KSW 57 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 57

Gala KSW 57 odbyła się 19 grudnia 2020 roku w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Po raz kolejny w historii KSW z powodu pandemii koronawirusa zabrakło kibiców na trybunach. Wydarzenie to odbyło się pod nazwą walki wieczoru, którą było starcie pomiędzy Philem De Friesem i Michałem Kitą. Galę można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Łącznie zorganizowano 8 walk, w tym aż 3 o tytuł mistrzowski. W karcie głównej zabrakło tym razem miejsca na walkę z udziałem kobiet.

Walka w kategorii półśredniej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Albertem Odzimkowskim i Niemcem Christianem Eckerlinem. Ci zawodnicy byli na podobnym poziomie pod względem doświadczenia, ponieważ Niemiec miał na koncie raptem o 2 walki więcej. Chociaż to on okazał się ostatecznie zwycięzcą, to poziomem obaj panowie również byli ze sobą blisko. Pojedynek ten musiał rozstrzygnąć werdykt sędziowski, a ten nie był jednogłośny. Ostatecznie sędziowie orzekli o wygranej Niemca. Świadczyła o tym punktacja na jego korzyść 29-28, 29-28, 28-29.

Walka w limicie do 80 kg

Po raz kolejny w KSW swoje umiejętności mógł zaprezentować Kacper Koziorzębski. Jego przeciwnikiem był Marcin Krakowiak. W przypadku tej walki doszło do zakończenia przed jej końcem. W trakcie trwania 3 rundy Krakowiak zmusił swojego rywala do poddania po założeniu gilotyny. Do tego momentu jednak walka stała na bardzo dobrym poziomie i wysokiej intensywności z obu stron. Chociaż obaj panowie zasłużyli na brawa, to większe oczywiście dla Krakowiaka. Koziorzębski musiał poddać się i odklepać.

Walka w kategorii średniej

Kolejnym pojedynkiem było starcie polsko – czeskie pomiędzy Tomaszem Drwalem i Patrikiem Kinclem. Obaj panowie prezentowali bardzo wysoki poziom, stąd oczekiwano dobrej jakości widowiska. Takie też było, ale tylko niedługo, aczkolwiek bez happy endu dla Polaka. To Czech był w tej walce górą. Udało mu się znokautować swojego rywala w stójce już w 1 rundzie.

Czytaj również:  KSW 47 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Walka w kategorii średniej

Będący w bardzo dobrej dyspozycji na początku swojej kariery Cezary Kęsik podejmował Niemca Abusupijana Magomiedowa. Bardziej doświadczony rywal z czeczeńskimi korzeniami był faworytem. Był bardziej doświadczony i nie miał tak naprawdę większego problemu z tym, by wygrać w tej walce. Do jej końca doprowadził w trakcie trwania 2 rundy. Zmusił on Kęsika do poddania zakładając gilotynę. Polak musiał w tej sytuacji skapitulować. Była to dla niego 1 porażka w jego karierze w MMA przy 12 zwycięstwach.

Walka w kategorii koguciej o pas mistrzowski

Pierwszą walką tego wieczoru o stawkę było starcie pomiędzy Chorwatem Antunem Raciciem i Brazylijczykiem Bruno Augusto dos Santosem. Dla Chorwata była to pierwsza walka w obronie swojego tytułu mistrzowskiego. Należy dodać, że udana, ponieważ to on został zwycięzcą. Walka odbyła się na pełnym dystansie mistrzowskim. Po jej przebiegu nie trudno było stwierdzić, że Racić prezentował wyższy poziom. Stąd też jednogłośna decyzja o jego zwycięstwie.

Walka w kategorii lekkiej

Pomiędzy kolejnymi walkami o pas organizatorzy do karty głównej wcisnęli jeszcze bardzo ciekawą walkę pomiędzy Borysem Mańkowskim i Arturem Sowińskim w limicie wagowym do 70.3 kg. Faworytem był Mańkowski. Doświadczenie obu panów było podobne, ale zadecydowały umiejętności. Co prawda walka toczyła się na pełnym dystansie, ale była ona pod kontrolą Borysa. Temu udało się zwyciężyć po jednogłośnej decyzji sędziów.

Walka w kategorii lekkiej o pas mistrzowski

Emocje tego wieczoru były coraz większe. Co-main event to walka o pas i tytuł mistrzowski pomiędzy Marianem Ziółkowskim i Romanem Szymańskim. Walka miała toczyć się na dystansie 5 rund, ale skończyła się wcześniej, bowiem w 4 odsłonie. Wówczas to Ziółkowskiemu udało się znokautować swojego przeciwnika kopnięciem na korpus. Szymański padł tym samym na matę i nie był w stanie się z niej podnieść. Stąd też Ziółkowski został nowym mistrzem KSW w kategorii lekkiej. Była to dla niego już 2 walka o pas, ale 1 zwycięstwo. Pas zwakował Mateusz Gamrot, który przeszedł do UFC.

Czytaj również:  KSW 56 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski

Kolejny raz swojego pasa mistrzowskiego miał bronić Anglik Phil de Fries. Jego przeciwnikiem był Michał Kita, którego notowania w ostatnim czasie były coraz wyższe. Co z tego jednak, skoro obecny mistrz nie dał żadnych szans Polakowi i po raz kolejny obronił swój tytuł. Warto powiedzieć, że zrobił to już po raz 4. Do zakończenia walki w limicie wagowym do 120.2 kg doszło w 2 rundzie. Wówczas to De Fries ruszył śmielej do ataku i kombinacją ciosów znokautował swojego rywala. Jak się później okazało Kita już nie dostał więcej szans w walce o pas.

Nagrody na gali

Najlepsze poddanie tego wieczoru w Łodzi i bonus finansowy uzyskał Niemiec Abusupijan Magomiedow w walce z Cezarym Kęsikiem. Najlepszy nokaut wieczoru to nagroda, która należała do Mariana Ziółkowskiego w walce z Romanem Szymańskim. Zaś najlepsza walka wieczoru to starcie pomiędzy Kacprem Koziorzębskim, a Marcinem Krakowiakiem. Należy powiedzieć, że ta gala dostarczyła wielu emocji i była jak do tej pory jedną z najlepszych w historii.

KSW 57 karta walk i wyniki walk:

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Phil De Fries –  Michał Kita

Zwycięstwo De Friesa przez TKO w 2 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Roman Szymański –  Marian Ziółkowski

Zwycięstwo Ziółkowskiego przez TKO w 4 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Borys Mańkowski  Artur Sowiński

Zwycięstwo Mańkowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Antun Račić –  Bruno Augusto dos Santos

Zwycięstwo Račicia przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Cezary Kęsik –  Abusupijan Magomiedow
Czytaj również:  FEN 12 karta walk i wyniki tej gali

Zwycięstwo Magomiedowowa przez techniczne poddanie w 2 rundzie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Tomasz Drwal –  Patrik Kincl

Zwycięstwo Kincla przez KO w 1 rundzie

  • Walka w umownym limicie -80 kg Kacper Koziorzębski –  Marcin Krakowiak

Zwycięstwo Krakowiaka przez poddanie w 3 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Albert Odzimkowski –  Christian Eckerlin

Zwycięstwo Eckerlina przez niejednogłośną decyzję sędziów