KSW 35 karta walk i wyniki tej gali

KSW 35

Gala KSW 35, której walką wieczoru był pojedynek Mameda Chalidowa z Azizem Karaoglu odbyła się 27 maja 2016 roku w Ergo Arenie w Sopocie. Na trybunach pojawiło się 11500 kibiców. Gala dostępna była do obejrzenia w systemie pay-per-view, a także KSW TV i platformie Ipla TV.

Walka w kategorii półśredniej

Tym razem, po raz pierwszy od kilku gal, organizatorzy zrezygnowali z walk dodatkowych o nic. Imprezę rozpoczynała walka Kamila Szymuszowskiego, który ponownie został wyróżniony wcześniejszymi dobrymi występami. Jego rywalem był Litiwn Mindaugas Verzbickas. Jak się później okazało po raz kolejny Polak nie zawiódł i odniósł swoją 3 wygraną w walkach w KSW, a 15 w swojej zawodowej karierze jako zawodnik MMA. Nie doszło do nokautu, a o werdykcie musieli zadecydować sędziowie, którzy jednoznacznie orzekli o triumfie Szymuszowskiego.

Walka w kategorii półciężkiej

2 walka tego wieczoru w Ergo Arenie również rozstrzygnęła się po walce na pełnym dystansie. Tym razem Michał Fijałka walczył z Marcinem Wójcikiem. Wygrał ten teoretycznie mniej doświadczony Wójcik, który na swoim koncie miał o prawie połowę mniej stoczonych walk jako zawodnik MMA. W tej walce był jednak zawodnikiem aktywniejszym, konkretniejszym, stąd też sędziowie jednoznacznie orzekli o jego zwycięstwie.

Walka w kategorii lekkiej

Kolejny pojedynek na gali to starcie pomiędzy Łukaszem Chlewickim, a Anglikiem Azi Thomasem. Po raz kolejny doszło do zwycięstwa zawodnika z naszego kraju, chociaż po raz kolejny to sędziowie musieli ostatecznie decydować o tym, który z zawodników  jest lepszy. Ci jednogłośnie orzekli o zwycięstwie Chlewickiego. O wiele bardziej doświadczony Polak, dla którego było to już 14 zwycięstwo w karierze był aktywniejszy, miał przewagę w wielu aspektach i to starał się wykorzystać.

Walka w kategorii półśredniej

Ciekawie zapowiadała się walka pomiędzy Rafałem Moksem i Robertem Radomskim i w rzeczywistości taka też właśnie była. Od samego początku obaj panowie walczyli z dużym zacięciem, a starcie samo w sobie było naprawdę dosyć mocno wyrównane. Żaden jednak nie chciał być znokautowany, więc skutecznie się bronił, a momentami też uciekał się do walki w dystansie. Starcie było na tyle wyrównane, że ostatecznie sędziowie mieli problem z wyłonieniem zwycięzcy. Tym, jednak po werdykcie nie jednogłośnym, został Rafał Moks.

Czytaj również:  KSW 11 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii piórkowej

Emocji nie zabrakło także w pojedynku z udziałem Marcina Wrzoska i Filipa Wolańskiego. Po raz kolejny jednak zabrakło nokautu i kibice musieli oglądać walkę na pełen dystans, co mogło nieco znudzić, ponieważ nie było żadnej efektownej akcji, która mogła doprowadzić do wcześniejszego jej zakończenia. W pojedynku z limitem wagowym do 66 kg wygrał Wrzosek po jednogłośnej decyzji sędziów. Była to dla niego już 11 wygrana w karierze.

Walka w kategorii lekkiej o pas mistrzowski

Sporo emocji towarzyszyło wraz z rozpoczęciem walki pomiędzy Mateuszem Gamrotem, a Francuzem Mansourem Barnaoui. To Polak był faworytem starcia i każdy liczył, że uda mu się po raz kolejny wygrać w KSW. W całej karierze w MMA po 11 walkach był jeszcze niepokonany i przedłużenie tej niesamowitej serii było jego celem. Znów jednak na wyłonienie zwycięzcy trzeba było czekać aż do zakończenia walki. Gamrot ostatecznie lepiej punktował na kartach sędziowskich, a co za tym idzie wygrał ten pojedynek i został tym samym nowym mistrzem.

Walka w kategorii średniej

Po efektownym zwycięstwie po powrocie do ringu mocno w oczach organizatorów zyskał Antoni Chmielewski, który walczył dopiero pod koniec gali. Jego przeciwnikiem był Michał Materla. W limicie wagowym do 84 kg wygrał ten, który był w lepszym rytmie walk, to znaczy Materla, któremu udało się doprowadzić do końca walki jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Doszło do tego po bardzo ciekawej akcji, kiedy to z gardy zaczął atakować swojego rywala w stójce. W tym przypadku gnp było bardzo skuteczne. Był to pierwszy nokaut tego wieczoru.

Walka w kategorii ciężkiej

Do bardzo ciekawego boju doszło w co-main event. Mariusz Pudzianowski zmierzył się z Marcinem Różalskim. Wydawało się, że faworytem jest ten pierwszy, ale doszło do pewnej niespodzianki w postaci porażki byłego strongmana. Różalski zastosował duszenie gilotynowe w trakcie trwania 2 rundy. Było to na tyle skuteczne, że “Pudzian” musiał odklepać. Było to jednocześnie przełamanie dla Różala po okresie bardzo słabych walk.

Czytaj również:  GROMDA 11 - podsumowanie!

Walka w kategorii średniej o pas mistrzowski

Ostatnią zaplanowaną tego wieczoru walką było starcie pomiędzy Mamedem Chalidowem, a Azizem Karaoglu. Przez większościową decyzję sędziów wygrał Polak, aczkolwiek decyzja ta była skandaliczna, ponieważ to Turek był zawodnikiem lepszym. Chalidow pomimo wygranej po walce zwakował pas i orzekł, że na rok odchodzi z MMA. Chce znów poczuć głód walki. To był zdecydowanie jego najsłabszy występ nie tylko w KSW, ale w całej jego zawodowej karierze.

Nagrody na gali

Ponownie najlepsi tego wieczoru otrzymali bonusy. Za najlepszą walkę wybrano starcie Gamrot kontra Barnaoui, a także Wolański kontra Wrzosek. Najlepsze poddanie zaliczył Marcin Różalski.

KSW 35 karta walk:

Karta główna

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Mamed Chalidow –  Aziz Karaoglu

Zwycięstwo Chalidowa przez większościową decyzję sędziów

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Mariusz Pudzianowski –  Marcin Różalski

Zwycięstwo Różalskiego przez poddanie w 2. rundzie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Antoni Chmielewski –  Michał Materla

Zwycięstwo Materli przez TKO w 1. rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Mateusz Gamrot –  Mansour Barnaoui

Zwycięstwo Gamrota przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Filip Wolański –  Marcin Wrzosek

Zwycięstwo Wrzoska przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Rafał Moks –  Robert Radomski

Zwycięstwo Moksa przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Łukasz Chlewicki –  Azi Thomas

Zwycięstwo Chlewickiego przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Michał Fijałka –  Marcin Wójcik
Czytaj również:  High League 5 - podsumowanie gali!

Zwycięstwo Wójcika przez jednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Kamil Szymuszowski –  Mindaugas Veržbickas

Zwycięstwo Szymuszowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów