KSW 58 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 58

Gala KSW 58 odbyła się 30 stycznia 2021 roku w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Po raz kolejny w historii KSW z powodu pandemii koronawirusa zabrakło kibiców na trybunach. Wydarzenie to odbyło się pod nazwą walki wieczoru, którą było starcie pomiędzy Salahdinem Parnasse i Danielem Torresem. Galę można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Łącznie zorganizowano 8 walk, w tym 1 o tytuł mistrzowski. W karcie głównej zabrakło tym razem miejsca na walkę z udziałem kobiet.

Walka w kategorii lekkiej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Bartłomiejem Koperą i Argentyńczykiem Francisco Barrio w limicie wagowym do 70.3 kg. Obaj panowie posiadali bardzo podobną ilość zwycięstw w swojej karierze z tą różnicą jednak, że o wiele częściej do tej pory przegrywał Polak. Niestety do swojego bilansu tego wieczoru mógł dopisać sobie kolejną, ponieważ górą w tym starciu był Argentyńczyk. Walka toczyła się na pełnym dystansie. Sędziowie orzekli jednogłośnie o wygranej Barrio. Świadczył o tym wynik 29-28, 29-28, 30-27.

Walka w limicie do 68 kg

Po raz kolejny swoje umiejętności podczas gali KSW mógł zaprezentować Robert Ruchała. Jego przeciwnikiem był tym razem Chorwat Daniel Bazant. Polak do tej pory był niepokonany w MMA i tę serię udało mu się przedłużyć. Ruchała zmusił swojego przeciwnika do poddania w 3 rundzie pojedynku zakładając mu balachę, a więc dźwignię na staw łokciowy. Przez to Bazant musiał odklepać i poddać się. Tym samym Ruchała wygrał już po raz 5 w swojej karierze.

Walka w kategorii koguciej

3 walka na karcie głównej to starcie pomiędzy Pawłem Polityło, a Czechem Davidem Martinikiem. Po raz kolejny tego wieczoru doszło do sytuacji, w której werdykt musieli wydać sędziowie. W przypadku tej walki lepiej wypadł Polak. Miał kontrolę nad tym pojedynkiem i był lepszy na przestrzeni każdej z rund. Werdykt sędziów w tym przypadku był jednogłośny, a wskazuje na to wynik końcowy 30-27, 30-27, 30-27.

Czytaj również:  KSW 60 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Walka w kategorii ciężkiej

Do klatki KSW powrócił tego wieczoru Michał Andryszak. Jego przeciwnikiem w walce w limicie wagowym do 120.2 kg był Brazylijczyk Guto Inocente. Polak był zawodnikiem o wiele bardziej doświadczonym i wiedział, w jaki sposób podejść swojego rywala. Sposób na niego znalazł tak naprawdę w 2 rundzie, kiedy to zmusił Inocente do poddania się. Zastosował trójkąt rękoma. Przeciwnik Polaka poczuł na tyle duży ból, że postanowił odklepać i tym samym zakończyć tę walkę.

Walka w kategorii półśredniej

Pierwszym pojedynkiem tego wieczoru bez udziału Polaka była walka pomiędzy Szamilem Musajewem z Rosji i Słoweńcem Urosem Juriciciem. Tak naprawdę była to walka pomiędzy dotąd niepokonanymi zawodnikami, jeśli chodzi o ich karierę w MMA. Ktoś jednak musiał po raz pierwszy znieść gorycz porażki. Padło na Słoweńca, który był gorszym zawodnikiem na przestrzeni każdej z 3 rund, stąd też werdykt sędziów w tym przypadku musiał być jednogłośny. Musajew wygrał i to jak najbardziej zasłużenie. Świadczył o tym wynik 30-27, 30-27, 30-27.

Walka w kategorii półśredniej

6 walka tego wieczoru odbyła się pomiędzy Michałem Michalskim, a Chorwatem Aleksandarem Rakasem. Czy Polak był faworytem tego pojedynku? Nie wydaje się, ponieważ przeciwnik był dużo bardziej doświadczony, aczkolwiek i tak Michalski w tej walce był górą. Wygrał ze swoim rywalem już w trakcie 1 rundy. Zastosował świetną akcję i uderzeniem łokciami doprowadził do zakończenia tego starcia. Była to dla niego już 9 wygrana walka w jego zawodowej karierze w MMA.

Walka w kategorii półciężkiej

Wielkie emocje mogły towarzyszyć przy okazji walki pomiędzy Szymonem Kołeckim i Niemcem Martinem Zawadą. Chociaż to zawodnik z kraju sąsiadującego z Polską był o wiele bardziej doświadczony, to jednak Kołecki świetnie radził sobie na początku swojej kariery w MMA. Pokonał Martina Zawadę, aczkolwiek potrzebował do tego sporo wysiłku i całych 3 rund. Na ich przestrzeni prezentował się o wiele lepiej od rywala, stąd też werdykt jednogłośny o wygranej Kołeckiego. Odniósł on swoją 9 wygraną walkę na 10, jakie do tej pory stoczył.

Czytaj również:  FEN 5 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii piórkowej o pas mistrzowski

Po raz pierwszy w obronie swojego pasa mistrzowskiego stanął niezwykle utalentowany młody Francuz Salahdine Parnasse. Jego rywalem był Austriak z brazylijskimi korzeniami Daniel Torres. Walka ta miała niespodziewany przebieg, ponieważ zakończyła się ona po upływie już 109 sekund, a zwycięzcą okazał się nie Francuz, a jego rywal. Zadał bardzo skuteczny cios prawym sierpowym bicepsem, który powalił Parnasse na matę. Mistrz był odliczany, ale nie był w stanie wstać. Tym samym przegrał tę walkę i stracił tytuł i pas mistrzowski. Była to jego 1 porażka w karierze MMA.

Nagrody na gali

Nie mogło zabraknąć również nagród dla najlepszych zawodników tego wieczoru w Łodzi. Gratyfikacja finansowa za najlepsze poddanie powędrowała do Roberta Ruchały. Najlepszy nokaut tego wieczoru zaliczył nowy mistrz w kategorii piórkowej Daniel Torres. Za najlepszą walkę gali KSW 58 wybrano starcie Szamila Musajewa z Urosem Juriciciem.

KSW 58 karta walk i wyniki walk:

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Salahdine Parnasse –  Daniel Torres

Zwycięstwo Torresa przez KO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Szymon Kołecki –  Martin Zawada

Zwycięstwo Kołeckiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Michał Michalski –  Aleksandar Rakas

Zwycięstwo Michalskiego przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Szamil Musajew –  Uroš Jurišič

Zwycięstwo Musajewa przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Michał Andryszak –  Guto Inocente

Zwycięstwo Andryszaka przez poddanie w 2 rundzie

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Paweł Polityło –  David Martiník

Zwycięstwo Polityły przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w umownym limicie -68 kg Robert Ruchała –  Daniel Bažant
Czytaj również:  KSW 32 karta walk i wyniki tej gali

Zwycięstwo Ruchały przez poddanie w 3 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Bartłomiej Kopera –  Francisco Barrio

Zwycięstwo Barrio przez jednogłośną decyzję sędziów