KSW 60 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 60

Gala KSW 60 odbyła się 24 kwietnia 2021 roku w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Tym razem wydarzenie to nie gościło kibiców na trybunach. Gala zatytułowana była jako walka wieczoru, a więc rewanż pomiędzy Tomaszem Narkunem i Philem De Friesem. Wydarzenia te można było obserwować w systemie pay-per-view, a także na platformie KSW TV i Ipla TV. Łącznie tego wieczoru zorganizowano 9 walk, w tym 2 o tytuł mistrzowski, a także 1 pojedynek z udziałem kobiet.

Walka w kategorii koguciej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Jakubem Wikłaczem i Patrykiem Surdynem. Walka w limicie wagowym do 61.2 kg w zasadzie od samego początku przebiegała pod dyktando pierwszego z wymienionych zawodników. Wikłacz na przestrzeni 3 rund był po prostu lepszy, częściej trafiał swojego rywala. Miało to swoje odwzorowanie w punktacji sędziowskiej. Wikłacz zwyciężył jednogłośnie wynikiem 30-25, 30-25, 30-25.

Walka w limicie do 80 kg

Po raz kolejny swoją szansę w KSW dostał młody i utalentowany Kacper Koziorzębski. Tym razem jego przeciwnikiem był zawodnik z Mołdawii Ion Surdu. Starcie to niestety dla Polaka zakończyło się bardzo szybko, ponieważ jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Mołdawianin znokautował Koziorzębskiego wysokim kopnięciem. Polak padł przez to na matę i nie był w stanie się już podnieść. Sędzia zakończył tym samym walkę i ogłosił wygraną Surdu. Była to dla niego 11 wygrana w 14 walce w MMA.


Walka w kategorii słomkowej

3 pojedynek tego wieczoru odbył się z udziałem kobiet. Naprzeciw siebie stanęły Aleksandra Rola i Karolina Wójcik. Była to walka w limicie wagowym do 52.2 kg. W przypadku tego starcia faworytką była Wójcik, która miała na koncie więcej walk. Jeśli chodzi o panie, to te jak wiadomo w KSW, ogółem w MMA występują rzadko, więc ma to inne odwzorowanie niż u panów. Pomimo faktu, że walka rozstrzygnęła się na punkty, było widać po stronie Wójcik sporą przewagę. To ona w tej walce okazała się lepsza.

Czytaj również:  KSW 16 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii piórkowej

W walce w limicie wagowym do 65.8 kg zmierzyli się Krzysztof Klaczek, a także Słowak Vojto Barborik. Zawodnik z państwa sąsiadującego z Polską miał bardzo dobry bilans walk, ponieważ do momentu rozpoczęcia walki w Łodzi miał bilans 12 wygranych w 13 walkach. Tego wieczoru okazało się, że udało mu się go jeszcze bardziej poprawić. Zmusił on bowiem swojego przeciwnika do poddania w czasie trwania 2 rundy walki. Polak musiał po raz 7 w swojej karierze przełknąć gorycz porażki.

Walka w kategorii średniej

Coraz częściej występujący w KSW Aleksandar Ilić w następnej walce tego wieczoru podejmował Adriana Dudka. Serb był oczywiście faworytem w tej walce i sprostał wyzwaniu. Rozprawił się z Dudkiem już w 1 rundzie. Do tego wystarczyło kopnięcie na głowę. Po tym incydencie walka przeniosła się do parteru. Tam Ilić dobił Polaka i wygrał już po raz 13 w swojej karierze w 17 walkach, jakie stoczył.

Walka w kategorii piórkowej

3 polskim starciem tego wieczoru była walka pomiędzy Patrykiem Kaczmarkiem i Michałem Sobiechem. Obaj panowie jak do tej pory nie mieli na koncie ani jednej porażki w MMA. Wiadome zatem było, że ktoś pozostanie po tej walce niepokonany. W tym przypadku padło Kaczmarczyka, który wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów. Na przestrzeni całej walki spisywał się lepiej, był aktywniejszy, co też przełożyło się na punktację u sędziów. Była to jego już 7 wygrana w karierze. Dzięki temu otworzył sobie drzwi do walk z poważniejszymi rywalami.

Walka w kategorii ciężkiej

Prawdziwe emocje tego wieczoru rozpoczęły się tak naprawdę pod sam koniec. Marek Samociuk w 7 pojedynku tego wieczoru zmierzył się z Izu Ugonohem. Po jednej, jak i po drugiej stronie doświadczenie w MMA było dosyć nikłe. Samociuk walczył po raz 4, a Ugonoh po raz 2. To nie przeszkodziło obu panom w stworzeniu niezłej walki, która jednak zakończyła się w 2 rundzie. Wówczas to Samociuk znokautował swojego przeciwnika po dobrej kombinacji ciosów. Tym samym odniósł swoją 3 wygraną w karierze.

Czytaj również:  KSW 40 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii lekkiej o pas mistrzowski

Pierwszą z walk o stawkę tego wieczoru było starcie Mariana Ziółkowskiego z Maciejem Kazieczko o pas i tytuł mistrzowski. Faworytem był ten pierwszy, który bronił tytułu. Wywalczył go po wygranej nad Romanem Szymańskim. Jak się później okazało i tym razem pas pozostał u niego. Ziółkowski zmusił swojego przeciwnika w 2 rundzie po efektownej akcji duszenia zza pleców. Kazieczko musiał się w tym momencie poddać.

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski

Po raz 5 w obronie pasa mistrzowskiego stawał Anglik Phil De Fries. Jego przeciwnikiem był Tomasz Narkun, który do mistrzostwa w wadze półciężkiej chciał dołożyć coś jeszcze. Ostatecznie ta sztuka Polakowi się nie udała. Anglik umiejętnie obronił pas. Doprowadził do końca walki w czasie trwania 2 rundy. Znokautował Narkuna po udanej kombinacji ciosów.

Nagrody na gali

Za najlepsze poddanie wieczoru uznano akcję Słowaka Vojto Barborika w walce z Krzysztofem Klaczkiem. Najlepsze poddanie należało do Mołdawianina Iona Surdu w walce z Kacprem Koziorzębskim. Najlepsza walka wieczoru to starcie Michał Sobiech kontra Patryk Kaczmarczyk.

KSW 60: De Fries vs. Narkun 2

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Phil De Fries –  Tomasz Narkun

Zwycięstwo De Friesa przez TKO w 2 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Marian Ziółkowski –  Maciej Kazieczko

Zwycięstwo Ziółkowskiego przez poddanie w 2 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Izuagbe Ugonoh –  Marek Samociuk

Zwycięstwo Samociuka przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Michał Sobiech –  Patryk Kaczmarczyk

Zwycięstwo Kaczmarczyka przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Aleksandar Ilić –  Adrian Dudek

Zwycięstwo Ilicia przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Krzysztof Klaczek –  Vojto Barborík
Czytaj również:  FEN 5 karta walk i wyniki tej gali

Zwycięstwo Barboríka przez poddanie w 2 rundzie

  • Walka w kategorii słomkowej kobiet (do 52,2 kg kg / 115 lb) Aleksandra Rola –  Karolina Wójcik

Zwycięstwo Wójcik przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w umownym limicie -80 kg Kacper Koziorzębski –  Ion Surdu

Zwycięstwo Surdu przez KO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Jakub Wikłacz –  Patryk Surdyn

Zwycięstwo Wikłacza przez jednogłośną decyzję sędziów