KSW 39 karta walk i wyniki tej gali

KSW 39

Gala KSW 39 pod nazwą Colosseum odbyła się 27 maja 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Impreza ta przyciągnęła na trybuny rekordową liczbę kibiców w ilości aż 57 766. Nigdy wcześniej, ani też już nigdy później nie udało się choćby zbliżyć do takiego osiągnięcia. Gala dostępna była w systemie pay-per-view, a także w KSW TV i Ipla TV.

Walka w kategorii muszej kobiet o pas mistrzowski

Gala rozpoczęła się od pojedynku kobiet. Ariane Lipski zmierzyła się z Rumunką Dianą Belbitą. Stawką był pas mistrzowski. Do zakończenia walki w limicie wagowym do 57 kg doszło już w czasie trwania 1 rundy. Brazylijce udało się zapiąć balachę, przez co jej rywalka była zmuszona do odklepania. Dla Lipski było to tym samym 9 zwycięstwo w karierze jako zawodniczka MMA, ale po raz pierwszy dzierżyła pas.

Walka w kategorii średniej

Po raz pierwszy w swojej karierze do ringu w KSW wyszedł Damian Janikowski, a więc były medalista olimpijski z 2012 z Londynu w zapasach. Jego przeciwnikiem był Amerykanin Julio Gallegos. Do zakończenia tego pojedynku doszło bardzo szybko, ponieważ minęło raptem 75 sekund, a Polak już wznosił ręce w geście triumfu. Skuteczne uderzenie kolanem spowodowało upadek na matę Gallegosa. Janikowski będąc w lepszej pozycji dobił Amerykanina ciosami na głowę i tym samym odnotował zwycięstwo w swoim debiucie jako zawodnik MMA.

Walka w kategorii ciężkiej

Dobrze znanymi za to zawodnikami byli Michał Kita, a także Michał Andryszak. Przez poddanie już po upływie 74 sekund 1 rundy zwycięzcą został Andryszak. Założył swojemu przeciwnikowi anakondę, przez co Kita był zmuszony do odklepania. To zdecydowanie jedna z najbardziej efektownych akcji w MMA. Tego przypadku nie było od bardzo dawna w historii KSW.

Walka w kategorii piórkowej o pas mistrzowski

Swoją pierwszą walkę w obronie tytułu mistrzowskiego stoczył Marcin Wrzosek. Jego rywalem był Japończyk Kleber Koike Erbst. Niestety dla Polaka górą był o wiele bardziej doświadczony zawodnik z Azji, który wygrał z Wrzoskiem na punkty po jednogłośnej decyzji sędziów. Widać było u niego większe umiejętności i większą aktywność, co miało wpływ na końcowy wynik. Japończyk tym samym został nowym mistrzem.

Czytaj również:  KSW 17 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii lekkiej o pas mistrzowski

Niepokonany do tej pory Mateusz Gamrot w swojej kolejnej obronie pasa mistrzowskiego za rywala dostał tym razem przeciwnika z UFC, a więc Normana Parke. Polak przed tym pojedynkiem miał kapitalny bilans 12 wygranych w 12 walkach. Parke mógł być faworytem, głównie ze względu na swoje doświadczenie i pozycję w UFC. Zawodnik z Irlandii Północnej musiał jednak uznać wyższość Gamrota, który wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów kontynuując tym samym swoją serię zwycięstw z rzędu jako zawodnik MMA.

Walka w kategorii półciężkiej

Po długim rozbracie z ringiem powrócił Łukasz Jurkowski, a więc pierwszy mistrz. Popularny “Juras” walczył z zawodnikiem z Kamerunu Rameau Thierry Sokoudjou. Pojedynek ten był dosyć mocno zacięty, ale stał na naprawdę dobrym poziomie. Nie widać było u Jurkowskiego aż tak długiej przerwy, jednak trudno było jednoznacznie stwierdzić, który z zawodników był lepszy. Nie doszło do nokautu, a wyrok musieli wydać sędziowie. Ci po nie jednogłośnym werdykcie orzekli o wygranej Jurkowskiego.

Walka w kategorii półciężkiej o pas mistrzowski

Kolejny raz w obronie pasa mistrzowskiego stanął Tomasz Narkun. Jego rywalem był Marcin Wójcik. Obrońca tytułu po raz kolejny udanie zaprezentował swoje umiejętności, co wystarczyło do zwycięstwa. Zrobił to na sekundę przed zakończeniem 1 rundy. Skuteczną akcją okazało się zapięcie trójkąta i duszenie, przez co Wójcik musiał się poddać.

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski

Nowy mistrz, a więc Fernando Rodrigues Jr w swojej pierwszej walce o obronę tytułu zmierzył się z Marcinem Różalskim. Wygrana nad Pudzianowskim wyraźnie dała “Różalowi” dużo pewności siebie, ponieważ ten dosłownie zmiótł z planszy swojego rywala. Walka zakończyła się jeszcze w czasie 1 rundy, konkretnie po 76 sekundach. Doszło do nokautu i skutecznych ciosów w stójce.

Walka w kategorii ciężkiej

Coraz ciekawsze postacie pojawiały się na gali. Jako co-main event zaplanowano starcie Pawła Mikołajuwa i debiutującego Roberta Burneiki. Zwycięzcą okazal się “Popek Monster”, który wygrał po upływie raptem 45 sekund. Dopadł swojego rywala w parterze i okładał pięściami. Akcja była na tyle skuteczna, że zakończyła pojedynek.

Czytaj również:  KSW 2 karta walk i wyniki gali

Walka w kategorii ciężkiej

Main event gali to walka pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim, a Tyberiuszem Kowalczykiem. Dla “Pudziana” to kolejne starcie z rywalem z poprzedniej profesji. “Tyberian” był jednym z lepszych strongmanów w naszym kraju. Tutaj także musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego rywala. Walka zakończyła się po 3 minutach 2 rundy. Pudzianowski zmusił swojego rywala do poddania po efektownej serii ciosów w stójce.

Walka w limicie do 82 kg

Po rozbracie z MMA do ringu powrócił Mamed Chalidow. Jego rywalem był Borys Mańkowski. Był to prawdziwy hit i starcie byłego i obecnego mistrza KSW. Zatem trudno było o zakończenie walki przed czasem. Do tego nie doszło, zaś werdykt musieli wydać sędziowie. Za zwycięzcę uznali Mameda Chalidowa, który teoretycznie w KSW dalej nie przegrał.

Nagrody na gali

Najlepszym poddaniem wieczoru wybrano akcję Michała Andryszaka. Najlepszy nokaut wieczoru zaliczył Marcin Różalski, zaś za walkę wieczoru uznano pojedynek Chalidow vs Mańkowski.

KSW 39 karta walk:

Walka Wieczoru

 • Walka w umownym limicie – 82 kg Mamed Chalidow –  Borys Mańkowski

Zwycięstwo Chalidowa przez jednogłośną decyzję sędziówKarta główna

 • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb):  Mariusz Pudzianowski –  Tyberiusz Kowalczyk

Zwycięstwo Pudzianowskiego przez TKO w 2 rundzie

 • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb):  Paweł Mikołajuw –  Robert Burneika

Zwycięstwo Popka przez TKO w 1 rundzie

 • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Fernando Rodrigues Jr. –  Marcin Różalski

Zwycięstwo Różalskiego przez KO w 1 rundzie

 • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Tomasz Narkun –  Marcin Wójcik

Zwycięstwo Narkuna przez poddanie w 1 rundzie

 • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb):  Łukasz Jurkowski –  Rameau Thierry Sokoudjou

Zwycięstwo Jurkowskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów

 • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Mateusz Gamrot –  Norman Parke
Czytaj również:  KSW 12 karta walk i wyniki gali

Zwycięstwo Gamrota przez jednogłośną decyzję sędziów

 • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Marcin Wrzosek –  Kleber Koike Erbst

Zwycięstwo Erbsta przez jednogłośną decyzję sędziów

 • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb):  Michał Kita –  Michał Andryszak

Zwycięstwo Andryszaka przez poddanie w 1 rundzie

 • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb):  Damian Janikowski –  Julio Gallegos

Zwycięstwo Janikowskiego przez TKO w 1 rundzie

 • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii muszej kobiet (do 56,7 kg / 125 lb) Ariane Lipski –  Diana Belbiţă

Zwycięstwo Lipski przez poddanie w 1 rundzie