KSW 40 karta walk i wyniki tej gali

KSW 40

Gala KSW 40, była 2 wydarzeniem w historii organizacji, kiedy to gospodarzem było miasto spoza granic naszego kraju. Tym razem padło na Dublin. Wydarzenie to miało miejsce 22 października 2017 roku w 3Arena. Na trybunach zasiadło 8 tysięcy kibiców, a impreza była dostępna w systemie pay-per-view, KSW TV i Ipla TV. Gala ta miała być wielkim wydarzeniem z powodu kolejnego jubileuszu.

Walka w kategorii koguciej

Gala rozpoczęła się od walki pomiędzy Antunem Raciciem, a Pawłem Polityło. Walka ta była bardzo mocno zacięta, na co wskazują wyniki punktowe, jakie przyznali zawodnikom sędziowie. Można zatem stwierdzić, że nie doszło do nokautu. Zwycięzcą w tym pojedynku okazał się Chorwat, ale po werdykcie nie jednogłośnym. Sędziowie punktowali na jego korzyść 29-28, 29-28, 28-29.

Walka w kategorii półśredniej

Jako, że Dublin był miastem gospodarzem to swoją szansę dostali zawodnicy z Irlandii. Pierwszym z nich był Paul Lawrence. Jego rywalem był Konrad Iwanowski, który w KSW dostał szansę debiutu. Zwycięzcą okazał się Irlandczyk, któremu nie udało się znokautować swojego rywala, a sam Polak też pokazał się z naprawdę dobrej strony. O wszystkim musieli zadecydować sędziowie i wydać wyrok. Orzekli o nie jednogłośnej wygranej Lawrence’a.

Walka w kategorii lekkiej

Kolejna walka tego wieczoru i kolejny debiut Irlandczyka w KSW. Tym razem do ringu wszedł Paul Redmond i on także okazał się lepszy od zawodnika z Polski. Jego przeciwnikiem był Łukasz Chlewicki. Była to kolejna z walk, kiedy potrzebny był werdykt sędziów i analiza pojedynku, ponieważ ten był bardzo mocno wyrównany. Ci ostatecznie orzekli o triumfie Irlandczyka. Zawodnik gospodarzy wygrał tego wieczoru po raz kolejny, a w kolejce czekał  jeszcze 1 rodak.

Walka w kategorii półciężkiej

Ostatnim przedstawicielem z Irlandii był Chris Fields. Jego rywalem był Marcin Fijałka. Irlandczycy tego wieczoru pokazali, że nie bez powodu są uważani za jednych z lepszych nacji w sportach walki. Tego wieczoru odnieśli bowiem komplet zwycięstw, aczkolwiek Polak nie walczył najgorzej. Widać było jednak większe umiejętności po stronie Fieldsa, który wygrał ten pojedynek po upływie regulaminowego czasu po jednogłośnym werdykcie sędziów.

Czytaj również:  KSW 37 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii półśredniej

Niemoc Polaków na gali w Lublinie trwała dalej. Tym razem do ringu weszli Maciej Jewtuszko i David Zawada. To zawodnik z zachodniej granicy naszego kraju okazał się lepszy. Wciąż na gali brakowało choćby jednego nokautu. I tym razem pojedynek trwał na pełnym dystansie. Niemiec zwyciężył ten pojedynek po jednogłośnej decyzji sędziów.

Walka w kategorii muszej kobiet o pas mistrzowski

Po raz pierwszy w swojej krótkiej karierze zawodniczej MMA do obrony pasa mistrzowskiego stanęła Brazylijka Ariane Lipski. Jej rywalką była jej rodaczka, a więc Mariana Morais. Kibice w końcu doczekali się walki zakończonej przed czasem. Obrończyni tytułu wygrała już w czasie trwania 1 rundy. Zakończyła ją już po upływie 58 sekund. Doszło do tego po akcji duszenia zza pleców. Dzięki temu Lipski po raz pierwszy obroniła tytuł.

Walka w kategorii średniej

Jeden z najlepszych polskich zawodników w MMA Michał Materla zawalczył tego wieczoru z Brazylijczykiem Paulo Thiago. Materla miał dłuższy odpoczynek od walk spowodowany pobytem w więzieniu. Polak nieco się męczył z rywalem zwłaszcza od początku, ale w 4 minucie 2 rundy aktywniej zaatakował swojego rywala i pięknym ciosem w stójce znokautował Brazylijczyka.

Walka w kategorii lekkiej

Niepokonany do tej pory mistrz w swojej kategorii wagowej Mateusz Gamrot zmierzył się z Normanem Parke w walce rewanżowej. Stawką tym razem nie był tytuł mistrzowski. Faworytem był oczywiście Polak, aczkolwiek po raz pierwszy od ładnych kilkunastu miesięcy nie doszło do końcowego rozstrzygnięcia, ponieważ starcie uznano jako nieodbyte, zdobyło status no contest. Chodziło o sytuację z udziałem Gamrota, kiedy to przypadkowo włożył swojemu rywalowi palec do oka. Walka ta uznana za nierozstrzygniętą sprawiła, że Gamrot wciąż pozostał niepokonany w ringu KSW.

Walka w kategorii ciężkiej

Jako walkę wieczoru organizatorzy wyznaczyli starcie z udziałem Mariusza Pudzianowskiego i Jaya Silvy z Angoli. Patrząc na różne style walk obu zawodników pojedynek ten zapowiadał się naprawdę pasjonująco. Silva jak to miał w swoim zwyczaju prowokował swoich przeciwników często na dystansie opuszczając gardę i zachęcając ich do zaatakowania. Nie inaczej było i tym razem. Co z tego, skoro Silva po takich manewrach i tak swoje poprzednie walki przegrywał. Pudzianowski też okazał się od Polaka lepszy, chociaż musiał się sporo namęczyć. Pojedynek ten rozstrzygnął się po końcowym gongu, a po nie jednogłośnej decyzji sędziów ci orzekli ostatecznie o wygranej Mariusza Pudzianowskiego.

Czytaj również:  KSW 39 karta walk i wyniki tej gali

Nagrody na gali

W Dublinie nie mogło zabraknąć gratyfikacji finansowych od organizatorów. Najlepsze poddanie zaliczył Michał Materla. Najlepszy nokaut wieczoru należał tym razem do Brazylijki Ariany Lipski. Najlepszy pojedynek tego wieczoru to starcie pomiędzy Maciejem Jewtuszko i Niemcem Davidem Zawadą.

KSW 40 karta walk:

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Mariusz Pudzianowski –  Jay Silva

Zwycięstwo Pudzianowskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Mateusz Gamrot –  Norman Parke

No contest (Gamrot trafił palcem w oko Irlandczyka, zaś decyzją sędziego Marca Goddarda walka została uznana za nieodbytą) w 2 rundzie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Michał Materla –  Paulo Thiago

Zwycięstwo Materli przez TKO w 2 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii muszej kobiet (do 56,7 kg / 125 lb) Ariane Lipski –  Mariana Morais

Zwycięstwo Lipski przez poddanie w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Maciej Jewtuszko –  David Zawada

Zwycięstwo Zawady przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Chris Fields –  Michał Fijałka

Zwycięstwo Fieldsa przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Łukasz Chlewicki –  Paul Redmond

Zwycięstwo Redmonda przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Konrad Iwanowski –  Paul Lawrence

Zwycięstwo Lawrence’a przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb) Antun Račić –  Paweł Polityło

Zwycięstwo Račicia przez niejednogłośną decyzję sędziów