KSW 41 – karta walk i wyniki walk na tej gali

KSW 41

Gala KSW 41 odbyła się 23 grudnia 2017 roku. Wydarzenie to miało miejsce w katowickim Spodku przy udziale 11500 kibiców. Gala ta zatytułowana była jako pojedynek wieczoru. Było nim starcie Borysa Mańkowskiego z Roberto Soldiciem. Całość można było obejrzeć w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Zorganizowano łącznie 9 walk, w tym 1 o tytuł mistrzowski. Wszystkie odbyły się na zasadach MMA.

Walka w kategorii lekkiej

Gala rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Maciejem Kazieczko, a Gracjanem Szadzińskim w limicie wagowym do 70.3 kg. Czy zwycięstwo tego drugiego zawodnika może być tutaj jakimś zaskoczeniem? Wydaje się, że nie. Szadziński miał na koncie więcej walk, był bardziej doświadczony. Dla niego to było 7 zwycięstwo w 9 walce. Kazieczko zanotował 1 porażkę w 9 walce. Do zakończenia starcia doszło na sekundę przed końcem 1 rundy. Szadziński ciosami pięściami spowodował, że jego przeciwnik nie był w stanie dalej kontynuować walki i sędzia musiał ją przerwać.

Walka w kategorii piórkowej

W limicie wagowym do 65.8 kg zmierzyli się Łukasz Rajewski, a także Francuz Salahdine Parnasse. Francuz był tak naprawdę faworytem tego pojedynku, ale trzeba pochwalić Polaka, ponieważ sprawił swojemu rywalowi bardzo duże problemy. Walka trwała pełen dystans, a zatem zwycięzcę musieli wyłonić sędziowie. Zwyciężył ostatecznie Parnasse przez większościową decyzję sędziów. Ci punktowali na jego korzyść 29-28, 29-28, 28-28.

Walka w kategorii lekkiej

Kolejnym polskim pojedynkiem na gali w Katowicach była walka pomiędzy Grzegorzem Szulakowskim i Kamilem Szymuszowskim. Walka ta zapowiadała się na bardzo ciekawą i taka też była, chociaż zakończyła się dosyć szybko, ponieważ jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Po nieco ponad 3 minutach Szulakowski zmusił swojego rywala do poddania. Założył Szymuszowskiemu dźwignię na nogę nazywaną skrętówką. Ten musiał odklepać i poddać się.

Czytaj również:  KSW 21 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii średniej

W limicie wagowym do 83.9 kg zmierzyli się Damian Janikowski, a także Antoni Chmielewski. Były medalista olimpijski kontra jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w KSW. To brzmiało bardzo ciekawie. Dla Janikowskiego była to 2 walka w MMA. Co ciekawe to on został zwycięzcą wykorzystując swoje doświadczenie. Do zakończenia tego pojedynku doszło w czasie trwania 2 rundy. Zapaśnik użył do tego kombinacji ciosów. Chmielewski padł na matę i sędzia przerwał walkę.

Walka w kategorii ciężkiej

Nieuchronnie gala zmierzyła ku najciekawszym wydarzeniom. Zanim jednak do takich doszło, kibice zgromadzeni w Katowicach mieli okazję zobaczyć najszybsze starcie wieczoru. Zakończyło się ono już po 26 sekundach. Autorem był Michał Andryszak, który po tak krótkim czasie zdołał pokonać Brazylijczyka Fernando Rodriguesa Jr. W walce w limicie wagowym do 120.2 kg bardziej doświadczony Polak znokautował swojego przeciwnika sierpowym, po którym Brazylijczyk padł na matę i już nie miał siły wstać.

Walka w kategorii piórkowej

W limicie wagowym do 65.8 kg doszło do walki pomiędzy Romanem Szymańskim, a Marcinem Wrzoskiem. Było to starcie dwóch doświadczonych zawodników, gdzie zwycięsko wyszedł ostatecznie Wrzosek. Była to 2 walka tego wieczoru i jak się później okazało, ostatnia, gdzie o triumfie musi przesądzić werdykt sędziów stolikowych. W tym przypadku był on całkowicie jednogłośny. Wszyscy sędziowie zgodnie punktowali na korzyść Wrzoska 30-27, 30-27, 30-27.

Walka w kategorii piórkowej o pas mistrzowski

Po raz kolejny na KSW swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować Artur Sowiński, a także Japończyk Kleber Koike Erbst. Była to walka o pas mistrzowski. Starcie to było bardzo zacięte. Zakończyło się ono na minutę przed końcem 3 rundy. Japończyk zmusił Polaka do poddania po duszeniu zza pleców. Sowiński musiał odklepać. Tym samym Kleber został posiadaczem pasa.

Czytaj również:  FAME MMA 3 karta walk i wyniki

Walka w kategorii ciężkiej

W limicie wagowym do 120.2 kg zmierzyli się Paweł Mikołajuw i debiutujący w MMA Tomasz Oświecimski. W tym przypadku “Popek Monster” musiał uznać wyższość swojego rywala. Do zakończenia tej walki doszło po upływie 2 minut 2 rundy. Oświecimski udaną kombinacją ciosów znokautował swojego przeciwnika, a ten nie dał rady kontynuować dalej walki. Debiut w wykonaniu aktora jak najbardziej udany.

Walka w kategorii półśredniej o pas mistrzowski

Main event gali w Katowicach to walka pomiędzy Borysem Mańkowskim i Chorwatem Roberto Soldiciem. Tutaj niestety przez dłuższy czas przewagę miał Soldić i to miało wpływ na dalsze minuty walki. Po zakończeniu 3 rund narożnik Polaka zdecydował o wycofaniu swojego zawodnika z dalszego udziału w tym pojedynku. Tym samym Chorwat wygrał przez nokaut techniczny i został jednocześnie posiadaczem pasa i nowym mistrzem KSW w kategorii półśredniej..

Nagrody na gali

Organizatorzy uznali, że najlepszą walką gali w Katowicach był pojedynek pomiędzy Romanem Szymańskim i Marcinem Wrzoskiem. Najlepszy nokaut wieczoru, ponieważ po upływie raptem 26 sekund walki, zaliczył Michał Andryszak. Najlepsze poddanie wieczoru należało tym razem do Grzegorza Szulakowskiego.

KSW 41 karta walk i wyniki walk:

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Borys Mańkowski –  Roberto Soldić

Zwycięstwo Soldicia przez TKO w 3 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb):  Paweł Mikołajuw –  Tomasz Oświeciński

Zwycięstwo Oświecińskiego przez TKO w 2 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Kleber Koike Erbst –  Artur Sowiński

Zwycięstwo Erbsta przez poddanie w 3 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb):  Roman Szymański –  Marcin Wrzosek

Zwycięstwo Wrzoska przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb):  Michał Andryszak –  Fernando Rodrigues Jr.
Czytaj również:  KSW 1 karta walk i wyniki tej gali

Zwycięstwo Andryszaka przez TKO w 1 rundzie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb):  Damian Janikowski –  Antoni Chmielewski

Zwycięstwo Janikowskiego przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb):  Grzegorz Szulakowski –  Kamil Szymuszowski

Zwycięstwo Szulakowskiego przez poddanie w 1 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb):  Łukasz Rajewski –  Salahdine Parnasse

Zwycięstwo Parnasse przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb):  Maciej Kazieczko –  Gracjan Szadziński

Zwycięstwo Szadzińskiego przez TKO w 1 rundzie