KSW 55 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 55

Gala KSW 55 odbyła się 10 października 2020 roku w Klubie Wytwórnia w Łodzi przy udziale 350 kibiców. Wydarzenie to odbyło się pod nazwą walki wieczoru, którym było starcie rewanżowe między Scottem Ashkamem i Mamedem Chalidowem. Galę można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Łącznie zorganizowano 8 walk, w tym 1 o tytuł mistrzowski. W karcie głównej znalazła się walka z udziałem kobiet.

Walka w kategorii słomkowej

Gala rozpoczęła się od pojedynku z udziałem kobiet pomiędzy Sylwią Juśkiewicz i Karoliną Wójcik. Było to starcie w limicie wagowym do 52.2 kg. Górą w tej walce była Wójcik, która pokonała swoją rywalkę po jednogłośnym werdykcie sędziów. Na przestrzeni całej walki była zawodniczką bardziej konkretną, aktywną, a także o wiele lepiej broniła się przed atakami swojej rywalki. Dzięki temu udało jej się odnieść swoją 7 wygraną w 9 walce jako zawodniczka MMA.

Walka w kategorii półśredniej

W walce w limicie wagowym do 77.1 kg zmierzyli się Krystian Kaszubowski, a także Jakub Kamieniarz. Pierwszy z wymienionych zawodników miał do tej pory na koncie tylko 1 porażkę. Ciężko było go pokonać. Przekonał się o tym Kamieniarz, który także tego wieczoru nie dał rady. Walka nie zakończyła się przed czasem, a więc był to pojedynek, który znów musieli rozstrzygnąć sędziowie. Ci w komplecie punktowali za Kaszubowskim, a więc ten wygrał przez ich jednogłośny werdykt.

Walka w limicie do 95 kg

Najwięcej kilogramów do klatki tego wieczoru wnieśli Przemysław Mysiała, a także Chorwat Stjepan Bekavac. Była to również walka, która na karcie głównej zakończyła się najszybciej, ponieważ na początku 2 rundy. Wówczas to Polak ruszył do ataku na swojego przeciwnika i kombinacją ciosów udało mu się znokautować Chorwata. Było to dla niego już 24 zwycięstwo w 34 zawodowej walce w MMA. Dla porównania jego przeciwnik osiągnął 11 porażkę w swojej 30 walce.

Czytaj również:  FEN 4 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii koguciej

Walka pomiędzy Damianem Stasiakiem, a Patrykiem Surdynem również miała bardzo ciekawy przebieg, chociaż najwięcej emocji było w 2 rundzie, kiedy to zakończyła się walka. Akcja przeniosła się do parteru, gdzie Stasiak zyskał sporą przewagę. Udało mu się bowiem zmusić swojego przeciwnika do poddania. Zapiął on trójkąt rękami. Surdyn nie potrafił w żaden sposób uwolnić się z tej dźwigni i był zmuszony do odklepania. Była to dla niego 1 porażka w jego karierze. Stasiak zaś zwyciężył już po raz 12 w swojej 19 walce.

Walka w kategorii półśredniej

5 pojedynek tego wieczoru to walka pomiędzy Tomaszem Romanowskim, a Mołdawianinem Ionem Surdu. Była to jednocześnie 3 walka tego wieczoru, gdzie werdykt musieli wydać sędziowie, a był on zarazem jednogłośny. Z dużo lepszej strony na dystansie 3 rund pokazał się Tomasz Romanowski i to on został tym samym zwycięzcą tego pojedynku. Mołdawianin, który po raz pierwszy walczył dla organizacji KSW nie pokazał tak naprawdę nic specjalnego.

Walka w kategorii średniej

Bardzo ciekawy przebieg miała walka pomiędzy Damianem Janikowskim, a debiutującym w KSW zawodnikiem ze Szwecji Andreasem Gustafssonem. Starcie to stało na naprawdę bardzo dobrym poziomie i było dosyć mocno zacięte. Można było zauważyć pokaz siły z obu stron, który nie różnił się aż tak bardzo. Sędziowie mieli problem z wyborem zwycięzcy, o czym świadczył ich werdykt, który nie był jednogłośny. Ostatecznie ci zdecydowali, że lepszy w tej parze okazał się Polak. Świadczył o tym wynik punktowy na korzyść Janikowskiego 29-28, 29-28, 28-29.

Walka w kategorii średniej

Od kolejnego polskiego zawodnika także oczekiwano fajerwerków i bardzo dobrej postawy. Michał Materla w swojej kolejnej walce w KSW nie zawiódł i rozprawił się z Serbem Aleksandarem Iliciem. Do zakończenia tego pojedynku doszło po upływie minuty i 30 sekund czasu 2 rundy. Wówczas to Materli udało się znokautować swojego przeciwnika po kombinacji ciosów. Serb nie był w stanie dalej walczyć. Polak wygrał zatem przez techniczny nokaut. Była to dla niego już 29 wygrana przy raptem 7 porażkach jako zawodnik MMA.

Czytaj również:  KSW 14 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii średniej o pas mistrzowski

Na zakończenie gali kibiców w Łodzi czekała walka rewanżowa pomiędzy Anglikiem Scottem Ashkamem i Mamedem Chalidowem. Stawką tego pojedynku był pas i tytuł mistrzowski. Warto przypomnieć, że w 1 starciu po decyzji sędziów górą był zawodnik z Wysp Brytyjskich. Tym razem jednak Czeczen z polskim obywatelstwem w fantastyczny sposób zrewanżował się Ashkamowi. Znokautował go w raptem 36 sekund. Najpierw trafił go kopnięciem w powietrzu. Później walka przeniosła się do parteru i tam Chalidow mając przewagę pozycji wykończył swojego rywala tak, że sędzia był zmuszony do przerwania walki. Tym samym Polak został po raz kolejny mistrzem KSW w kategorii średniej.

Nagrody na gali

Najlepsze poddanie tego wieczoru w Łodzi zaliczył Michał Stasiak w walce przeciwko Patrykowi Surdynowi. Najlepszy nokaut wieczoru należał oczywiście do Mameda Chalidowa w walce ze Scottem Ashkamem. Najlepsza walka wieczoru należała do pary Michał Materla kontra Aleksandar Ilić.

KSW 55 karta walk i wyniki walk:

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Scott Askham –  Mamed Chalidow

Zwycięstwo Chalidowa przez KO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Michał Materla –  Aleksandar Ilić

Zwycięstwo Materli przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Damian Janikowski –  Andreas Gustafsson

Zwycięstwo Janikowskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Tomasz Romanowski –  Ion Surdu

Zwycięstwo Romanowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Damian Stasiak –  Patryk Surdyn

Zwycięstwo Stasiaka przez techniczne poddanie w 2 rundzie

  • Walka w umownym limicie -95 kg Przemysław Mysiala –  Stjepan Bekavac

Zwycięstwo Mysiali przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Krystian Kaszubowski –  Jakub Kamieniarz
Czytaj również:  KSW 49 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Zwycięstwo Kaszubowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii słomkowej kobiet (do 52,2 kg kg / 115 lb) Sylwia Juśkiewicz –  Karolina Wójcik

Zwycięstwo Wójcik przez jednogłośną decyzję sędziów