KSW 50 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 50

Gala KSW 50 odbyła się 14 września 2019 roku na Wembley Arenie w Londynie. Na trybunach zasiadło 7 tysięcy kibiców. Gala ta odbyła się pod nazwą London. Wydarzenie to można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Tego wieczoru zorganizowano łącznie 8 walk. Odbyły się aż 3 walki o tytuł mistrzowski. Tym razem na karcie głównej udało się uwzględnić walkę z udziałem kobiet.

Walka w kategorii słomkowej

Gala wyjątkowo rozpoczęła się od pojedynku z udziałem kobiet. Naprzeciw siebie stanęły Aleksandra Rola, a także Irlandka Catherine Costigan.Obie panie nie miały zbyt wielkiego doświadczenia, jeśli chodzi o MMA. Polka walczyła raptem dwukrotnie, a jej rywalka stoczyła 9 walk. Wielkiej różnicy, jeśli chodzi o doświadczenie tutaj niemożliwe było zauważyć. Walkę ostatecznie wygrała Polka, która do jej zakończenia doprowadziła trakcie trwania 2 rundy. Użyła do tego bardzo dobrej kombinacji łokci i kolan. Przez to Irlandka nie była w stanie dalej kontynuować walki.

Walka w kategorii średniej

Były mistrz Dricus du Plassis dostał kolejną szansę występu w KSW. Jego przeciwnikiem był debiutujący w tej organizacji Niemiec Joilton-Santos Lutterbach. Miał on jednak bardzo duże doświadczenie w MMA, ponieważ do momentu rozpoczęcia tej walki miał na koncie aż 37 stoczonych pojedynków. W zasadzie na nic mu się to zdało, ponieważ Niemiec i tak przegrał. Zawodnik z RPA pokonał swojego rywala w 2 rundzie po skutecznej kombinacji ciosów.

Walka w limicie do 90 kg

Do klatki KSW powrócił jeden z pierwszych mistrzów, a więc Antoni Chmielewski. Jego przeciwnikiem w tej walce był Anglik Jason Radcliffe. Niestety publika była jednym z argumentów, dlaczego to zawodnik gospodarzy okazał się w tym starciu górą. Walka nie została zakończona przed czasem, a o werdykcie musieli zadecydować sędziowie. Ci jednogłośnie orzekli o wygranej Radcliffe’a.

Czytaj również:  KSW 52 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Walka w kategorii średniej

W walce w limicie wagowym do 83.9 kg zmierzyli się Damian Janikowski, a także Anglik Tony Giles. Starcie to nie trwało zbyt długo, ponieważ raptem 84 sekundy. Od samego początku przewagę miał Polak, który bardzo dobrze wyglądał w stójce. Zasypywał swojego rywala ciosami na ciało. Po upływie wspomnianego czasu Anglik postawił zrezygnować z udziału w walce. Doszło zatem do nokautu technicznego i tym samym poddania werbalnego z jego strony. Janikowski tym samym odniósł swoją 4 wygraną jako zawodnik MMA.

Walka w kategorii lekkiej o tymczasowy pas mistrzowski

Spore emocje niewątpliwie przyniosła walka pomiędzy Irlandczykiem z Północy Normanem Parke i Marcinem Wrzoskiem. Starcie to było niezwykle emocjonujące i wyrównane od początku do końca. Wszak stawka pojedynku była bardzo duża, zatem nikt nie zamierzał odpuszczać. O tym, kto zdobędzie tymczasowy tytuł mieli zadecydować sędziowie. Według ich werdyktu i punktacji lepszy okazał się Norman Parke. Werdykt nie był jednogłośny. Arbitrzy punktowali przeciwko Polakowi 49-46, 49-46, 47-48.

Walka w limicie do 80 kg

Na gali w Londynie wystąpił także mistrz w wadze półśredniej, a więc Roberto Soldić. Nie była to tym razem walka w obronie pasa mistrzowskiego. Jego przeciwnikiem był Michał Pietrzak. Bardziej doświadczony i lepszy technicznie Chorwat poradził sobie ze swoim przeciwnikiem. Momentami miał pewne problemy, aczkolwiek przez większość czasu kontrolował przebieg walki. Stąd też jednogłośny werdykt sędziów o jego zwycięstwie.

Walka w kategorii półciężkiej o pas mistrzowski

Co-main event wieczoru to bardzo prestiżowe starcie. Tomasz Narkun, a więc dwukrotny pogromca Mameda Chalidowa zmierzył się z debiutującym w KSW Przemysławem Mysiałą. Stawką był pas mistrzowski. Chociaż debiutant był doświadczonym zawodnikiem, to jednak nie dał rady jednemu z lepszych polskich fighterów w tej kategorii wagowej. Narkun zmusił swojego rywala do poddania po założeniu gilotyny w trakcie trwania 1 rundy. Dla Narkuna była to tak naprawdę czwarta walka w obronie pasa mistrzowskiego. Nie udało mu się zostać mistrzem w dwóch kategoriach wagowych.

Czytaj również:  FEN 14 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski

Na zakończenie gali KSW w Londynie zawodnik gospodarzy, a więc Phil De Fries dostał kolejną szansę na obronę swojego tytułu. Jego rywalem był tym razem Brazylijczyk Luis Henrique. Starcie to odbyło się oczywiście na mistrzowskim dystansie 5 rund po 5 minut. Tyle też trwało, ponieważ żaden z zawodników nie potrafił przechylić szali wygranej na swoją stronę wcześniej. Potrzebny był zatem werdykt sędziowski. Ten nie był jednogłośny, aczkolwiek arbitrzy punktowali na korzyść De Friesa. Wynik 49-46, 49-46, 47-48 sprawił, że zarówno pas, jak i tytuł pozostały przy nim.

Nagrody na gali

Organizatorzy postanowili przywrócić nagrodę za najlepsze poddanie wieczoru. Tym popisał się Tomasz Narkun w walce z Przemysławem Mysiałą, który założył rywalowi gilotynę. Za najlepszy nokaut wieczoru wybrano akcję w wykonaniu Aleksandry Roli. Polka przy użyciu kolan i łokci znokautowała Irlandkę Catherine Costigan. Za najlepszą walkę wieczoru wybrano starcie pomiędzy Normanem Parke i Marcinem Wrzoskiem.

KSW 50 karta walk i wyniki walk:

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Phil De Fries –  Luis Henrique

Zwycięstwo De Friesa przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Tomasz Narkun –  Przemysław Mysiala

Zwycięstwo Narkuna przez poddanie w 1 rundzie

  • Walka w umownym limicie -80 kg Roberto Soldić –  Michał Pietrzak

Zwycięstwo Soldicia przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka o tymczasowy pas mistrzowski KSW w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Norman Parke –  Marcin Wrzosek

Zwycięstwo Parke’a przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Damian Janikowski –  Tony Giles

Zwycięstwo Janikowskiego przez poddanie werbalne w 1 rundzie

  • Walka w umownym limicie -90 kg Antoni Chmielewski –  Jason Radcliffe
Czytaj również:  KSW 22 karta walk i wyniki tej gali

Zwycięstwo Radcliffe’a przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Dricus du Plessis –  Joilton Santos-Lutterbach

Zwycięstwo du Plessisa przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii słomkowej kobiet (do 52,2 kg kg / 115 lb) Aleksandra Rola –  Catherine Costigan

Zwycięstwo Roli przez TKO w 2 rundzie