KSW 56 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 56

Gala KSW 56 odbyła się 14 listopada 2020 roku w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Po raz pierwszy w historii KSW z powodu pandemii koronawirusa zabrakło kibiców na trybunach. Wydarzenie to odbyło się pod nazwą Polska kontra Chorwacja. Głównie chodziło tu o walkę pomiędzy Michałem Materlą i Roberto Soldiciem. Galę można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Łącznie zorganizowano 8 walk, w tym 1 o tytuł mistrzowski. W karcie głównej znalazła się walka z udziałem kobiet.

Walka w kategorii piórkowej

Gala rozpoczęła się od debiutu w KSW w wykonaniu Roberta Ruchały. Jego przeciwnikiem był Michał Domin, który także po raz pierwszy walczył w tej organizacji. W tym pojedynku widać było, który z zawodników ma większy talent. Zwyciężył Robert Ruchała, który zmusił swojego przeciwnika do poddania pod koniec 1 rundy. Zdecydowała o tym balacha, a więc dźwignia na staw łokciowy. Dla Ruchały była to tym samym 4 wygrana walka w karierze w MMA. Nie odniósł do tej pory ani jednej porażki.

Walka w kategorii piórkowej

Po raz pierwszy pod flagą austriacką zawalczył Brazylijczyk Daniel Torres. Jego przeciwnikiem był Niemiec Max Coga. Starcie to od samego początku stało na naprawdę dobrym poziomie i było mocno wyrównane. Świadczyć o tym mógł w zasadzie werdykt sędziów, ponieważ walka ta nie zakończyła się przed czasem. Decyzja arbitrów nie była jednogłośna, aczkolwiek ostatecznie zwycięzcą okazał się Daniel Torres. Świadczy o tym punktacja na jego korzyść 30-27, 29-28, 28-29.

Walka w limicie do 68.5 kg

Pojedynek pomiędzy Chorwatem Filipem Pejiciem i Sebastianem Rajewskim trwała najkrócej spośród wszystkich walk tego wieczoru. Koniec bowiem nastał już po 12 sekundach. Co ciekawe i tak nie była to najkrótsza walka w historii KSW, ponieważ rekord należał dalej do Łukasza Jurkowskiego, który w 2004 roku wygrał po 9 sekundach. Tutaj Pejić prawym sierpowym znokautował Polaka i uzyskał tym samym swoją 15 wygraną walkę w zawodowej karierze w MMA.

Czytaj również:  KSW 49 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Walka w limicie do 73 kg

Bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek pomiędzy Mateuszem Legierskim, a także Argentyńczykiem Francisco Barrio. Polak przed tą walką nie miał na koncie ani jednej porażki, a jego przeciwnik raptem 1. Jeśli chodzi o ilość stoczonych walk i doświadczenie to było ono praktycznie na tym samym poziomie. Górą jednak tego wieczoru był Polak, chociaż wygrał on po większościowej decyzji sędziów, co świadczy o tym, że poziom tej walki był dosyć mocno wyrównany.

Walka w kategorii półśredniej

W walce w limicie do 77.1 kg wzięli udział Andrzej Grzebyk, a także Litwin Marius Zaromskis. Była to już 3 walka tego wieczoru, która zakończyła się jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Do jej zakończenia doszło raptem na 2 sekundy przed gongiem. Polak przegrał tak naprawdę przez techniczny nokaut, ponieważ doznał on kontuzji nogi, która tym samym wykluczyła go z udziału w dalszej części walki. Litwinowi udało się tym samym odnieść swoją 23 wygraną w 32 walce w MMA. Dla Grzebyka była to zaś 4 porażka przy 17 zwycięstwach.

Walka w kategorii słomkowej

Jedyną walką kobiet tego wieczoru było starcie pomiędzy Karoliną Owczarz i Justyną Habą. Obie panie miały na koncie jak do tej pory po 3 stoczone walki, ale z tą różnicą, że Owczarz jeszcze nie odniosła żadnej porażki, a jej rywalka już tak. To jednak nie miało żadnego wpływu na przebieg tego pojedynku, ponieważ zwyciężczynią tego starcia okazała się Justyna Haba. Walka ta trwała na pełnym dystansie, a z jej przebiegu można było wywnioskować, że bardziej aktywna i bardziej aktywna jest właśnie Haba. Taki też był werdykt sędziów. Justyna zwyciężyła jednogłośnie.

Walka w kategorii półciężkiej o pas mistrzowski

Przedostatnia walka tego wieczoru wyznaczona jako co-main event to starcie pomiędzy Tomaszem Narkunem i Ivanem Erslanem z Chorwacji. Stawką tego pojedynku był pas i tytuł mistrzowski. Dla Polaka była to kolejna walka w obronie swojego pasa mistrzowskiego w kategorii półśredniej. Należy dodać, że po raz kolejny mu się to udało. Pokonał on bowiem Chorwata zmuszając go do poddania w czasie trwania 2 rundy. Kluczowa okazała się akcja duszenia zza pleców, po której Chorwat musiał odklepać. Pas i tytuł mistrzowski pozostał tym samym w rękach Narkuna.

Czytaj również:  KSW 38 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii średniej

Wydarzeniem wieczoru była walka pomiędzy Michałem Materlą, a Chorwatem Roberto Soldiciem. Chociaż Chorwat był mistrzem w tej kategorii wagowej to jednak nie była to walka o konkretną stawkę. Starcie to jednak budziło spore zainteresowanie. Mistrz tego wieczoru pokazał klasę i wygrał. Potrzebował do tego 4 minut i 40 sekund 1 rundy, by ją zakończyć. Zdecydowały o tym ciosy w stójce, po których Materla padł na matę i nie wstał. Nie był w stanie dalej kontynuować walki. Soldić tym samym odniósł swoją 18 wygraną w 21 walce w MMA. Dla Polaka była to 8 porażka w 37 walce.

Nagrody na gali

Najlepsze poddanie wieczoru zaliczył debiutujący w KSW Robert Ruchała. Nokaut wieczoru zaliczył Filip Pejić. Za najlepszą walkę wieczoru uznano starcie pomiędzy Austriakiem Danielem Torresem i Niemcem Maxem Cogą.

KSW 56 karta walk i wyniki walk:

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Michał Materla –  Roberto Soldić

Zwycięstwo Soldicia przez TKO w 1 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Tomasz Narkun –  Ivan Erslan

Zwycięstwo Narkuna przez poddanie w 2 rundzie

  • Walka w kategorii słomkowej kobiet (do 52,2 kg kg / 115 lb) Karolina Owczarz –  Justyna Haba

Zwycięstwo Haby przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Andrzej Grzebyk –  Marius Žaromskis

Zwycięstwo Žaromskisa przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w umownym limicie umownym -73 kg Mateusz Legierski –  Francisco Barrio

Zwycięstwo Legierskiego przez większościową decyzję sędziów

  • Walka w umownym limicie umownym -68,5 kg Filip Pejić –  Sebastian Rajewski

Zwycięstwo Pejicia przez KO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Daniel Torres –  Max Coga

Zwycięstwo Torresa przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Robert Ruchała –  Michał Domin
Czytaj również:  KSW 59 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Zwycięstwo Ruchały przez poddanie w 1 rundzie