KSW 70 – zapowiedź najbliższej gali

Już 28 maja czeka nas jubileuszowa, 70. gala Konfrontacji Sztuk Walki. Z okazji tego jubileuszu, włodarze postanowili zadbać o godną walkę wieczoru, w której zmierzą się dwie żywe legendy, które miały ogromny wpływ na rozwój samej organizacji, jak również mieszanych sztuk walki w naszym kraju. W oktagonie staną naprzeciwko sobie Michał Materla oraz Mariusz Pudzianowski. Jak wygląda KSW 70 karta walk? Które pojedynki zwiastują najwięcej emocji?

Kiedy odbędzie się gala KSW 70?

Gala KSW 70 została zaplanowana na 28 maja. Tym razem, najlepsi zawodnicy w Polsce wystąpią w łódzkiej Atlas Arenie. Aż ciężko uwierzyć, że minęło już 18 lat od pierwszej gali KSW zorganizowanej w lutym 2004 roku. KSW 70 to mały jubileusz, który włodarze postanowili należycie uczcić. Gala będzie promowana walką wieczoru pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim oraz Michałem Materlą. Obaj ci zawodnicy mieli ogromny wpływ na rozwój MMA w naszym kraju oraz wzrost popularności Konfrontacji Sztuk Walki. Jest to zatem symboliczna walka dwóch żywych legend KSW. Obaj panowie żywią do siebie wzajemny szacunek i nie ma mowy o złej krwi w tym pojedynku.

Red concrete background

Jak wygląda KSW 70 karta walk?

O tym, że nadchodząca gala będzie miała ciężki kaliber, świadczy najlepiej KSW 70 karta walk. Starcie Pudzianowskiego i Materli nie będzie jedynym pojedynkiem wagi ciężkiej. W tej wadze zaprezentuje się jeszcze czterech innych zawodników, a do tego dochodzą dwie walki w kat. półciężkiej. Pełna KSW 70 karta walk prezentuje się następująco:

  • Mariusz Pudzianowski vs Michał Materla (walka wieczoru),
  • Ricardo Prasel vs Daniel Omielańczuk,
  • Ivan Erslan vs Rafał Kijańczuk,
  • Marek Samociuk vs Izuagbe Ugonoh,
  • Damian Piwowarczyk vs Bartosz Leśko,
  • Radosław Paczuski vs Jason Wilnis,
  • Anita Bekus vs Sofia Bagishvili,
  • Albert Odzimkowski vs Tommy Quinn,
  • Łukasz Rajewski vs Francisco Barrio.
Czytaj również:  Zapowiedź High League 5

W karcie walk KSW 70 nie ma walk mistrzowskich, ale niewykluczone, że niektórzy zawodnicy powalczą o to, aby otrzymać szansę pojedynku o pas. Zwłaszcza „ciężcy” mogą tu powalczyć o prawo walki z Philem de Fries, który już sześciokrotnie bronił pasa. Z kolei w wadze półciężkiej pas posiada Rosjanin, Ibragim Czużygajew. Wiele wskazuje na to, że także w tej kategorii włodarze będą chcieli znaleźć godnego pretendenta, choć możemy zakładać, że szanse rewanżu otrzyma Tomasz Narkun.

Starcie dwóch legend: Pudzianowski vs Materla

Ozdobą gali KSW 70 będzie pojedynek dwóch legend tej organizacji: Mariusza Pudzianowskiego i Michała Materli. Ten pierwszy zaczynał karierę od KSW 12, demolując w pierwszej rundzie Marcina Najmana. W sumie, Pudzian stoczył w KSW 23 walki, z czego wygrał 16, przegrał 8, a jedna została uznana za nieodbytą. Pudzianowski tylko jedną walkę stoczył poza organizacją KSW. Z kolei Materla zaczynał już od KSW 6 wygrywając turniej na tej gali. W sumie, będzie to 27 walka Cipao dla Konfrantacji Sztuk Walki. Od 12 maja 2012 do 28 listopada 2015 był mistrzem wagi średniej.

Michał Materla większość walk stoczył w wadze półśredniej i będzie to w zasadzie pierwsza walka tego zawodnika w wadze ciężkiej. Jedno jest pewne, Pudzianowski będzie miał przewagę kilogramów, ale to Materla jest bardziej wszechstronny i doświadczony. To właśnie Cipao jest uważany za zdecydowanego faworyta w walce wieczoru.

Kursy bukmacherskie na KSW 70

Na gali KSW 70 nie powinno zabraknąć bardzo wyrównanych i elektryzujących pojedynków, o czym zresztą przekonują kursy bukmacherskie. Na pewno warto zwrócić uwagę na walki: Rajewski – Barrio, Paczuski – Wilnis, Samociuk – Ugonoh oraz oczywiście Pudzianowski – Materla. W walce wieczoru to lżejszy, ale bardziej doświadczony Materla jest uważany za faworyta z kursem ok. 1,50. Zwycięstwo Pudziana można obstawić po kursie 2,50. KSW 70 karta walk posiada zestawienia, które na pewno będą sporą gratką dla typerów, zwłaszcza, że pojawiło się w niej wielu młodych zawodników, którzy muszą budować swoją popularność i pozycję w największej federacji MMA w Polsce.

Czytaj również:  Zarobki KSW - Jakich zarobków można spodziewać się w KSW?

Gdzie obstawiać zakłady na KSW 70?

Skoro KSW 70 karta walk prezentuje się tak emocjonująco, nie ulega wątpliwości, że wielu graczy zdecyduje się na obstawianie wyników wyżej wymienionych walk. Oficjalnym sponsorem KSW jest bukmacher Fortuna, u którego można obstawiać nadchodzące wydarzenie. Bardzo obszerną ofertą na sporty walki może się pochwalić także legalny bukmacher Superbet, u którego dodatkowo znajdziemy atrakcyjne promocje oraz bonusy. Zakłady na KSW 70 będą dostępne zarówno w ofercie przedmeczowej, jak również w ofercie na żywo.

Gdzie będzie można oglądać galę KSW 70?

KSW 70 odbędzie się 28 maja w łódzkiej Atlas Arenie. Od początku 2022 roku, wszystkie gale KSW są dostępne na platformie internetowej Viaplay i tak samo będzie w przypadku jubileuszowej, siedemdziesiątej gali. KSW 70 karta walk prezentuje się naprawdę dobrze, zwłaszcza walka wieczoru, w której Mariusz Pudzianowski zmierzy się przeciwko Michałowi Materli w starciu dwóch legend KSW. Dużym zainteresowaniem cieszy się także pojedynek Ugonoh – Samociuk. Ugonoh będzie miał okazję zrewanżować się za przegraną z KSW 60 i udowodnić, że szybka przegrana w drugiej rundzie była jedynie wypadkiem przy pracy.