KSW 48 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 48

Gala KSW 48 odbyła się 27 kwietnia 2019 roku w Hali Sportowo Widowiskowej “Globus” w Lublinie. Na trybunach zasiadło 5 tysięcy kibiców. Gala ta odbyła się pod nazwą wydarzenia wieczoru, którym była walka pomiędzy Salahdinem Parnasse i Romanem Szymańskim. Wydarzenie to można było śledzić w Polsacie, Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Tego wieczoru zorganizowano łącznie 8 walk. Odbyła się 1 walka o tytuł mistrzowski. Zabrakło walki z udziałem kobiet.

Walka w kategorii koguciej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Sebastianem Przybyszem, a Rumunem Bogdanem Barbu. Zakończenie walki po upływie 4 minut 1 rundy było bardzo efektowne, a Polak miał bardzo duży wpływ na takie wydarzenia. To on po uderzeniu w podbródek przeniósł walkę do parteru. Tam dobił swojego przeciwnika. Sędzia musiał przerwać pojedynek i ogłosić zwycięzcę. Dla Przybysza była 5 wygrana w swojej 7 walce w MMA.

Walka w kategorii lekkiej

Niepokonany do tej pory Rosjanin Szamil Musajew zmierzył się z Hubertem Szymajdą. W tym pojedynku nie mogło dojść do żadnej niespodzianki w postaci wygranej Polaka. Jak się okazało nie doszło, ponieważ Rosjanin wygrał i to bardzo szybko. Walka ta zakończyła się po upływie niespełna 4 minut 1 rundy. Musajew wygrał po kombinacji ciosów, które doprowadziły do nokautu technicznego.

Walka w kategorii średniej

W kolejnej walce tego wieczoru w Lublinie znów pojawił się bardzo ciekawy zawodnik, który nie miał na koncie jeszcze ani jednej porażki. Był nim Cezary Kęsik, który walczył z Jakubem Kamieniarzem. Przed tym pojedynkiem Kęsik miał na koncie komplet 8 wygranych walk, jakie do tej pory stoczył. Tego wieczoru znów okazał się lepszy od swojego rywala. Do zakończenia walki doprowadził po upływie nieco ponad 3 minut 1 rundy. Kombinacją ciosów sprawił, że Kamieniarz padł na deski i sędzia był zmuszony do przerwania walki.

Czytaj również:  KSW 54 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Walka w kategorii półśredniej

Po dosyć nieudanym okresie i kilku porażkach w KSW swoją kolejną szansę dostał Michał Michalski. Tym razem jego przeciwnikiem był Czarnogórzec Savo Lazić. Polakowi tego wieczoru udało się przełamać i wygrać. Do zakończenia walki doprowadził po upływie nieco ponad 2 minut 2 rundy. Tym samym była to dla niego 7 wygrana w MMA.

Walka w kategorii piórkowej

W walce w limicie wagowym do 65.8 kg zmierzyli się Filip Wolański, a także Chorwat Filip Pejić. Niestety dla Polaka nie udało mu się odnieść swojej kolejnej wygranej w MMA. To jego przeciwnik okazał się w tym pojedynku lepszy. Do jego zakończenia doszło po upływie 2 minut 2 rundy. Sam koniec wyglądał naprawdę bardzo efektownie, ponieważ Chorwat najpierw trafił kopnięciem Polaka w głowę. Walka przeniosła się do parteru. Tam Pejić mają przewagę pozycji zwieńczył dzieło obijając Wolańskiego. Sędzia musiał przerwać starcie.

Walka w kategorii lekkiej

6 pojedynkiem na gali w Lublinie i należy dodać, że niezwykle ciekawym była walka pomiędzy Gracjanem Szadzińskim i Marianem Ziółkowskim. Faworytem był oczywiście ten o wiele bardziej doświadczony. Ze swojej roli wywiązał się bardzo dobrze, aczkolwiek nie udało mu się zakończyć walki przed czasem. Tę jednak kontrolował od samego początku. Sędziowie jednogłośnie orzekli o wygranej Ziółkowskiego. Punktowali na jego korzyść 30-26, 30-26, 30-25.

Walka w kategorii półciężkiej

Po raz kolejny w klatce KSW swoje umiejętności mógł zaprezentować Łukasz Jurkowski, a więc jedna z największych postaci w czasach początków organizacji. Jego przeciwnikiem tego wieczoru był Chorwat Stjepan Bekavac. Zawodnik z Bałkanów niestety nie dostał wielkiej szansy na pokazanie swoich nieprzeciętnych umiejętności. Po upływie nieco ponad minuty 1 rundy doznał on kontuzji kolana i musiał poddać walkę. W efekcie swoją 17 wygraną w karierze jako zawodnik MMA odniósł Łukasz Jurkowski. Miał na koncie łącznie 28 walk. Jego przeciwnik doznał tym samym 10 porażki w swojej 29 walce.

Czytaj również:  KSW 9 karta walk i wyniki gali

Walka w kategorii piórkowej o tymczasowy pas mistrzowski

Walką wieczoru podczas gali w Lublinie był pojedynek pomiędzy Romanem Szymańskim i Francuzem Salahdinem Parnasse. W przypadku tego pojedynku miał być wyłoniony tymczasowy mistrz kategorii piórkowej. Oczywiście faworytem był młody Francuz, który pomimo 21 lat robił prawdziwą furorę w MMA. Nie zawiódł on oczekiwań swoich i swoich kibiców, ponieważ to on okazał się zwycięzcą tego pojedynku. Do zakończenia walki doszło po upływie 3 minut i 40 sekund 2 rundy. Walczono oczywiście na dystansie mistrzowskim. Francuz zwyciężył po uderzeniach w parterze. W ten sposób właśnie toczyła się dłuższa część 2 rundy. Francuz miał ją zatem całkowicie pod kontrolą. Wydaje się zatem, że zupełnie zasłużenie został nowym tymczasowym mistrzem.

Nagrody na gali

Po raz kolejny podczas gali KSW zabrakło nagrody finansowej za najlepsze poddanie wieczoru. To jednak nie znikło na stałe, powróciło bowiem podczas gali KSW 50. Najlepszy nokaut wieczoru zaliczył Chorwat Filip Pejić w walce z Filipem Wolańskim. Za najlepszą walkę wieczoru uznano starcie pomiędzy Michałem Michalskim, a Czarnogórcem Savo Laziciem.

KSW 48 karta walk i wyniki walk:

  • Walka o tymczasowy pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Roman Szymański –  Salahdine Parnasse

Zwycięstwo Parnasse przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Łukasz Jurkowski –  Stjepan Bekavac

Zwycięstwo Jurkowskiego przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Gracjan Szadziński –  Marian Ziółkowski

Zwycięstwo Ziółkowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Filip Wolański –  Filip Pejić

Zwycięstwo Pejicia przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Michał Michalski –  Savo Lazić

Zwycięstwo Michalskiego przez KO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Cezary Kęsik –  Jakub Kamieniarz
Czytaj również:  KSW 12 karta walk i wyniki gali

Zwycięstwo Kęsika przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Hubert Szymajda –  Szamil Musajew

Zwycięstwo Musajewa przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Sebastian Przybysz –  Bogdan Barbu

Zwycięstwo Przybysza przez TKO w 1 rundzie