KSW 54 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 54

Gala KSW 54 odbyła się 29 sierpnia 2020 roku w Global EXPO w Warszawie przy udziale 300 kibiców. Wydarzenie to odbyło się pod nazwą walki wieczoru, a więc starcia pomiędzy Mateuszem Gamrotem i Marianem Ziółkowskim. Galę można było oglądać w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Łącznie na ten wieczór zaplanowano 8 walk, w tym pojedynek o pas mistrzowski.

Walka w kategorii lekkiej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Sebastianem Rajewskim z Ormianinem Armenem Stepanjanem. W zasadzie od samego początku tej walki widać było większe umiejętności po stronie Polaka, który kontrolował jej przebieg i punktował na kartach sędziowskich. Ostatecznie jednak nie udało mu się zakończyć tej walki przed czasem, ponieważ przeciwnik Rajewskiego naprawdę dobrze się bronił. Sędziowie orzekli wynik. To jednogłośne zwycięstwo Sebastiana. Arbitrzy punktowali na jego korzyść 30-25, 30-25, 30-27.

Walka w kategorii półśredniej

Po raz pierwszy w KSW szansę walki dostał Kacper Koziorzębski. Jego przeciwnikiem był Adam Niedźwiedź. Mieliśmy tu do czynienia z dwoma zawodnikami, którzy dopiero rozpoczynają swoje kariery, a ich bilans walk nie jest zbyt imponujący. Pomimo tego obaj panowie kibicom zgromadzonym w Global EXPO dali dobrą walkę, chociaż trwała ona połowę zaplanowanego czasu. Po upływie 2 minut i 30 sekund 2 rundy był już koniec. Koziorzębski kombinacją ciosów znokautował swojego przeciwnika. Odniósł on tym samym swoją 7 wygraną w 9 walce jako zawodnik MMA.

Walka w kategorii lekkiej

Po raz kolejny w KSW wystąpili zaś Łukasz Rajewski, a także Bartłomiej Kopera. Ta walka w przeciwieństwie do dwóch poprzednich była naprawdę bardzo mocno wyrównana. Obaj panowie nie tylko dobrze bronili się przed akcjami rywala, ale także potrafili śmielej atakować. Werdykt sędziowski w tym przypadku nie był jednogłośny. Arbitrzy uznali jednak, że zwycięzcą powinien zostać Rajewski. Świadczył o tym wynik 29-28, 29-28, 28-28 na jego korzyść.

Czytaj również:  KSW 34 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii koguciej

4 pojedynkiem tego wieczoru i jak się później okazało, już 3, gdzie potrzebny był werdykt sędziowski, było starcie pomiędzy Pawłem Polityło, a Rumunem Bogdanem Barbu. Polak pokazał się z naprawdę dobrej strony i pokonał bardziej doświadczonego przeciwnika. Polityło miał do tej pory na koncie o kilkanaście mniej walk niż Barbu. Umiejętności jednak miał prawdopodobnie większe. Wygrał on przez jednogłośną decyzję sędziów. Ci punktowali na korzyść Polaka 29-27, 29-27, 29-27.

Walka w kategorii lekkiej

Kolejne starcie tego wieczoru w Warszawie pomiędzy Polakiem i zawodnikiem z zagranicy to walka Macieja Kazieczki z Chorwatem Karlo Caputem. Polscy zawodnicy w takich starciach tego wieczoru radzili sobie bardzo dobrze. Kolejny obcokrajowiec nie miał szans odnieść triumfu i ostatecznie przegrał. Kazieczko okazał się lepszy wygrywając z Chorwatem na pół minuty przed końcem 3 rundy po udanej kombinacji ciosów.

Walka w kategorii ciężkiej

Walka Michała Kity z Michałem Andryszakiem to starcie dwóch najbardziej doświadczonych zawodników tego wieczoru. Ci zgromadzili najwięcej pojedynków w karierze. Doświadczenie nie miało tu jednak większego znaczenia, ponieważ walka nie była wyrównana i nie trwała zbyt długo. Zakończyła się ona po upływie 2 minut i 59 sekund 1 rundy. Kita znokautował swojego przeciwnika kombinacją ciosów. Odniósł tym samym swoją 20 wygraną w 32 walce w MMA.

Walka w kategorii ciężkiej

Przedostatni pojedynek tego wieczoru to zarazem najszybsza walka. Debiutujący w MMA Izu Ugonoh walczył z Francuzem Quentinem Domingosem. Starcie to zakończyło się po upływie raptem 2 minut i 22 sekund. Polak fantastycznie rozpoczął swoją przygodę ze sportami walki, ponieważ w tym starciu okazał się lepszy od swojego przeciwnika. Fakt jest jednak taki, że Domingos w tej walce doznał kontuzji, która wykluczyła go z dalszego udziału. Mimo wszystko zawodnik z nigeryjskimi korzeniami miał w tym swój udział.

Czytaj również:  KSW 53 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Walka w kategorii lekkiej o pas mistrzowski

Nie było wątpliwości, że na tamten czas dwoma najlepszymi zawodnikami w kategorii lekkiej byli Mateusz Gamrot i Marian Ziółkowski. Oni też dostali swoją szansę walki o pas i tytuł mistrzowski. Faworytem był oczywiście Gamrot, który kontynuował swoją serię bez porażki jako zawodnik MMA. Tę ostatecznie udało mu się przedłużyć już do 17. Został tym samym nowym mistrzem w tej kategorii wagowej. Walka jednak trwała na pełnym dystansie. Na jej przestrzeni Gamrot był lepszy, aktywniejszy i bardzo dobrze się bronił przed atakami Ziółkowskiego. Zwyciężył on po jednogłośnej decyzji sędziów. Marian przegrał i poniósł tym samym swoją 8 porażkę w 29 walce jako zawodnik MMA.

Nagrody na gali

Tego wieczoru w Warszawie z bardzo dobrej strony pokazało się kilku zawodników. Było kilku debiutantów i ci dostali w przyszłości swoje kolejne szanse. Nagrodę za najlepszy nokaut otrzymał jednak Michał Kita, który znokautował Michała Andryszaka. Najlepsza walka wieczoru to starcie pomiędzy Łukaszem Rajewskim, a Bartłomiejem Koperą. Najlepszy występ wieczoru zaliczył zaś Sebastian Rajewski.

KSW 54 karta walk i wyniki walk:

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Mateusz Gamrot –  Marian Ziółkowski

Zwycięstwo Gamrota przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Izuagbe Ugonoh –  Quentin Domingos

Zwycięstwo Ugonoha przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Michał Andryszak –  Michał Kita

Zwycięstwo Kity przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Maciej Kazieczko –  Karlo Caput

Zwycięstwo Kazieczki przez TKO w 3 rundzie

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Paweł Polityło –  Bogdan Barbu

Zwycięstwo Polityły przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Łukasz Rajewski –  Bartłomiej Kopera
Czytaj również:  KSW 48 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Zwycięstwo Łukasza Rajewskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Adam Niedźwiedź –  Kacper Koziorzębski

Zwycięstwo Koziorzębskiego przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Sebastian Rajewski –  Armen Stepanjan

Zwycięstwo Sebastiana Rajewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów