KSW 52 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 52

Gala KSW 52 odbyła się 7 grudnia 2019 roku w Hali Miejskiej w Gliwicach. Na trybunach zasiadło 14 tysięcy kibiców. Gala ta odbyła się pod nazwą Race. Wydarzenie to można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Tego wieczoru zorganizowano łącznie 9 walk. Odbyła się 1 walka o tytuł mistrzowski. Na karcie głównej znalazła się również 1 walka z udziałem kobiet.

Walka w kategorii ciężkiej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Michałem Włodarkiem i Chorwatem Srdanem Maroviciem. Trzeba powiedzieć, że Polak przywitał się z kibicami w Gliwicach w iście efektownym stylu. Pojedynek ten zakończył się już po upływie 34 sekund. Włodarek momentalnie ruszył na rywala, był agresywny i to skończyło się nokautem. Dobra kombinacja ciosów sprawiła, że Marović padł na deski i nie był w stanie się podnieść. Była to zatem 8 wygrana Włodarka w karierze jako zawodnik MMA.

Walka w kategorii lekkiej

W walce w limicie wagowym do 70.3 kg zmierzyli się Maciej Kazieczko, a także Szwajcar Michael Dubois. Co ciekawe, ta walka trwała jeszcze krócej niż premierowa na gali w Gliwicach. Aby rozstrzygnąć, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, potrzebne było raptem 24 sekundy. Oczywiście należy dodać, że górą w tej parze był Polak. Kazieczko trafił Szwajcara prawym sierpowym w ten sposób go nokautując. Maciej tym samym odniósł swoje 6 zwycięstwo w 7 walce w karierze.

Walka w kategorii półśredniej

Kilka minut dłużej trwała walka pomiędzy Michałem Michalskim, a Albertem Odzimkowskim. Konkretnie zakończyła się ona po upływie 4 minut i 31 sekund. W tym czasie przewagę w stójce zdążył wyrobić sobie Michalski, który na niespełna 30 sekund przed zakończeniem rundy znokautował swojego rywala udaną kombinacją ciosów. Jego przeciwnik, który był totalnie zamroczony nie był w stanie dalej kontynuować walki. Sędzia był zmuszony ją przerwać i ogłosić zwycięzcę, którym był Michalski. Była to dla niego 2 wygrana z rzędu w KSW.

Czytaj również:  FAME MMA 10 karta walk i wyniki

Walka w kategorii lekkiej

Pojedynek pomiędzy Arturem Sowińskim, a także Brazylijczykiem Viniciusem Bohrerem był kolejnym tego wieczoru, kiedy to do zakończenia walki doszło w trakcie trwania 1 rundy. Był to 3 wynik tego wieczoru, ponieważ starcie to zakończyło się po upływie 52 sekund. Znów górą przeciwko zawodnikowi z zagranicy był Polak. Sowiński efektownym kopnięciem sprowadził walkę do parteru i tam dobił swojego rywala będąc w lepszej pozycji.

Walka w kategorii muszej

5 walka tego wieczoru odbyła się pomiędzy kobietami. Karolina Owczarz zmierzyła się z Aleksandrą Rolą. Była to walka pomiędzy dosyć mało doświadczonymi zawodniczkami. Dla Owczarz była to raptem 3 walka, a dla jej rywalki 4 w MMA. Poza tym warto dodać, że była to najdłuższa jak do tej pory walka tego wieczoru, ponieważ zakończyła się ona na 25 sekund przed zakończeniem 2 rundy. Owczarz w tym momencie zmusiła swoją rywalkę do poddania zakładając Roli trójkąt nogami. Ta nie była w stanie wydostać się z tej pozycji i musiała się poddać.

Walka w kategorii lekkiej

Na pewno bardzo ciekawie zapowiadała się walka pomiędzy Grzegorzem Szulakowskim i Rosjaninem Szamilem Musajewem. Utalentowany Polak kontra jeszcze niepokonany w MMA Rosjanin. Padło na zawodnika na wschód od Polski, któremu udało się wygrać swoją 14 walkę w karierze. Bilans zatem miał na ten moment niesamowity. Musajew po kopnięciu z półobrotu sprowadził walkę do parteru i w ten sposób zakończył ten pojedynek. Trwał on raptem minutę i 17 sekund.

Walka w kategorii piórkowej o pas mistrzowski

Jedynym pojedynkiem tego wieczoru o stawkę była walka pomiędzy Francuzem Salahdinem Parnasse i Słowakiem Ivanem Buchingerem. Faworytem był oczywiście utalentowany Parnasse, który miał jednak bardzo wymagającego i doświadczonego rywala. Potrafił sobie jednak z nim poradzić. Ta walka była jednak jedyną tego wieczoru, która trwała pełen dystans. Francuz miał ją jednak pod kontrolą. Wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów.

Czytaj również:  KSW 18 karta walk i wyniki tej gali

Walka w limicie do 91.5 kg

Jako co-main event wybrano pojedynek pomiędzy Damianem Janikowskim i Szymonem Kołeckim. Patrząc na dokonania w innych dyscyplinach sportu zapowiadało się to bardzo ciekawie. Ostatecznie górą był Kołecki, który świetnie radził sobie w MMA. Z byłym zapaśnikiem rozprawił się w 2 rundzie nokautując go serią ciosów. Była to dla niego 8 wygrana w 9 walce w MMA.

Walka w limicie do 85 kg

Ostatnią walką tego wieczoru był pojedynek pomiędzy Anglikiem Scottem Ashkamem i Mamedem Chalidowem. Ewidentnie Polak nie miał swojego najlepszego okresu w KSW, ponieważ po serii porażek z Tomaszem Narkunem tego wieczoru po raz kolejny okazał się słabszy od swojego przeciwnika. Anglik wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów. Tym samym osiągnął swoją 19 wygraną w 23 walce w karierze w MMA.

Nagrody na gali

Po raz pierwszy w historii KSW organizatorzy zaplanowali aż 4 nagrody. Najlepsze poddanie wieczoru zaliczyła Karolina Owczarz. Nokaut wieczoru należał do Macieja Kazieczki. Za walkę wieczoru wybrano pojedynek pomiędzy Michałem Michalskim i Albertem Odzimkowskim. Występ wieczoru zaliczył Salahdine Parnasse.

KSW 52 karta walk i wyniki walk:

Zwycięstwo Askhama przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w umownym limicie -91,5 kg Damian Janikowski –  Szymon Kołecki

Zwycięstwo Kołeckiego przez TKO w 2 rundzie

  • Walka o tymczasowy pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Salahdine Parnasse –  Ivan Buchinger

Zwycięstwo Parnasse przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Grzegorz Szulakowski –  Szamil Musajew

Zwycięstwo Musajewa TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii muszej kobiet (do 56,7 kg / 125 lb) Karolina Owczarz –  Aleksandra Rola

Zwycięstwo Owczarz przez poddanie w 2 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Artur Sowiński –  Vinicius Bohrer
Czytaj również:  KSW 41 - karta walk i wyniki walk na tej gali

Zwycięstwo Sowińskiego przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Michał Michalski –  Albert Odzimkowski

Zwycięstwo Michalskiego przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Maciej Kazieczko –  Michael Dubois

Zwycięstwo Kazieczki przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Michał Włodarek –  Srđan Marović

Zwycięstwo Włodarka przez TKO w 1 rundzie