KSW 47 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 47

Gala KSW 47 odbyła się 23 marca 2019 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Na trybunach zasiadło 14 tysięcy kibiców. Gala ta odbyła się pod nazwą “The X-Warriors”. Wydarzenie to można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Tego wieczoru zorganizowano łącznie 9 walk. Odbyła się 1 walka o tytuł mistrzowski, a także 1 pojedynek z udziałem kobiet.

Walka w kategorii koguciej

Gala rozpoczęła się od walki pomiędzy dwoma mniej znanymi zawodnikami. Byli nimi Dawid Gralka i Paweł Polityło, którzy jednak mieli już swoje okazje do wystąpienia w KSW. Walka ta przez dłuższy okres czasu toczyła się w stójce i w taki też sposób się zakończyła. Dobiegła ona końca po upływie 4 minut 2 rundy. Polityło, dla którego było to 4 zwycięstwo w 5 walce w MMA zwyciężył po udanej kombinacji ciosów. Wygrał przez nokaut techniczny i tak zwany GNP.

Walka w kategorii lekkiej

W walce w limicie wagowym do 70.3 kg zmierzyli się Maciej Kazieczko i Bartłomiej Kopera. Bardziej doświadczonym był ten drugi z zawodników, aczkolwiek widać było po przebiegu walki, że większy talent posiada Kazieczko, który wygrał ten pojedynek. Do rozstrzygnięcia potrzebny był jednak werdykt sędziowski. Arbitrzy punktowali na korzyść Kazieczki 30-26, 29-28, 29-28. Werdykt był zatem jednogłośny.

Walka w kategorii muszej

W końcu do ringu w KSW powróciły panie. Walka kobiet odbyła się pomiędzy Karoliną Owczarz, a Martą Chojnoską. Obie panie nie były zbyt doświadczone, jeśli chodzi o zmagania w MMA. Łącznie do tej pory zgromadziły bowiem raptem 3 walki. Lepsza w tym starciu okazała się Owczarz, która wygrała po nie jednogłośnej decyzji sędziów. Ci punktowali na jej korzyść 29-28, 29-28, 28-29. Była to 2 wygrana Owczarz w jej 2 walce w MMA. Chojnoska zaś poniosła 2 porażkę w swojej 3 walce.

Walka w kategorii piórkowej

Czytaj również:  FEN 18 karta walk i wyniki tej gali

Po raz pierwszy w KSW swoje umiejętności mógł zaprezentować Krzysztof Klaczek. Jego przeciwnikiem w tej walce był Marcin Wrzosek. Ten zawodnik niemal od samego początku kontrolował przebieg walki i wygrał bardzo pewnie, aczkolwiek przez werdykt sędziów. Ten jednak był jednogłośny. Sędziowie punktowali w tym przypadku na jego korzyść 30-26, 30-26, 30-25. Dla Wrzoska była to 14 wygrana w jego 19 walce w MMA. Klaczek tym samym poniósł swoją 6 porażkę w 18 walce w MMA.

Walka w kategorii średniej

Damian Janikowski pomimo porażki z Michałem Materlą na gali KSW 45 znów dostał swoją szansę walki. Jego przeciwnikiem był Serb Aleksandar Ilić. Polakowi nie udało się odnieść zwycięstwa. Co gorsze zaliczył knockdown. Serb wykonał niezwykle efektowną akcję, która doprowadziła do zakończenia walki. Miało to miejsce po upływie nieco ponad 20 sekund 3 rundy. Kopnięcie na głowę było akcją rozstrzygającą, po której Janikowski nie podniósł się z maty.

Walka w kategorii ciężkiej

Jedyną walką tego wieczoru, w której zmierzyli się dwaj zawodnicy spoza Polski była walka pomiędzy Japończykiem Satoshi Ishii, a także Brazylijczykiem Fernando Rodriguesem Jr. Walka ta stała na naprawdę dobrym poziomie, a jej zwycięzcą okazał się bardziej doświadczony Japończyk, który jednak debiutował w KSW. Pojedynek ten był dosyć mocno wyrównany, o czym przekonano się podczas odczytywania werdyktu sędziowskiego. Arbitrzy punktowali 30-27, 29-28, 28-29 na korzyść Satoshi Ishii.

Walka w kategorii półśredniej

Starcie Borysa Mańkowskiego z Normanem Parke zapowiadało się bardzo ciekawie. Należy dodać, że takie właśnie było. Potencjał obu zawodników był bardzo duży i niemal całość pokazali w klatce. Zwycięzcą tego pojedynku ostatecznie okazał się Norman Parke. Po raz kolejny tego wieczoru do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był werdykt sędziowski. Arbitrzy stolikowi punktowali w tym przypadku 29-28, 29-28, 29-28 na korzyść Anglika, który tym samym zaliczył swoją 26 wygraną w 33 walce w MMA.

Czytaj również:  KSW 14 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii ciężkiej

Na co-main event wybrano starcie pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim, a Szymonem Kołeckim. Wydawało się, że większe szanse można dać byłemu strongmanowi, który był bardziej doświadczony, aczkolwiek okazało się inaczej. W trakcie trwania 1 rundy, na 30 sekund przed końcem Pudzianowski poprzez kontuzję poddał walkę. Nie był w stanie dalej jej kontynuować. Tym samym odniósł 6 porażkę w swojej 18 walce. Kołecki miał bardzo dobry bilans, ponieważ wygrał po raz 7 w swoim 8 pojedynku.

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski

Walką, która zamykała zmagania w Atlas Arenie było starcie pomiędzy Philem De Friesem i Tomaszem Narkunem. Anglik po raz kolejny bronił pasa mistrzowskiego i należy dodać, że zrobił to po raz kolejny udanie. Pokonał on zawodnika z Polski po jednogłośnej decyzji sędziów. Ci punktowali na jego korzyść 50-44, 50-44, 50-45. Tym samym tytuł i pas pozostały w jego rękach. Narkun po 2 efektownych wygranych nad Chalidowem tym razem odniósł porażkę.

Nagrody na gali

Za najlepszy nokaut wieczoru uznano akcję Aleksandara Ilicia w walce z Damianem Janikowskim. Najlepsza walka wieczoru to starcie Borysa Mańkowskiego z Normanem Parke. Po raz pierwszy wybór na najlepszego zawodnika mogli oddawać kibice. Ci wybrali Serba Aleksandara Ilicia.

KSW 47 karta walk i wyniki walk:

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Phil De Fries –  Tomasz Narkun

Zwycięstwo De Friesa przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Mariusz Pudzianowski –  Szymon Kołecki

Zwycięstwo Kołeckiego przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Borys Mańkowski –  Norman Parke

Zwycięstwo Parke przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Fernando Rodrigues Jr. –  Satoshi Ishii
Czytaj również:  FAME MMA 9 karta walk i wyniki

Zwycięstwo Ishiego przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb):  Damian Janikowski –  Aleksandar Ilić

Zwycięstwo Ilicia przez KO w 3 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb):  Marcin Wrzosek –  Krzysztof Klaczek

Zwycięstwo Wrzoska przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii muszej kobiet (do 56,7 kg / 125 lb):  Karolina Owczarz –  Marta Chojnoska

Zwycięstwo Owczarz przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb):  Maciej Kazieczko –  Bartłomiej Kopera

Zwycięstwo Kazieczki przez większościową decyzję sędziów

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb):  Dawid Gralka –  Paweł Polityło

Zwycięstwo Polityły przez TKO w 2 rundzie