KSW 73 – karta walk i zapowiedzi ciekawych pojedynków

Gala KSW 73 jest reklamowana pojedynkiem dwóch legend polskiego kick-boxingu, Arkadiusza Wrzoska oraz Tomasza Sarary. Biorąc pod uwagę, jak wiele udało im się osiągnąć w tej dyscyplinie, aż dziwne jest, że ich pierwsza walka odbędzie się dopiero w formule MMA. KSW 73 odbędzie się już 20 sierpnia, a my znamy już większość obsady karty walk. W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi oraz typy na najciekawsze pojedynki tego wieczoru.

ksw 73

Jak prezentuje się karta walk na KSW 73?

Na gali KSW 73: Wrzosek vs. Sarara obejrzymy w sumie dziewięć pojedynków. Znamy już niemal pełną obsadę tej gali, a jedynym znakiem zapytania jest rywal Adama Soldajewa. To bardzo perspektywiczny i młody zawodnik, który zanotował świetny debiut na KSW 67, popisują się nokautem wieczoru w walce z Pascalem Hintzenem. Ciekawe, kogo tym razem zestawią z nim włodarze. Karta walk na KSW 67 prezentuje się następująco:

  • Arkadiusz Wrzosek vs. Tomasz Sarara (walka wieczoru)
  • Daniel Rutkowski vs. Lom-Ali Eskijew
  • Radosław Paczulski vs. Jason Radcliffe
  • Adam Soldajew vs. TBA
  • Ion Surdu vs. Artur Szczepaniak
  • Karolina Owczarz vs. Natalia Baczyńska
  • Borys Borkowski vs. Raimondas Krilavičius
  • Patryk Likus vs. Pascal Hintzen
  • Carl McNally vs. Miłosz Melchert
ksw 73

Zapowiedź walki Arkadiusz Wrzosek vs. Tomasz Sarara

Główną atrakcją wieczoru podczas KSW 73 będzie walka dwóch legend polskiego kick-boxingu. Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z Tomaszem Sararą. Obaj mają na koncie wiele sukcesów i obaj postanowili spróbować swoich sił w MMA. Bilans Wrzoska w K1 to 20 pojedynków i 14 wygranych, natomiast bardziej doświadczony Sarara ma na koncie 48 walk, z czego aż 41 wygranych. Ponadto, Sarara miał już okazję zadebiutować w KSW, pokonując Filipa Bradarica po bardzo ciężkim i wyczerpującym starciu. Dla Wrzoska będzie to debiut w formule MMA. Biorąc jednak pod uwagę przewagę warunków fizycznych (Polish Hightower mierzy 201 cm wzrostu), przed bardziej doświadczonym Sararą trudne wyzwanie. Faworytem tej walki wydaje się Wrzosek.

Czytaj również:  Bellator – najważniejsze informacje o gali MMA

Zapowiedź walki Radosław Paczulski vs. Jason Radcliffe

Nie tylko Sarara i Wrzosek to gwiazdy polskiego kick-boxingu. Do tego grona możemy zaliczyć także Radosława Paczulskiego, amatorskiego mistrza świata K-1, a także mistrza organizacji FEN w tej formule. W 2019 roku Paczulski stwierdził, że najwyższy czas spróbować swoich sił w MMA. Na ten moment idzie mu doskonale – na cztery walki wszystkie wygrał. W KSW zadebiutował na 70. gali pokonując Jasona Wilnisa. Teraz jego rywalem będzie doświadczony Anglik, Jason Radcliffe. Porażka Paczulskiego w tym pojedynku byłaby jednak bardzo dużym zaskoczeniem. Biorąc pod uwagę doświadczenie, aktualny rekord, a także warunki fizyczne, jest to zdecydowany faworyt do zwycięstwa na gali KSW 73.

Zapowiedź walki Daniel Rutkowski vs. Lom-Ali Eskijew

Faworyta bardzo ciężko wskazać w polsko-niemieckim pojedynku pomiędzy Danielem Rutkowskim i Lom-Ali Eskijewem. Rutkowski na KSW 68 wystąpił w walce wieczoru rywalizując o pas wagi piórkowej, ale musiał uznać wyższość Salahdina Parnassa, który jest jedną z największych gwiazd KSW. Teraz Polak postara się odbudować wysoką formę przeciwko niemieckiemu zawodnikowi pochodzenia czeczeńskiego. Na ten moment, Eskijew prezentuje się w KSW naprawdę dobrze. Pokonał Gilberta Ordoneza na KSW 62, natomiast na KSW 65 zwyciężył Damiana Stasiaka. Zwycięstwo z Rutkowskim być może dałoby mu prawo walki o pas mistrzowski. To bez wątpienia jedna z najtrudniejszych do wytypowania walk na karcie KSW 73.

Zapowiedź walki Karolina Owczarz vs. Natalia Baczyńska

Karolina Owczarz z pewnością będzie chciała się zrehabilitować za ostatnią porażką odniesioną na KSW 64 przeciwko Sylwii Juśkiewicz. Choć zawodniczka z Łodzi miała w tym pojedynku swoje szanse, ostatecznie musiała uznać wyższość rywalki po jednogłośnej decyzji sędziów. Przegraną w ostatniej walce ma na swoim koncie także Baczyńska, która w kwietniu przegrała z Larą Luzar Smajić podczas KSW 69. Lekką przewagę warunków fizycznych w tej walce powinna mieć Owczarz, ale większym doświadczeniem dysponuje Baczyńska i to właśnie ona jest typowana jako faworytka w tym pojedynku. Walka Owczarz vs. Baczyńska będzie jedynym starciem pań na KSW 73.

Czytaj również:  Marcin Najman uszczypliwie w stronę Mariusza Pudzianowskiego!

Kiedy i gdzie odbędzie się gala KSW 73?

Gala KSW 73 została zaplanowana na 20 sierpnia, a widowisko odbędzie się na warszawskiej hali Torwar. Galę będzie można oglądać na platformie Viaplay, a jej początek zaplanowano na godz. 19:00. Być może poza walką wieczoru KSW 73 nie oferuje głośnych nazwisk, ale z punktu widzenia czysto sportowego zapowiada się naprawdę świetne widowisko, w którym nie zabraknie widowiskowych nokautów oraz zaciętej rywalizacji. O emocje zadbają głównie bardzo doświadczeni kickoxerzy, a zatem: Arkadiusz Wrzosek, Tomasz Sarara oraz Radosław Paczulski. Wielu kibiców z niecierpliwością czekało także na kolejny pojedynek Adama Soldajewa i Karoliny Owczarz. Możemy być zatem spokojni, że gala KSW 73 przyniesie wiele emocji.