KSW 51 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 51

Gala KSW 51 odbyła się 9 listopada 2019 roku w Zagrzeb Arenie w stolicy Chorwacji. Na trybunach zasiadło 12 tysięcy kibiców. Gala ta odbyła się pod nazwą Croatia. Wydarzenie to można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Tego wieczoru zorganizowano łącznie 10 walk. Odbyła się 1 walka o tytuł mistrzowski. Zabrakło walk z udziałem kobiet.

Walka w kategorii koguciej

Gala rozpoczęła się od pojedynku z udziałem Sebastiana Przybysza, a także Słoweńca Lemmy Krusicia. Walka stała na naprawdę bardzo dobrym poziomie z obu stron, aczkolwiek to Polak okazał się lepszym w tej parze. Przybysz zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów. Była to dla niego 6 wygrana w 8 walce jako zawodnik MMA. Jego przeciwnik doznał tym samym swojej 7 porażki w 27 walce.

Walka w kategorii półśredniej

Oczywiście celem gali w Zagrzebiu miała być promocja zawodników z Chorwacji. Stąd też pierwszy z nich pojawił się już w 2 walce. Ivica Truscek był przeciwnikiem Krystiana Kaszubowskiego. Co ciekawe ten Chorwat był najbardziej doświadczonym spośród wszystkich na gali, ponieważ była to dla niego 71 walka w karierze. Dla porównania jego rywal z Polski walczył po raz 9. Kaszubowski i tak okazał się lepszy, aczkolwiek w tym przypadku werdykt sędziów nie był jednogłośny. Ci w liczbie 2 z 3 punktowali na jego korzyść. Jeden arbiter głosował za rywalem. Ostatecznie wynik 29-28, 29-28, 28-29 dał Kaszubowskiemu wygraną.

Walka w kategorii lekkiej

W walce w limicie wagowym do 70.3 kg Roman Szymański walczył z Czarnogórcem Milosem Janiciciem. Oczywiście zwycięzcą okazał się Polak, aczkolwiek po raz kolejny tego wieczoru werdykt musieli wydać sędziowie. Ten jednak był jednogłośny na korzyść Polaka. Dla Szymańskiego była to zatem 12 walka wygrana na 17, jakie łącznie stoczył.

Walka w kategorii półciężkiej

Kolejnym Chorwatem na gali KSW był Ivan Erslan. Miał bardzo dobry bilans 7 wygranych walk i żadnej porażki. Jego przeciwnikiem był Hiszpan Darwin Rodrigues. Chorwat kontynuował swoją dobrą formę w MMA i dalej wygrywał. Do zakończenia tej walki doszło już w trakcie 1 rundy. Kombinacja ciosów, a więc GNP sprawiła, że Hiszpan nie był w stanie dalej kontynuować walki.

Czytaj również:  KSW 8 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii średniej

Chorwaci mogli zachwycać się swoim zawodnikiem na początku kariery. Polacy również mieli takiego fightera. Kapitalny bilans 9 wygranych walk miał Cezary Kęsik. Jego przeciwnikiem był Serb Aleksandar Ilić. Widać było po przebiegu walki, że Polak jest w bardzo wysokiej formie, ponieważ w trakcie trwania 2 rundy zmusił swojego rywala do poddania po udanej akcji duszenia zza pleców. To sprawiło, że rywal musiał się poddać, a Kęsik odniósł tym samym swoją 10 wygraną jako zawodnik MMA.

Walka w kategorii ciężkiej

Do klatki w KSW powrócił były strongman Oliver Thompson. Rywalem Anglika był Chorwat Ante Delija. Do tej pory zawodnicy gospodarzy spisywali się w kratkę. Teraz wypadło jednak na zwycięstwo fightera z Bałkanów. Delija pokonał Thompsona w trakcie trwania 2 rundy po udanej kombinacji ciosów. Oszołomiony Anglik nie był w stanie dalej kontynuować walki.

Walka w kategorii piórkowej

Kolejną walką tego wieczoru, gdzie nie mieliśmy do czynienia z polskimi zawodnikami było starcie pomiędzy Chorwatem Filipem Pejiciem, a także Brazylijczykiem Danielem Torresem. Wyraźnie gospodarzy robili tak, aby co drugi zawodnik osiągał sukces. Stąd też teraz wypadło tak, że Pejić wyglądał słabo, a co za tym idzie przegrał swoją walkę. Torres był po prostu lepszy, aczkolwiek do wyłonienia zwycięzcy potrzebni byli sędziowie. Ci jednogłośnie głosowali za Brazylijczykiem.

Walka w kategorii koguciej o pas mistrzowski

Jedyną walką o konkretną stawkę tego wieczoru był pojedynek pomiędzy Chorwatem Antunem Raciciem, a także Damianem Stasiakiem. Niestety nowym mistrzem KSW w kategorii koguciej, a więc w limicie wagowym do 61.2 kg został Racić, który zwyciężył przez większościową decyzję sędziów. Walka była naprawdę zacięta i stała na wysokim poziomie. Zatem trudno było wyłonić zwycięzcę. Nowym posiadaczem pasa okazał się jednak Chorwat.

Czytaj również:  FAME 16: Podsumowanie gali!

Walka w limicie do 73 kg

Przedostatni pojedynek tego wieczoru to walka pomiędzy Borysem Mańkowskim i Czarnogórcem Vaso Bakoceviciem. Polak wykonał bardzo efektowną anakondę w 1 rundzie, przez co zmusił swojego przeciwnika do poddania. Bakocević nie miał możliwości wydostania się z opresji. Musiał odklepać. Sędzia zakończył starcie i ogłosił zwycięzcę.

Walka w kategorii ciężkiej

Walka wieczoru było starcie pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim, a Bośniakiem Erko Junem. Zapowiadało się to świetnie. Polak liczył na przełamanie. Rywal jeszcze w KSW nie przegrał. Koniec pięknej serii zawodnika z Bałkanów nastał właśnie w Zagrzebiu. Pudzianowski kombinacją ciosów znokautował swojego przeciwnika i ten nie był w stanie kontynuować walki.

Nagrody na gali

Najlepsze poddanie wieczoru zaliczył Borys Mańkowski. Bonus za najlepszy nokaut wieczoru otrzymał Ivan Erslan z Chorwacji. Za najlepszą walkę wieczoru podczas gali w Zagrzebiu wybrano starcie Sebastiana Przybysza ze Słoweńcem Lemmy Krusiciem.

KSW 81 karta walk i wyniki walk:

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Mariusz Pudzianowski –  Erko Jun

Zwycięstwo Pudzianowskiego przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w umownym limicie -73 kg Borys Mańkowski –  Vaso Bakočević

Zwycięstwo Mańkowskiego przez poddanie w 1 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Antun Račić –  Damian Stasiak

Zwycięstwo Račića przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Filip Pejić –  Daniel Torres

Zwycięstwo Torresa przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Ante Delija –  Oli Thompson

Zwycięstwo Deliji przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Aleksandar Ilić –  Cezary Kęsik

Zwycięstwo Kęsika przez poddanie w 2 rundzie

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Ivan Erslan –  Darwin Rodriguez
Czytaj również:  KSW 6 karta walk i wyniki tej gali

Zwycięstwo Erslana przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Roman Szymański –  Miloš Janičić

Zwycięstwo Szymańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb): Krystian Kaszubowski –  Ivica Trušček

Zwycięstwo Kaszubowskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Sebastian Przybysz –  Lemmy Krušič

Zwycięstwo Przybysza przez jednogłośna decyzję sędziów