KSW 46 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 46

Gala KSW 46 odbyła się 1 grudnia 2018 roku w Arenie Gliwice. Na trybunach zasiadło 15 tysięcy kibiców. Gala ta odbyła się pod nazwą walki wieczoru, a więc rewanżu pomiędzy Mamedem Chalidowem i Tomaszem Narkunem. Wydarzenie to można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Tego wieczoru zorganizowano łącznie 9 walk. Nie zabrakło pojedynku o pas mistrzowski, aczkolwiek po raz kolejny na karcie głównej zabrało walki z udziałem kobiet.

Walka w kategorii półśredniej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Krystianem Kaszubowskim i Michałem Michalskim. Tak naprawdę trwał on dosyć krótko, ponieważ nieco ponad 2 minuty. Kaszubowskiemu udało się znokautować swojego przeciwnika po dobrej kombinacji ciosów. Michalski padł na matę i nie był w stanie kontynuować walki. Kaszubowski odniósł tym samym swoje 7 zwycięstwo w 7 walce w MMA. Bilans zatem mógł robić wrażenie.

Walka w kategorii koguciej

W walce w limicie do 61.2 kg zmierzyli się Chorwat Ante Racić, a także Sebastian Przybysz. Rywal Polaka był dużo bardziej doświadczony, więc nie powinien dziwić fakt, że to on był faworytem tej walki. Ostatecznie wygrał, aczkolwiek potrzebny był do tego werdykt sędziowski. Ten był jednogłośny. Sędziowie punktowali na korzyść Chorwata 30-27, 30-27, 30-27.Dzięki temu odniósł on swoje 22 zwycięstwo jako zawodnik MMA w 31 zawodowej walce.

Walka w kategorii lekkiej

Bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek pomiędzy Kamilem Szymuszowskim, a Arturem Sowińskim. Taki też był, ponieważ obaj zawodnicy pokazali w klatce pełnię swoich umiejętności. Ostatecznie górą jednak w tej walce był Sowiński, który zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów. Trzeba na pewno docenić Szymuszowskiego, ponieważ ten pokazał się z naprawdę bardzo dobrej strony. Punktacja 29-28, 29-28, 29-28 na jego niekorzyść świadczy tylko o tym, że wcale nie był aż tak daleko od swojego przeciwnika.

Czytaj również:  KSW 52 - karta walk i wyniki walk tej gali!

Walka w kategorii lekkiej

Kolejnym starciem podczas gali w Gliwicach był pojedynek pomiędzy Marianem Ziółkowskim i Grzegorzem Szulakowskim. Pierwszy z zawodników znajdował się ostatnio w bardzo dobrej formie i to potwierdził tą walką, ponieważ zwyciężył swojego przeciwnika, aczkolwiek po werdykcie sędziów. Ten jednak był jednogłośny. Sędziowie punktowali na korzyść Ziółkowskiego 30-27, 30-26, 30-25. To pokazuje, że walkę od samego początku aż do samego końca miał pod kontrolą.

Walka w kategorii piórkowej

W walce w limicie wagowym do 65.8 kg zmierzyli się Roman Szymański, a także Brazylijczyk Daniel Torres. Była to już 4 walka z rzędu podczas gali w Gliwicach, kiedy to werdykt musieli wydać sędziowie. Ich zdaniem zawodnikiem lepszym w tej parze okazał się Polak Roman Szymański. Ci jednogłośnie punktowali na jego korzyść 29-28, 29-28, 29-28. Chociaż miał on kontrolę nad przebiegiem tej walki to można jednoznacznie stwierdzić, że rywal z Brazylii postawił mu dosyć trudne warunki.

Walka w umownym limicie do 80 kg

Po raz kolejny do klatki w KSW wszedł aktualny mistrz w wadze półśredniej Roberto Soldić. Tym razem jednak nie walczył w obronie pasa. Jego przeciwnikiem był Vinicius Bohrer z Brazylii. Walka ta miała jednostronny przebieg i zakończyła się już w 1 rundzie. Chorwat znokautował swojego przeciwnika lewym sierpowym. Brazylijczyk padł na matę i nie był w stanie się już podnieść. Dla Soldicia była to 15 wygrana w 18 zawodowej walce w MMA.

Walka w kategorii piórkowej

7 pojedynkiem tego wieczoru była walka pomiędzy Marcinem Wrzoskiem i Francuzem Salahdinem Parnasse. Francuz w tej walce okazał się lepszy, aczkolwiek po raz kolejny do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był werdykt sędziów. Ich decyzja była w tym przypadku jednogłośna. Punktowali na korzyść Parnasse 30-27, 30-27, 30-27.

Walka w kategorii piórkowej o pas mistrzowski

Przedostatnia walka wieczoru, a więc co-main event zapowiadała się naprawdę świetnie. Niepokonany do tej pory w MMA Mateusz Gamrot zmierzył się z Japończykiem Kleberem Koike Erbstem. W przypadku tej walki nie mogło dojść do innego rozstrzygnięcia jak wygranej Polaka. Ten zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów. Walka odbyła się na mistrzowskim dystansie 5 rund, stąd też punktacja może nieco dziwić. Wyniki 50-45, 50-45, 50-44 na korzyść Polaka dały mu pas i tytuł mistrzowski.

Czytaj również:  KSW 8 karta walk i wyniki tej gali

Walka w limicie do 92 kg

Ostatnią walką tego wieczoru podczas gali w Gliwicach był pojedynek rewanżowy pomiędzy Tomaszem Narkunem i Mamedem Chalidowem. W pierwszym pojedynku lepszy okazał się Narkun. W przypadku rewanżu było tak samo, ponieważ Chalidow przegrał na punkty. Werdykt sędziów był jednogłośny. Narkun był lepszy i punktacja 30-27, 29-28, 29-28 na jego korzyść tylko to potwierdza.

Nagrody na gali

Podczas tej gali rozdawano nagrody tylko za nokaut wieczoru i najlepszą walkę wieczoru. Zabrakło zatem wyróżnienia za najlepsze poddanie. Gratyfikacje finansowe trafiły do Roberto Soldicia i Krystiana Kaszubowskiego za najlepszy nokaut. Wyróżniono także 2 walki. Były to pojedynki pomiędzy Mamedem Chalidowem i Tomaszem Narkunem, a także Romanem Szymańskim i Danielem Torresem.

KSW 46 karta walk i wyniki walk:

  • Walka w umownym limicie -92 kg Tomasz Narkun –  Mamed Chalidow

Zwycięstwo Narkuna przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Mateusz Gamrot –  Kleber Koike Erbst

Zwycięstwo Gamrota przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Marcin Wrzosek –  Salahdine Parnasse

Zwycięstwo Parnasse przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w umownym limicie -80 kg Roberto Soldić –  Vinicius Bohrer

Zwycięstwo Soldicia przez KO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Roman Szymański –  Daniel Torres

Zwycięstwo Szymańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Grzegorz Szulakowski –  Marian Ziółkowski

Zwycięstwo Ziółkowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Artur Sowiński –  Kamil Szymuszowski

Zwycięstwo Sowińskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Antun Račić –  Sebastian Przybysz
Czytaj również:  KSW 76 - podsumowanie gali

Zwycięstwo Racicia przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Krystian Kaszubowski –  Michał Michalski

Zwycięstwo Kaszubowskiego przez KO w 1 rundzie