KSW 84 – zapowiedź gali i karta walk zawodników!

Po blisko półtoramiesięcznej przerwie wracają wielkie emocje związane z największą organizacją MMA w Polsce. Już 15 lipca w Gdyni odbędzie się gala KSW 84, na której walką wieczoru będzie pojedynek o pas mistrzowski kat. ciężkiej pomiędzy Philem de Friesem i Szymonem Bajorem. Anglik spróbuje po raz dziewiąty stoczyć skuteczną obronę pasa, śrubując swój rekord w KSW. Na lipcowej gali odbędzie się w sumie 10 emocjonujących pojedynków.

Najważniejsze informacje o gali KSW 84

Od ostatniej gali KSW minęło już blisko półtora miesiąca. Powoli opadły emocje związane z jedną z największych gal KSW w historii, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizacja KSW jedzie jednak dalej, a przed nami lipcowy event, na którym odbędzie się 10 pojedynków. Główną atrakcją wieczoru będzie pojedynek między Philem de Friesem i Szymonem Bajorem. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski kat. ciężkiej, który znajduje się w posiadaniu Anglika od kwietnia 2018 roku. Bardzo ciekawie zapowiada się także pojedynek dwóch niezwykle doświadczonych zawodników kat. średniej, Cezarego Kęsika i Damiana Janikowskiego. Gala KSW 84: De Fries vs. Bajor odbędzie się już 15 lipca na Polsat Plus Arenie w Gdyni.

Pełna karta walk na galę KSW 84

Na lipcowej gali KSW odbędzie się w sumie 10 pojedynków, w tym jedna walka o pas mistrzowski. Spore przetasowania po tej gali szykują się zwłaszcza w rankingu kategorii średniej. Tak prezentuje się pełna karta walk na galę KSW 84:

  • Phil De Fries vs. Szymon Bajor (o pas mistrzowski kategorii ciężkiej)
  • Sebastian Przybysz vs. Islam Djabrailov
  • Cezary Kęsik vs. Damian Janikowski
  • Darko Stošić vs. Stefan Vojcak
  • Bartosz Leśko vs. Nemanja Nikolić
  • Krystian Kaszubowski vs. Henry Fadipe
  • Damian Stasiak vs. Pascal Hintzen
  • Bruno Augusto dos Santos vs. Gustavo Oliveira
  • Borys Dzikowski vs. Damian Mieczkowski
  • Patryk Chrobak vs. Miłosz Melchert
Czytaj również:  The War 5 – zapowiedź gali i karta walk

Analiza walki De Fries vs. Bajor

Szymon Bajor w wielkim stylu powraca do KSW. Gdy w marcu 2016 roku odchodził z federacji z rekordem 1-2 na pewno nie spodziewał się tego, że wróci do niej, aby walczyć o pas mistrzowski. Jednak dobre występy na galach FEN oraz udany debiut na gali PFL skłoniły włodarzy KSW, aby ponownie dać szansę zawodnikowi z Kolbuszowej. Jednak teraz na Bajora czeka zadanie z gatunku tych arcytrudnych. Phil de Fries od kwietnia 2018 roku jest właścicielem pasa mistrzowskiego KSW w kat. ciężkiej. Już ośmiokrotnie skutecznie bronił tytuł. Po raz ostatni na gali KSW 79 pokonał Todda Duffee, z którym niegdyś przegrał na UFC. Czy Bajor ma szanse na zdobycie pasa? W wadze ciężkiej zdarzyć się może oczywiście wszystko, ale to De Fries jest murowanym faworytem do zwycięstwa. Anglik ma szansę zapisać na swoim koncie dziewiątą skuteczną obronę pasa.  

Analiza walki Kęsik vs. Janikowski

W pojedynku poprzedzającym co-main event i walkę wieczoru zmierzą się Cezary Kęsik oraz Damian Janikowski, czyli szósty i ósmy zawodnik rankingu KSW w kategorii średniej. Kęsik jest w trudnym momencie swojej kariery. Na cztery ostatnie walki wygrał zaledwie jedną, z Marcinem Krakowiakiem. Przegrywał natomiast z Abusupijanem Magomiedowem, Pawłem Pawlakiem oraz Tomaszem Romanowskim. Teraz jego rywalem będzie medalista olimpijski z Londynu w zapasach, Damian Janikowski. Janikowski wraca do oktagonu po dłuższej przerwie. Ostatnia walkę na KSW stoczył we wrześniu 2022 roku przegrywając z Tomem Breesem. W międzyczasie w grudniu wystąpił na freakowej gali High League, na której pokonał Mateusza Kubiszyna. Zapowiada się bardzo ciekawa walka, w której faworytem będzie Cezary Kęsik.

Analiza walki Przybysz vs. Djabrailov

Islam Djabrailov to mało znany, niemiecki zawodnik MMA, którego organizacja KSW postanowiła wypróbować na swojej gali. 23-letni zawodnik odznacza się rekordem 9-4 i zdecydowaną większość swoich profesjonalnych walk stoczył na gali We Love MMA, gdzie zdobył nawet pas mistrzowski. O tym zawodniku wiemy naprawdę niewiele i na ten moment ciężko znaleźć argumenty, dla których organizacja KSW zdecydowała się na jego zatrudnienie. Być może włodarze wiedzą coś więcej. Zaskakujące jest jednak to, że organizatorzy zdecydowali się sparować Djabrailova z Sebastianem Przybyszem, czyli czołowym zawodnikiem i byłym mistrzem kategorii koguciej w co-main evencie gali. Jesteśmy bardzo ciekawi, co przekonało włodarzy do takiego ruchu. Zdecydowanym faworytem walki jest oczywiście Przybysz. Ciężko jednak ocenić realne możliwości Djabrailova.

Czytaj również:  Cezariusz Kęsik vs. Damian Janikowski - oficjalny trailer od KSW!

Gdzie będzie można oglądać galę KSW 84?

Galę KSW 84 będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem platformy internetowej Viaplay. W tym celu należy zdecydować się na miesięczną lub roczną subskrypcję pakietu Total, bo tylko w nim uwzględnione są comiesięczne gale KSW. Osoby przebywające za granicą będą mogły również wykupić dostęp do gali na oficjalnej platformie organizacji KSW TV. Gala KSW 84: De Fries vs. Bajor odbędzie się już 15 lipca 2023 roku w Polsat Plus Arenie Gdynia.