KSW 49 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 49

Gala KSW 49 odbyła się 18 maja 2019 roku w Ergo Arenie w Sopocie. Na trybunach zasiadło 10 tysięcy kibiców. Gala ta odbyła się pod nazwą wydarzenia wieczoru, którym była walka pomiędzy Roberto Soldiciem i Krystianem Kaszubowskim. Wydarzenie to można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Tego wieczoru zorganizowano łącznie 9 walk. Odbyły się 2 walki o tytuł mistrzowski. Po raz kolejny organizatorzy na karcie głównej nie znaleźli miejsca na walkę z udziałem kobiet.

Walka w kategorii lekkiej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Leszkiem Krakowskim i Szwajcarem Michaelem Duboisem. Polak w MMA radził sobie bardzo dobrze i to był w stanie potwierdzić i tym razem. Do momentu rozpoczęcia walki miał na koncie 13 wygranych w 14 walkach. Licznik dalej bił na jego korzyść, ponieważ pokonał Szwajcara po większościowej decyzji sędziów. Ci punktowali na jego korzyść 29-28, 29-28, 28-28. Szwajcar doznał tym samym swojej 7 porażki w 17 walce jako zawodnik MMA.

Walka w kategorii ciężkiej

W walce w limicie wagowym do 120.2 kg walczyli między sobą Michał Andryszak i Luis Henrique z Brazylii. W przypadku tego pojedynku górą okazał się przybysz z Ameryki Południowej, który zmusił Polaka do poddania po udanej gilotynie. Do takiego incydentu doszło w trakcie trwania 2 rundy. Henrique zaliczył tym samym swoją 12 wygraną w 17 walce w MMA. Udanie tym samym przywitał się z polskimi kibicami w KSW, ponieważ dla zawodnika walczącego na co dzień w UFC był to debiut w tej organizacji.

Walka w kategorii koguciej

3 zaplanowana walka na ten wieczór odbyła się pomiędzy Chorwatem Antunem Raciciem i Pawłem Polityło. W pojedynku w limicie wagowym do 61.2 kg lepszy okazał się Chorwat. Należy jednak dodać, że Polak pokazał się z naprawdę dobrej strony, a werdykt sędziów w tym przypadku nie był jednogłośny. Ostatecznie jednak arbitrzy punktowali na korzyść Racicia 29-28, 29-28, 28-28.

Czytaj również:  KSW 35 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii półciężkiej

W jedynej walce podczas tej gali, gdzie doszło do starcia z udziałem 2 zawodników spoza Polski zmierzyli się Niemiec Martin Zawada, a także Brazylijczyk Thiago Silva. Walka ta była dosyć wyrównana, aczkolwiek widać było, że Niemiec stara się ją kontrolować i punktować na kartach sędziowskich. Taka taktyka mu się ostatecznie udała, ponieważ to on okazał się zwycięzcą tego pojedynku, a werdykt sędziów był jednogłośny. Zawada wygrał 29-28, 29-28, 29-28.

Walka w kategorii ciężkiej

W walce w limicie wagowym do 120.2 kg Akop Szostak zmierzył się z Erko Junem, który po 2 zwycięstwach z niezbyt mocnymi przeciwnikami miał okazję do kontynuowania serii zwycięstw w KSW. To mu się udało, ponieważ pokonał Polaka. Doprowadził do zakończenia pojedynku jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Całość trwała raptem 36 sekund, a kluczowy okazał się w tym przypadku prawy prosty Bośniaka, który znokautował Szostaka. Ten padł na matę i był liczony.

Walka w limicie do 74 kg

Po raz kolejny polskim kibicom okazję do zaprezentowania się miał Irlandczyk z Północy Norman Parke, który zmierzył się z Arturem Sowińskim. Była to 4 walka tego wieczoru, która zakończyła się wraz z końcowym gongiem. Po raz kolejny zwycięzcę musieli wyłonić sędziowie. Według ich punktacji na kartach lepszy w tej walce okazał się Norman Parke. Arbitrzy punktowali na jego korzyść 30-27, 30-27, 30-27. Wygrana była zatem jednogłośna.

Walka w kategorii ciężkiej

W walce w limicie wagowym do 120.2 kg zmierzyli się Karol Bedorf, a także Damian Grabowski. Drugi z wymienionych zawodników debiutował tym pojedynkiem w organizacji KSW. Ten wypadł znakomicie, ponieważ pokonał on Bedorfa w czasie trwania 2 rundy. Zaprezentował się z bardzo dobrej strony w stójce. Kombinacja ciosów na ciało rywala okazała się w tym przypadku kluczowa, ponieważ doprowadziła ona do zakończenia walki.

Czytaj również:  FEN 13 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii średniej o pas mistrzowski (finał turnieju)

Po odbytych półfinałach turnieju przyszedł czas na walkę finałową z udziałem 2 najlepszych zawodników w kategorii średniej. Dodatkową stawką był pas mistrzowski. W walce zmierzyli się Anglik Scott Ashkam, a także Michał Materla. Górą w tej walce był Anglik, który znokautował Polaka w 3 rundzie. Kluczowe okazały się w tym przypadku ciosy kolanami. Te sprawiły, że Materla padł na matę, a jego rywal wzniósł ręce w geście triumfu.

Walka w kategorii półśredniej o pas mistrzowski

Po raz kolejny w swojej karierze pasa mistrzowskiego bronił Roberto Soldić. Chorwat wiedział już, jaka presja ciąży na aktualnym mistrzu. Jego rywalem był Krystian Kaszubowski. Bardziej doświadczony zawodnik nie miał jednak większych problemów z tym, by pokonać Polaka. Walka zakończyła się już w 1 rundzie, kiedy to Soldić posłał na twarz Kaszubowskiego lewy sierpowy. To okazało się akcją kończącą walkę.

Nagrody na gali

Za najlepszą walkę wieczoru uznano pojedynek pomiędzy Scottem Ashkamem i Michałem Materlą. Najlepszy nokaut wieczoru zaliczył Chorwat Roberto Soldić. Ponownie zabrakło nagrody za najlepsze poddanie wieczoru. Zastąpił je najlepszy występ wieczoru. Ta nagroda powędrowała do Niemca Martina Zawady.

KSW 49 karta walk i wyniki gali:

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Roberto Soldić –  Krystian Kaszubowski

Zwycięstwo Soldicia przez KO w 1 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb)/ Finał turnieju Scott Askham –  Michał Materla

Zwycięstwo Askhama przez KO w 3 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Karol Bedorf –  Damian Grabowski

Zwycięstwo Grabowskiego przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w umownym limicie -74 kg Artur Sowiński –  Norman Parke

Zwycięstwo Parke przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Akop Szostak –  Erko Jun
Czytaj również:  Fame MMA 5 karta walk i wyniki

Zwycięstwo Juna przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Martin Zawada –  Thiago Silva

Zwycięstwo Zawady przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Antun Račić –  Paweł Polityło

Zwycięstwo Račicia przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Michał Andryszak –  Luis Henrique

Zwycięstwo Henriquesa przez poddanie w 2 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Leszek Krakowski –  Michael Dubois

Zwycięstwo Krakowskiego przez większościową decyzję sędziów