KSW 72 – zapowiedź gali i karta walk

Gala KSW 72 została zaplanowana na 23 lipca, a największa w Polsce federacja MMA po raz pierwszy zagości w Kielcach. Tym razem włodarze przygotowali osiem pojedynków, natomiast najważniejszym z nich będzie walka Tomasza Romanowskiego i Andrzeja Grzebyka. Wiele wskazuje na to, że pojedynek może wyłonić nowego pretendenta do walki o pas mistrzowski w wadze półśredniej. W aspekcie czysto sportowym KSW 72 zapowiada się jako niezwykle mocna gala.

Najważniejsze informacje o KSW 72

Na KSW 72 zabraknie głośnych nazwisk, do których przyzwyczaili się stali kibice KSW. Z przeszłości wiemy jednak, że tego typu gale absolutnie nie odstają poziomem, a wręcz oferują znacznie ciekawsze i wyrównane pojedynki. W takich galach biorą bowiem udział zawodnicy, którzy dopiero budują swoją pozycję w federacji, a co za tym idzie, chcą wypaść jak najlepiej. Na KSW 72 zobaczymy wielu młodych i perspektywicznych zawodników, którzy w przyszłości mogą rozdawać karty w tej federacji.

Główną ozdobą nadchodzącej gali będzie pojedynek w wadze półśredniej pomiędzy Tomaszem Romanowskim i Andrzejem Grzebykiem. Biorąc pod uwagę wysoki ranking tych zawodników w KSW, wiele wskazuje na to, że triumfator może otrzymać szansę walki o pas mistrzowski. Bardzo ciekawie zapowiadają się także pojedynki pomiędzy Patrykiem Karczmarczykiem i Dawidem Śmiełowskim oraz Kacprem Koziorzębskim i Emilem Weberem Meekiem. Gala KSW 72 odbędzie się już 23 lipca, a organizatorem po raz pierwszy w historii federacji będą Kielce (Amfiteatr Kadzielnia).

Red concrete background

Pełna karta walk na KSW 72

Na KSW 72 zaplanowano osiem pojedynków. Chociaż na karcie tym razem zabraknie największych gwiazd federacji, nie zabraknie młodych i gniewnych, którzy dopiero budują swoją pozycję i aspirują o to, aby za kilka lat stanowić o sile federacji. To zapowiada bardzo ciekawe widowisko, ponieważ każdy zawodnik będzie chciał w stu procentach wykorzystać swoją szansę. A tak prezentuje się pełna karta walk na nadchodzącą galę KSW 72:

  • Tomasz Romanowski vs Andrzej Grzebyk (walka wieczoru),
  • Patryk Kaczmarczyk vs Dawid Śmiełowski
  • Emilia Czerwińska vs Sara Luzar Smajić
  • Kacper Koziorzębski vs Emil Weber Meek
  • Oumay Sy vs Hasan Mezhiev
  • Patryk Surdyn vs Gustavo Oliveira
  • Hubert Szymajda vs Yann Liasse
  • Robert Maciejowski vs Arkadiusz Kaszuba
Czytaj również:  Aleksandar Rakić w ostry sposób o słowach Jana Błachowicza po walce!

Bardzo emocjonująco zapowiada się pojedynek Oumara Sy przeciwko Husanowi MIeżyjewosi. Jako iż obaj zawodnicy w swojej dotychczasowej karierze nie przegrali jeszcze pojedynku, jeden z nich na pewno będzie musiał po walce zaakceptować pierwszą porażkę w rankingu. W pojedynku kategorii piórkowej, pomiędzy Dawidem Śmiełowskim oraz Patrykiem Karczmarczykiem możemy upatrywać przyszłego pretendenta do walki o pas mistrzowski. Ważną ozdobą KSW 72 będzie również jedyne w zestawieniu starcie kobiet pomiędzy Emilią Czerwińską i Chorwatką Sarą Luzar Smajić. 

Kto będzie faworytem w walce Romanowski vs Grzebyk?

Romanowski i Grzebyk mogą pochwalić się bardzo dobrym rekordem i wysokim rankingiem w wadze półśredniej w KSW. Romanowski ma już na swoim koncie cztery pojedynki w KSW, z czego trzy wygrane. Na gali KSW 68 wygrał w co-main evencie przeciwko Michałowi Pietrzakowi. Cztery walki dla KSW stoczył także Arkadiusz Grzebyk, ale tutaj bilans jest gorszy – dwie wygrane i dwie przegrane. Na KSW 67 Grzebyk przegrał z niepokonanym do tej pory Adrianem Bartosińskim.

Lepszym rekordem może pochwalić się Grzebyk, który do tej pory stoczył 23 pojedynki, z czego 18 wygrał (11 przez nokaut, 3 poddania). Romanowski stoczył natomiast 24 walki, a 15 z nich wygrał (5 przez nokaut, 1 poddanie). Jeśli chodzi o warunki fizycznej, tutaj przewagę będzie miał Grzebyk, który jest wyższy i dysponuje większym zasięgiem ramion. I to właśnie Grzebyk jest na ten moment upatrywany przez bukmacherów jako faworyt w walce wieczoru na KSW 72. Stawka tego pojedynku jest naprawdę duża. Zwycięzca może liczyć na to, że znajdzie się w ścisłym gronie pretendentów do walki mistrzowskiej o pas kategorii półśredniej. Od października 2018 roku pas dzierży Roberto Soldić.

Kiedy i gdzie oglądać KSW 72?

KSW 72 po raz pierwszy zagości w Kielcach, a konkretniej w Amfiteatrze Kadzielnia. Galę zaplanowano na 23 lipca. Choć na karcie walk nie znajdziemy największych gwiazd, ani aktualnych mistrzów, fani na pewno nie będą narzekać na poziom sportowy, ponieważ do oktagonu wyjdzie wielu młodych i perspektywicznych zawodników. Stawką jednego pojedynku będzie nawet pierwsza przegrana w rekordzie. Z kolei walka wieczoru pomiędzy Tomaszem Romanowskim i Arkadiuszem Grzebykiem może wyłonić przyszłego pretendenta do walki o pas mistrzowski przeciwko Robertowi Soldicowi.

Czytaj również:  Dariusz Michalczewski chciał pobić Cristiano Ronaldo? Jerzy Dudek wyjaśnia!

Galę KSW 72 będzie można oglądać w Viaplay lub w Polsat Box. Dwa pierwsze pojedynki poprzedzą prezencję zawodników walczących w głównej karcie. Pierwotnie, na KSW 72 zaplanowanych było dziewięć pojedynków, ale w jednej z nich wciąż widnieje wakat i na ten moment ciężko przewidywać, czy zestawienie zostanie uzupełnione w ostatniej chwili. W serwisach legalnych bukmacherów można już obstawiać zakłady bukmacherskie na KSW 72.