KSW 81 – podsumowanie gali w Tomaszowie!

Gala KSW 81, która odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim, okazała się niezwykle udana. Na stadionie dopisała publiczność, z kolei walki dostarczyły nam oczekiwanych emocji. KSW 81 okazało się więc świetną rozgrzewką przed galą KSW Colosseum 2, która już za miesiąc. Zapraszamy do relacji!

Poniżej, przygotowaliśmy dla naszych czytelników opisy kilku ciekawszych walk tej gali. Trzeba przyznać, że KSW 81 dostarczyło nam kilku niespodzianek. Najważniejszą z nich wydaje się być przegrana Tomasza Sarrary, który był określany przez bukmacherów bardzo dużym faworytem. Przegrała również Karolina Owczarz, która również stawiana była w roli faworytki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją!

Adrian Bartosiński vs Artur Szczepaniak:

Wielu fanów KSW spodziewało się w tej walce wojny, po obu stronach. Niemniej jednak, otrzymaliśmy krótką, aczkolwiek bardzo treściwą walkę, w której Adrian Bartosiński nie pozostawił szans, swojemu rywalowi.

Od samego początku, Bartosiński mocno presował swojego przeciwnika. Zawodnik KSW bardzo szybko doprowadził do mocnego obalenia, jednak nie udało mu się utrzymać Szczepaniaka na długo. W tym momencie to Szczepaniak postanowił dojść do klinczu, przy siatce. Bartosiński skutecznie zerwał klincz i świetnie uchronił się balansem ciała, przed dwoma mocnymi ciosami. Dołożył także lewy, sierpowy cios, który posłał na deski swojego rywala. Adrian Bartosiński dokończył na ziemi rywala, jednak ten już dawno nie był zdolny do walki. Sędzia bardzo szybko przerwał pojedynek. Adrian Bartosiński jest więc mistrzem kategorii bridger!

Tomasz Sarrara vs Errol Zimmerman:

Czytaj również:  KSW 9 karta walk i wyniki gali

Walka zaczęła się od kilku mocnych ciosów i „wyczekiwania” tego, co zrobi przeciwnik. Sarrara pierw trafił obrotowym backfistem, jednak ten nie zrobił wielkiego wrażenia, na jego rywalu. Plan Sarrary wydawał się być prosty. Zawodnik z Polski postanowił okopywać nogi swojego przeciwnika. Uderzenia były mocny i Holender z pewnością odczuł je dość mocno. Tomasz Sarrara zaczął także działać kombinacyjnie i kopnięcia zaczął mieszać z mocnymi ciosami, a także poprawił jeszcze backfistem. Z upływem kolejnych sekund, Tomasz Sarrara cały czas skupiał się na nogach swojego rywala. Z kolei Zimmerman oczekiwał i kontrował. W pewnym momencie Tomasz Sarrara skutecznie sprowadził swojego rywala na ziemię. Kiedy zawodnicy byli na ziemi, Sarrara dość skutecznie radził sobie z utrzymaniem pozycji parterowej, jednak nie wynikało z niej nic więcej, niż kilka uderzeń i kontrola przeciwnika z Holandii.

W drugiej rundzie Tomasz Sarrara postanowił pójść mocniej, jednak natrafił szybko na mocną kontrę. Kiedy Sarrara został trafiony, Holender ruszył na Polaka, mając go w parterze. Tomaszowi udało się jednak odwrócić pozycję. Co więcej, znalazł się on także i w dosiadzie, a następnie miał za plecami przeciwnika. Tomasz Sarrara w pewnym momencie postanowił zapinać trójkąt rękoma, jednak robił to nieskutecznie. Kiedy walka wróciła do góry, Sarrarze znów udało się trafić swojego przeciwnika, jednak i on, natrafił na zdecydowanie mocniejszy cios. Tomasz Sarrara wylądował na ziemi i Zimmerman jedyne co, musiał dokończyć swojego dzieła. Kiedy Tomasz Sarrara odwracał się, sędzia postanowił przerwać walkę, ze względu na bierność w walce samego zawodnika. Tomasz Sarrara miał pretensje do sędziego, jednak decyzja wydaje się być dobra, ponieważ obaj zawodnicy walczyli na wycieńczeniu i Tomasz Sarara prawdopodobnie nie miałby i tak sił, aby wrócić do walki.

Karolina Owczarz vs. Adrianna Kreft:

Czytaj również:  KSW 18 karta walk i wyniki tej gali

Dość zaskakująca walka, w której wielu wydawało się, że panie będą bardzo długo analizować się, aby finalnie rozpocząć bój. Tak się jednak nie stało, ponieważ Karolina Owczarz już w pierwszej minucie walki obaliła swoją przeciwniczkę. Pech chciał, że wylądowała na plecach. Skutkiem tego, Kreft bez problemu zapięła trójkąt rękoma i bez większych problemów doprowadziła do swojej dość pewnej i zaskakującej wygranej, już w pierwszej rundzie.

Walka wieczoru:

Adrian Bartosiński pokonał Artura Szczepaniaka przez KO, w pierwszej rundzie

Karta główna:

120,2 kg: Errol Zimmerman pokonał Tomasza Sararę przez TKO, w drugiej rundzie,
77,1 kg: Igor Michaliszyn pokonał Krystiana Bielskiego przez TKO, w drugiej rundzie,
61,2 kg: Werlleson Martins pokonał Patryka Surdyna przez KO, w trzeciej rundzie,
56,7 kg: Adrianna Kreft pokonała Karolinę Owczarz przez poddanie, w pierwszej rundzie
77,1 kg: Marcin Krakowiak pokonał Henry’ego Fadipe przez jednogłośną decyzję sędziów,
120,2 kg: Kamil Gawryjołek pokonał Oļegsa Jemeļjanovsa przez TKO, w pierwszej rundzie,
52,2 kg: Maria Silva pokonał Sofiię Bagishvili przez poddanie (duszenie zza pleców), w drugiej rundzie,

Karta wstępna:

Filip Stawowy pokonał Marka Samociuka przez poddanie, w drugiej rundzie,
Josef Štummer pokonał Jonatana Kujawę przez jednogłośną decyzję.