KSW 59 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 59

Gala KSW 59 odbyła się 20 marca 2021 roku w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Tym razem doszło do sytuacji, w której na trybunach zgromadziło się 500 kibiców. Wydarzenie to odbyło się pod nazwą Fight Code. Galę można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Łącznie zorganizowano 9 walk, w tym 1 o tytuł mistrzowski. W karcie głównej zabrakło tym razem miejsca na walkę z udziałem kobiet.

Walka w kategorii piórkowej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy dwoma zawodnikami debiutującymi nie tylko w KSW, ale ogółem w sportach walki. Byli nimi Cyprian Wieczorek, a także Patryk Likus. To starcie od samego początku było dosyć mocno jednostronne i po jego przebiegu można określić, który z zawodników był tym lepszym. To miano Patryka Likusa. Tak też stwierdzili sędziowie, który orzekli jednogłośnie przy werdykcie o wygranej tego zawodnika.


Walka w kategorii lekkiej

2 pojedynkiem tego wieczoru była walka pomiędzy Sebastianem Rajewskim, a Czarnogórcem Savo Laziciem. Obaj zawodnicy mieli na koncie taką samą ilość stoczonych walk, a tylko jedno rozstrzygnięcie dawało im taki sam bilans wygranych. Okazało się, że do takiego scenariusza właśnie doszło. Rajewski pokonał swojego przeciwnika, aczkolwiek znów potrzebny był werdykt sędziów. Był on jednogłośny, wszyscy 3 arbitrzy punktowali na korzyść Polaka.

Walka w kategorii półśredniej

W kolejnej walce niepokonany do tej pory w MMA Adrian Bartosiński zmierzył się z Hiszpanem Lionelem Padillą. Polak w tamtym okresie spisywał się naprawdę świetnie i swoją wysoką formę potwierdził w Łodzi. Zwyciężył w tym starciu. Do jego końca doprowadził w trakcie trwania 3 rundy. Kombinacją ciosów znokautował swojego przeciwnika. Tym samym udało mu się odnieść już 10 wygraną w swojej karierze.

Walka w kategorii lekkiej

Tego wieczoru w Łodzi pojawił się kolejny debiutant w KSW. Był nim Niemiec Konrad Dyrschka. Jego przeciwnikiem był Łukasz Rajewski. Doświadczenie obu panów było bardzo podobne, stąd też brak zakończenia walki przed czasem. Jednak z jego przebiegu łatwo było wywnioskować, że większe umiejętności posiada Polak, który walkę kontrolował od początku aż do końca. Werdykt sędziów mógł być tylko jeden. Arbitrzy jednogłośnie ogłosili zwycięstwo Rajewskiego.

Czytaj również:  KSW 21 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii ciężkiej

Starcie w limicie wagowym do 120.2 kg pomiędzy Michałem Włodarkiem, a Serbem Darko Stosiciem było jak do tej pory najkrócej trwającym podczas gali KSW 59. Zakończyło się ono już w 2 rundzie przez nokaut ze strony Serba. Ten kombinacją ciosów posłał swojego przeciwnika na maty. Włodarek nie był w stanie już się podnieść i kontynuować walki. Serb zwyciężył tym samym już po raz 14 w swojej karierze.

Walka w kategorii półśredniej

Bardzo ciekawie zapowiadała się walka pomiędzy Krystianem Kaszubowskim, a Michałem Pietrzakiem. Była ona bardzo wyrównana i na naprawdę dobrej intensywności. Od początku trudno było zauważyć przewagę któregoś z zawodników. Sam pojedynek trwał na pełnym dystansie. Werdykt sędziów w tym przypadku nie był jednogłośny. Ich zdaniem jednak lepiej zaprezentował się Pietrzak i to on ostatecznie zwyciężył w tej walce. Odniósł tym samym swoje 10 zwycięstwo w MMA.

Walka w kategorii średniej

Wielkimi krokami gala zbliżała się do najciekawszych wydarzeń tego wieczoru. Zapowiedzią tego miała być walka Damiana Janikowskiego z Anglikiem Jasonem Radcliffem. Były medalista olimpijski w zapasach z Londynu z 2012 roku okazał się lepszy w tej walce od swojego przeciwnika. Do końca pojedynku doprowadził w 2 rundzie nokautując Radcliffe’a. Było to pewne zaskoczenie, ponieważ faworytem wydawał się być bardziej doświadczony zawodnik z Anglii. Janikowski odniósł tego wieczoru swoją 6 wygraną w 9 walce w MMA.

Walka w kategorii koguciej o pas mistrzowski

Jedyna walka tego wieczoru o stawkę odbyła się pomiędzy Sebastianem Przybyszem, a także Chorwatem Antunem Raciciem. Dla Chorwata była to 2 walka w obronie swojego pasa i tytułu mistrzowskiego. Wcześniej pokonał Brazylijczyka dos Santosa. Teraz jednak musiał uznać wyższość swojego rywala z Polski. Przybysz mając o wiele mniejsze doświadczenie od swojego rywala został ostatecznie mistrzem w kategorii koguciej. Walka trwała na pełnym dystansie mistrzowskim, a sędziowie jednogłośnie punktowali za Przybyszem.

Czytaj również:  UFC 285 wyniki i podsumowanie gali!

Walka w kategorii ciężkiej

Ostatnia walka tego wieczoru odbyła się pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim, a Serbem Nikolą Milanoviciem. Przeciwnik byłego strongmana dopiero debiutował w MMA i ten brak doświadczenia był całkowicie widoczny. Polak od samego początku w swoim stylu ruszył z atakiem na rywala i w tym przypadku to się opłaciło. Pudzianowski wygrał walkę jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Serią ciosów, głównie młotków znokautował Milanovicia. Polak wygrał tym samym po raz 14 w swojej 21 walce w MMA.

Nagrody na gali

Za najlepszy nokaut wieczoru wybrano akcję w wykonaniu Serba Darko Stosicia w walce z Michałem Włodarkiem. Zabrakło tym razem nagród za najlepszy występ i najlepsze poddanie wieczoru. Zatem drugą nagrodą była najlepsza walka wieczoru. Ta należała do pary Antun Racić i Sebastian Przybysz.

KSW 59 karta walk i wyniki walk:

  • Walka w kategorii superciężkiej Mariusz Pudzianowski –  Nikola Milanović

Zwycięstwo Pudzianowskiego przez TKO w 1. rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Antun Račić –  Sebastian Przybysz

Zwycięstwo Przybysza przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Damian Janikowski –  Jason Radcliffe

Zwycięstwo Janikowskiego przez TKO w 2. rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Krystian Kaszubowski –  Michał Pietrzak

Zwycięstwo Pietrzaka przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Michał Włodarek –  Darko Stošić

Zwycięstwo Stošicia przez KO w 2. rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Łukasz Rajewski –  Konrad Dyrschka

Zwycięstwo Łukasza Rajewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Adrian Bartosiński –  Lionel Padilla

Zwycięstwo Bartosińskiego przez TKO w 3. rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Sebastian Rajewski –  Savo Lazić
Czytaj również:  High League 3 karta walk i wyniki

Zwycięstwo Sebastiana Rajewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Cyprian Wieczorek –  Patryk Likus

Zwycięstwo Likusa przez jednogłośną decyzję sędziów