KSW 42 – karta walk i wyniki walk na tej gali!

KSW 42

Gala KSW 42 odbyła się 3 marca 2018 roku. Wydarzenie to miało miejsce w łódzkiej Atlas Arenie przy udziale 14 tysięcy kibiców. Gala ta zatytułowana była jako pojedynek wieczoru pomiędzy Mamedem Khalidovem i Tomaszem Narkunem. Całość można było obejrzeć w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Zorganizowano łącznie 9 walk, w tym 2 o tytuł mistrzowski. Wszystkie odbyły się na zasadach MMA. W przeciwieństwie do poprzedniej gali tym razem nie zabrakło walki z udziałem kobiet.

Walka w kategorii pośredniej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Krystianem Kaszubowskim i Niemcem Christopherem Henze. Niepokonany do tej pory Polak udowodnił swoją wyższość nad rywalem. Udało mu się zwyciężyć po raz 6 w swojej karierze jako zawodnik MMA. Walkę zakończył już po upływie minuty i 10 sekund 1 rundy. Udaną kombinacją ciosów pokonał swojego przeciwnika, dla którego była to 1 porażka w jego zawodowej karierze w 10 walce.

Walka w kategorii piórkowej

Następna walka, w limicie wagowym do 65.8 kg odbyła się pomiędzy Filipem Wolańskim i Bartłomiejem Koperą. Obaj panowie mieli już na koncie w swojej karierze ponad 10 walk w MMA, więc byli dosyć doświadczeni. Starcie było na dobrym poziomie, aczkolwiek widać było, niemal od samego początku, przewagę Wolańskiego. Punktacja sędziów to odzwierciedliła. Filip wygrał jednogłośnie. Wynik 30-27, 30-27, 30-26 na jego korzyść to całkowicie oddaje.

Walka w kategorii muszej

Po raz pierwszy tego wieczoru, ale nie po raz ostatni do ringu wyszły panie. W limicie wagowym do 56.7 kg zmierzyły się Karolina Owczarz i Paulina Raszewska. Obie panie debiutowały w MMA. Lepiej swoją przygodę z MMA rozpoczęła Owczarz, która zmusiła do poddania swoją rywalkę już po upływie minuty po duszeniu zza pleców. Raszewska musiała poddać się i odklepać.

Walka w kategorii ciężkiej

Czytaj również:  High League 6 - podsumowanie gali!

Po raz pierwszy w historii KSW doszło do sytuacji, gdzie do ringu wyszedł zawodnik z Iranu. Był nim Hatef Moeil. Jego przeciwnikiem był Marcin Wójcik. Polak nie zawiódł i wygrał w tym pojedynku. Do jego zakończenia doszło pod koniec 2 rundy. Jego rywal poddał się po zadanych obrażeniach. Dla Wójcika była to już 11 wygrana w 16 zawodowej walce. Jego rywal zanotował zaś 4 porażkę w swojej 8 walce.

Walka w kategorii półciężkiej

Po dłuższej przerwie w klatce znów pojawił się Łukasz Jurkowski, a więc zwycięzca 1 gali KSW. Jego przeciwnikiem był dobrze znany polskim kibicom Niemiec Martin Zawada. Popularny “Juras” niestety musiał w tej walce uznać wyższość swojego przeciwnika. Niemiec wygrał jeszcze w czasie trwania 1 rundy zmuszając Polaka do poddania. Był to nieudany powrót Jurkowskiego do klatki.

Walka w kategorii muszej o pas mistrzowski

Tego wieczoru zaplanowano 2 walki o pas mistrzowski. Pierwszą z nich była walka kobiet pomiędzy Brazylijką Ariane Lipski, a także Argentynką Silvaną Gomez Juarez. Brazylijka była zawodniczką bardziej doświadczoną i obytą w KSW. To było widać po przebiegu walki. Nie zakończyła się ona przed czasem, aczkolwiek Lipski była zawodniczką aktywniejszą. Ta lepiej punktowała na kartach sędziowskich. To sprawiło, że wygrała przez jednogłośny werdykt. Została tym samym mistrzynią w kategorii muszej.

Walka w kategorii lekkiej o pas mistrzowski

Po efektownym występie na gali KSW 41 swoją szansę o pas mistrzowski dostał Grzegorz Szulakowski. Jego przeciwnikiem był doświadczony Mateusz Gamrot. Faworyt nie zawiódł, aczkolwiek do pokonania swojego przeciwnika potrzebował 4 rund. W jej trakcie zmusił Grzegorza do poddania po niezwykle efektownej americanie w parterze. To Gamrot został tym samym nowym mistrzem w kategorii lekkiej. Szulakowski pokazał jednak, że jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem.

Walka w kategorii średniej

Na co main event wyznaczono walkę pomiędzy Michałem Materlą i Anglikiem Scottem Ashkamem. Niespodziewanie do zakończenia walki doszło już po upływie 2 minut 1 rundy. Zwycięzcą okazał się Anglik, który tym samym zwyciężył po raz 16 w swojej 20 walce w zawodowej karierze. Kopnięciami na korpus znokautował Materlę. Dla Polaka była to raptem 6 porażka w jego 31 zawodowej walce jako zawodnik MMA.

Czytaj również:  High League 2 karta walk i wyniki

Walka w umownym limicie do 92 kg

Ostatnia walka podczas gali KSW 42 w łódzkiej Atlas Arenie odbyła się pomiędzy Mamedem Chalidowem i Tomaszem Narkunem. Było to wielkie wydarzenie. Nic w tym dziwnego. Spotkało się przecież 2 polskich mistrzów. Zwycięzcą okazał się mniej utytułowany Narkun, który po upływie minuty w 3 rundzie zmusił swojego przeciwnika do poddania. Akcją, która zakończyła ten pojedynek okazało się zapięcie trójkąta nogami w parterze. Chalidow nie był w stanie się z tego wydostać i musiał odklepać.

Nagrody na gali

Według organizatorów najlepszym poddaniem wieczoru popisał się Tomasz Narkun, który walczył z Mamedem Chalidowem. To właśnie pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami okazał się być najlepszym tego wieczoru. Wydaje się, że te 2 decyzje jak najbardziej trafione. Ostatnia nagroda, a więc najlepszy nokaut wieczoru powędrowała tym razem do Scotta Ashkama, któremu udało się znokautować Michała Materlę.

KSW 42 karta walk i wyniki walk:

Walka wieczoru

  • Walka w umownym limicie 92 kg:  Mamed Chalidow –  Tomasz Narkun

Zwycięstwo Narkuna przez poddanie w 3 rundzie

Karta główna

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb):  Michał Materla –  Scott Askham

Zwycięstwo Askhama przez KO w 1 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Mateusz Gamrot –  Grzegorz Szulakowski

Zwycięstwo Gamrota przez poddanie w 4 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii muszej kobiet (do 56,7 kg / 125 lb) Ariane Lipski –  Silvana Gomez Juarez

Zwycięstwo Lipski przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb):  Łukasz Jurkowski –  Martin Zawada

Zwycięstwo Zawady przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb):  Marcin Wójcik –  Hatef Moeil

Zwycięstwo Wójcika przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii muszej kobiet (do 56,7 kg / 125 lb):  Karolina Owczarz –  Paulina Raszewska
Czytaj również:  KSW 38 karta walk i wyniki tej gali

Zwycięstwo Owczarz przez poddanie w 1 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb):  Filip Wolański –  Bartłomiej Kopera

Zwycięstwo Wolańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb):  Krystian Kaszubowski –  Christopher Henze

Zwycięstwo Kaszubowskiego przez KO w 1 rundzie