KSW 45 – karta walk i wyniki walk na tej gali!

KSW 45

Gala KSW 45 odbyła się 6 października 2018 roku. Wydarzenie to było czymś naprawdę dużym, ponieważ nosiło nazwę “The Return to Wembley” i odbyło się na Wembley Arenie w stolicy Anglii przy udziale 10 tysięcy kibiców. Galę można było śledzić w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Łącznie tego wieczoru zorganizowano 9 pojedynków, w tym 2 starcia o pas mistrzowski, a także 2 walki półfinałowe w konkretnej kategorii wagowej.

Walka w kategorii lekkiej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Leszkiem Krakowskim i Anglikiem Alfie Davisem. Już premierowe starcie tej gali przyniosło dużą ilość emocji, ponieważ walka była niezwykle zacięta i wyrównana. Werdykt sędziowski w tym przypadku nie był jednoznaczny. Krakowski wygrał 29-28, 29-27, 28-29. Anglik również pokazał się z naprawdę dobrej strony, aczkolwiek to Polak odniósł swoją 13 wygraną w 14 zawodowej walce w MMA. Trzeba przyznać, że jego bilans wyglądał na tę chwilę naprawdę bardzo korzystnie.

Walka w kategorii półciężkiej

Drugim pojedynkiem z karty wstępnej na gali w Sopocie była walka pomiędzy Akopem Szostakiem, a Anglikiem Jamie Sloanem. W przypadku tego pojedynku ostatecznie uznano go za nieodbyty. Polak przypadkowo trafił swojego przeciwnika palcem w oko, przez co ten nie był w stanie dalej kontynuować walki. Do incydentu doszło w czasie trwania 1 rundy.

Walka w kategorii ciężkiej

W pojedynku w limicie wagowym do 120.2 kg zmierzyli się Łukasz Parobiec, a także Brazylijczyk Wagner Prado. Przybysz z Ameryki Południowej nie dał większych szans Polakowi, ponieważ doprowadził on do zakończenia walki jeszcze w czasie trwania 1 rundy. O wszystkim zadecydował skuteczny prawy sierpowy, który znokautował Polaka. Walka trwała bardzo krótko, ponieważ raptem 41 sekund. Po tym wydarzeniu Parobiec leżał zamroczony i nie był w stanie kontynuować walki.

Walka w kategorii ciężkiej

Po raz pierwszy tego wieczoru doszło do walki bez udziału Polaka. Tym razem zmierzyli się ze sobą zawodnik gospodarzy James McSweeney. a także Brazylijczyk Thiago Silva. Starcie było naprawdę ciekawe, aczkolwiek lepszy w tej parze okazał się zawodnik z Ameryki Południowej, który zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów. Była to dla niego już 21 wygrana w 28 zawodowej walce w MMA. Anglik był jedynym zawodnikiem na gali, który jeszcze przed jej rozpoczęciem miał niekorzystny bilans walk. Po tej porażce tylko się pogorszył.

Czytaj również:  FEN 3 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii średniej (półfinał turnieju)

Organizatorzy postanowili podczas tej gali nieco powrócić do korzeni i zorganizować coś na zasadzie turnieju. Tego wieczoru odbyły się 2 walki półfinałowe, które miały wyłonić późniejszych finalistów. Szansę udziału w takiej walce dostali Scott Ashkam i Marcin Wójcik To Anglik w tym przypadku skorzystał z okazji i w bardzo prosty sposób pokonał swojego przeciwnika, ponieważ już w 1 rundzie. Wykorzystał do tego kopnięcie na korpus. Dzięki temu przeniósł walkę do parteru i tam dokończył dzieła okładając Polaka.

Walka w kategorii półśredniej o pas mistrzowski

Kolejnym bardzo dużym wydarzeniem było starcie rewanżowe o pas mistrzowski pomiędzy Roberto Soldiciem, a nowym mistrzem południowoafrykańczykiem Dricusem du Plessisem. Zawodnik z Afryki niezbyt długo nacieszył się pasem mistrzowskim, ponieważ rewanż w wykonaniu Soldicia był bardzo udany. Walka trwała na dystansie mistrzowskim, a więc 5 rund, ale zakończyła się w połowie 3 rundy. Soldić udaną kombinacją ciosów sprawił, że jego rywal nie był w stanie dalej kontynuować walki. Tym samym Chorwat odzyskał pas i tytuł mistrzowski.

Walka w kategorii średniej (półfinał turnieju)

Kolejnym starciem półfinałowym była walka pomiędzy Michałem Materlą, a Damianem Janikowskim. Były zapaśnik odniósł swoją 1 porażkę w karierze. O wiele bardziej doświadczony Materla doprowadził do zakończenia walki już w czasie trwania 1 rundy. Najpierw bardzo skuteczny okazał się lewy sierpowy, po którym walka przeniosła się do parteru. Tam Materla zakończył starcie obijając rywala.

Walka w kategorii ciężkiej

Na co-main event wybrano walkę pomiędzy Pawłem Mikołajuwem i Bośniakiem Erko Junem. Zawodnik z Bałkanów po raz kolejny pokonał zawodnika z polski i znów nie miał z tym większych problemów. Walka zakończyła się po upływie 2 minut 2 rundy po udanej kombinacji ciosów w jego wykonaniu. Jun miał tym samym na koncie 2 wygrane w 2 walkach w MMA.

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski

Czytaj również:  High League 6 - podsumowanie gali!

Po pokonaniu Mariusza Pudzianowskiego Karol Bedorf dostał swoją szansę walki o pas mistrzowski. Jego przeciwnikiem był aktualny mistrz Phil De Fries. Anglik nie zawiódł swoich kibiców i udanie obronił pas. Doprowadził do tego na niespełna 30 sekund przed zakończeniem 2 rundy po wykonaniu niezwykle efektownej americany.

Nagrody na gali

Za najlepszą walkę wieczoru uznano pojedynek pomiędzy Roberto Soldiciem, a Dricusem du Plassisem. Bonus za najlepsze poddanie wieczoru zaliczył Phil De Fries. Gratyfikacja finansowa za najlepszy nokaut wieczoru tym razem powędrowała do 2 zawodników. Byli nimi Wagner Prado, a także Scott Ashkam.

KSW 45 karta walk i wyniki walk:

Karta główna

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Phil De Fries –  Karol Bedorf

Zwycięstwo De Friesa przez poddanie w 2 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Paweł Mikołajuw –  Erko Jun

Zwycięstwo Juna przez TKO w 2 rundzie

  • Walka półfinałowa turnieju w kategorii średniej Michał Materla –  Damian Janikowski

Zwycięstwo Materli przez TKO w 1 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Dricus du Plessis –  Roberto Soldić

Zwycięstwo Soldicia przez TKO w 3 rundzie

  • Walka półfinałowa turnieju w kategorii średniej Scott Askham –  Marcin Wójcik

Zwycięstwo Askhama przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb)  James McSweeney –  Thiago Silva

Zwycięstwo Silvy przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Wagner Prado –  Łukasz Parobiec

Zwycięstwo Prado przez KO w 1 rundzieKarta wstępna

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Akop Szostak –  Jamie Sloane

No contest (Anglik został przypadkowo trafiony palcem rywala w oko i nie mógł kontynuować pojedynku. Walka ostatecznie nie została rozstrzygnięta) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Leszek Krakowski –  Alfie Davis
Czytaj również:  FAME MMA 6 karta walk i wyniki

Zwycięstwo Krakowskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów