KSW 43 – karta walk i wyniki walk na tej gali!

KSW 43

Gala KSW 43 odbyła się 14 kwietnia 2018 roku. Wydarzenie to miało miejsce w Hali Stulecia we Wrocławiu przy udziale 5500 kibiców. Gala ta zatytułowana była jako pojedynek wieczoru pomiędzy Dricusem du Plessisem i Roberto Soldiciem, który po raz pierwszy bronił swojego pasa mistrzowskiego. Całość można było obejrzeć w Polsacie, Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Zorganizowano łącznie 8 walk, w tym 2 o tytuł mistrzowski. Wszystkie odbyły się na zasadach MMA. Tym razem zabrakło starć z udziałem kobiet.

Walka w kategorii lekkiej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Maciejem Kazieczko, a Maciejem Kalicińskim. Była to pierwsza z dwóch walk na karcie wstępnej. W tym pojedynku lepszy okazał się Kazieczko, który zwyciężył po jednogłośnym werdykcie sędziów. Ci punktowali na jego korzyść 30-27, 30-27, 30-27. Była to 4 wygrana w 5 walce jako zawodnik MMA. Dla Kalicińskiego była to zaś 1 porażka w 4 zawodowej walce.

Walka w kategorii koguciej

W walce w limicie wagowym do 61.2 kg zmierzyli się ze sobą Kamil Selwa, a także Chorwat Antun Racić. Chorwat był zawodnikiem niezwykle doświadczonym, wszak był to dla niego już 30 pojedynek jako zawodowy uczestnik walk MMA. Nie zawiódł swojego narożnika, ponieważ zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów. Punktowali na jego korzyść 30-27, 30-27, 29-28. Była to dla niego 21 wygrana w karierze. Selwa doznał 7 porażki w 17 walce.

Walka w kategorii lekkiej

Pierwszą walką z karty głównej był pojedynek Anglika Normana Parke z Łukaszem Chlewickim. Było to kolejne starcie tego wieczoru, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był werdykt sędziów. Po przebiegu walki niezwykle mocno widoczna była przewaga Anglika. Odzwierciedliła to punktacja sędziów. Wynik 30-25, 30-25, 30-26 na korzyść Normana Parke pokazał dosyć sporą różnicę klas pomiędzy zawodnikami. Dla Anglika była to już 24 wygrana w 31 pojedynku.

Czytaj również:  KSW 39 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii półśredniej

Dopiero w pojedynku Niemca Davida Zawady z Michałem Michalskim doszło do innego rozstrzygnięcia aniżeli poprzez werdykt sędziów. Walka ta zakończyła się po upływie 48 sekund 3 rundy. W tym przypadku Niemiec zmusił do poddania swojego przeciwnika po udanej akcji duszenia zza pleców. Michalski nie miał możliwości wydostania się z opresji i musiał odklepać, jednocześnie poddając się. Zawada wywalczył tym samym swoją 16 wygraną w 19 pojedynku. Polak przegrał po raz 3 w 9 pojedynku.

Walka w kategorii piórkowej

Bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek pomiędzy Arturem Sowińskim i Francuzem Sarahdinem Parnasse. Walka dwóch doświadczonych zawodników była również dosyć mocno zacięta. Obaj panowie dali z siebie niemal wszystko. Ktoś jednak musiał okazać się lepszy. W tym przypadku padło na Francuza, który zwyciężył po jednogłośnym werdykcie sędziów. Sarahdine Parnasse zwyciężył po raz 10 w swojej zawodowej karierze w 11 walce. Bardziej doświadczony Sowiński przegrał już po raz 10 przy 18 zwycięstwach.

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski

Pierwszym z dwóch zaplanowanych na ten wieczór walk o tytuł mistrzowski było starcie pomiędzy Michałem Andryszakiem i Anglikiem Philem de Friesem. Z Polakiem w tej walce wiązano spore nadzieje, aczkolwiek ten bardzo mocno rozczarował. Walka zakończyła się jeszcze w czasie trwania 1 rundy, konkretnie po upływie 3 minut i 30 sekund. De Fries zmusił swojego przeciwnika do poddania po akcji duszenia zza pleców. Tym samym Andryszak musiał odklepać, a Anglik został tym samym nowym mistrzem w kategorii ciężkiej i posiadaczem pasa.

Walka w kategorii średniej

Po raz kolejny w KSW swoją szansę dostał Damian Janikowski. Był to jego 3 występ ogółem jako zawodnik MMA. Jego przeciwnikiem był Anglik Yannick Bahati. Polak poradził sobie z bardziej doświadczonym rywalem dosyć łatwo. Walka dobiegła końca już w 18 sekundzie 1 rundy. Janikowski był nastawiony bardzo ofensywnie i od pierwszego gongu ruszył na swojego przeciwnika zasypując go gradem ciosów. Taka taktyka jak najbardziej się sprawiła, ponieważ Bahati błyskawicznie padł na matę, a sędzia przerwał pojedynek. Janikowski zwyciężył po raz 3 w MMA. Bahati doznał 4 porażki w 12 zawodowej walce.

Czytaj również:  FEN 17 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii półśredniej o pas mistrzowski

Wydarzeniem wieczoru była walka pomiędzy Chorwatem Roberto Soldiciem i zawodnikiem z RPA Drucisem du Plessisem. Chorwat po raz pierwszy bronił pasa mistrzowskiego. Jak się później okazało, po raz ostatni, ponieważ zwycięzcą tej walki okazał się zawodnik z Afryki. Dosyć łatwo uporał się ze swoim przeciwnikiem doprowadzając do zakończenia walki już po minucie i 30 sekundach 2 rundy. Wówczas trafił Soldicia sierpowym doprowadzając do nokautu. Tym samym został nowym mistrzem w kategorii półśredniej i posiadaczem pasa.

Nagrody na gali

Za najlepszą walkę wieczoru uznano pojedynek pomiędzy Niemcem Davidem Zawadą, a Michałem Michalskim. Właśnie Niemiec dostał jednocześnie nagrodę za najlepsze poddanie tego wieczoru. Jeśli chodzi o najlepszy nokaut to autorów było tym razem dwóch. Chodzi o Damiana Janikowskiego, a także Dricusa du Plassisa.

KSW 43 karta walk i wyniki walk:

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Roberto Soldić –  Dricus du Plessis

Zwycięstwo du Plessisa przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb):  Damian Janikowski –  Yannick Bahati

Zwycięstwo Janikowskiego przez TKO w 1 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb):  Michał Andryszak –  Phil De Fries

Zwycięstwo De Friesa przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb):  Artur Sowiński –  Salahdine Parnasse

Zwycięstwo Parnasse przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb):  David Zawada –  Michał Michalski

Zwycięstwo Zawady przez poddanie w 3 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb):  Norman Parke –  Łukasz Chlewicki

Zwycięstwo Parke przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb):  Antun Račić –  Kamil Selwa
Czytaj również:  KSW 5 karta walk i wyniki tej gali

Zwycięstwo Racicia przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb):  Maciej Kazieczko –  Maciej Kaliciński

Zwycięstwo Kazieczki przez jednogłośną decyzję sędziów