KSW 33 karta walk i wyniki tej gali

KSW 33

Gala KSW 33, której głównym wydarzeniem było starcie Michała Materli z Mamedem Chalidowem odbyła się 28 listopada 2015 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Na trybunach pojawiło się 18 tysięcy kibiców, co było wyrównaniem rekordu publiczności z gali KSW 29. Impreza dostępna była w systemie pay-per-view, a także w KSW TV i platformie Ipla TV.

Walka dodatkowa

W karcie wstępnej gali KSW 33 odbyła się 1 walka dodatkowa, w której udział wzięli Piotr Wawrzyniak, a także Łukasz Bieńkowski. Starcie toczyło się na pełnym dystansie, a przez jednogłośną decyzję sędziów zwyciężył ten drugi. Na przestrzeni walki był aktywniejszy i wygrał w pełni zasłużenie.

Walka w kategorii piórkowej

Pierwsza walka z karty głównej to starcie w limicie wagowym do 66 kg. Anzor Ażyjew walczył z Czarnogórcem Vaso Bakoceviciem. Walka trwała prawie pełen dystans. Polakowi w końcówce starcia udało się zmusić rywala do poddania po efektownej akcji i duszeniu. Trójkąt rękoma w 3 rundzie był na tyle skuteczny, że rywal z Czarnogóry musiał poddać się i odklepać. Ażyjew tym samym powrócił na ścieżkę zwycięstw po nieudanych poprzednich walkach.

Walka w kategorii półśredniej

Walczący na poprzedniej gali w zastępstwie Kamil Szymuszowski dostał swoją kolejną walkę i znów pokazał się z naprawdę dobrej strony. Jego rywalem był pochodzący z Niemiec David Zawada. Walka toczyła się na pełnym dystansie i była dosyć mocno wyrównana, stąd też sędziowie mieli ostatecznie problem ze wskazaniem zwycięzcy. Punktowali jednak nieznacznie na korzyść Szymuszowskiego. 2 pojedynek i kolejna wygrana otwierała Polakowi drzwi do kolejnych występów w KSW.

Walka w kategorii lekkiej

W kategorii wagowej do 70 kg Łukasz Chlewicki walczył z Bartłomiejem Kurczewskim, który tym pojedynkiem zadebiutował w KSW. Chociaż przegrał to pokazał się z niezłej strony. Walka ta trwała pełen dystans, a po jej zakończeniu sędziowie zgodnie stwierdzili, że Chlewicki okazał się zawodnikiem lepszym.

Czytaj również:  XTB KSW 77 - podsumowanie gali!

Walka w kategorii muszej kobiet

Nie mogło zabraknąć starcia z udziałem kobiet. Katarzyna Lubońska walczyła z Brazylijką Ariane Lipski. Do zakończenia pojedynku doszło w trakcie trwania 2 rundy, kiedy to po walce w stójce i ciosach ze strony Brazylijki doszło do nokautu. Polka padła na matę i już nie była w stanie kontynuować walki. Sędzia po tym incydencie musiał ją przerwać i ogłosić zwycięstwo Ariane Lipski.

Walka w kategorii średniej

Po raz kolejny w historii KSW doszło do walki pomiędzy dwoma zawodnikami z zagranicy. Aziz Karaoglu, który tym razem przybrał flagę turecką walczył z Brazylijczykiem Maiquelem Falcao. Turek dosyć szybko rozstrzygnął ten pojedynek na swoją korzyść. W stójce był aktywniejszy i jego ciosy lądowały na twarzy przeciwnika. Taka taktyka okazała się niezwykle skuteczna, ponieważ pojedynek trwał krótko i zakończył się jeszcze w czasie trwania 1 rundy.

Walka w kategorii piórkowej o pas mistrzowski

3 ostatnie walki były już o stawkę, a więc o pas mistrzowski. Pierwsza z nich to pojedynek w kategorii wagowej do 65 kg. Artur Sowiński walczył z Japończykiem Kleberem Koike Erbstem. W tym pojedynku lepszy ostatecznie okazał się Polak, który pomimo dosyć dużej aktywności nie był w stanie znokautować swojego rywala. Walka była niezła, toczona momentami na niezłej intensywności. Werdykt w tym przypadku musieli wydać sędziowie, którzy jako zwycięzcę wskazali Polaka Artura Sowińskiego. Tym samym został on posiadaczem pasa w kategorii piórkowej.

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski

Po raz kolejny swojego pasa musiał bronić Karol Bedorf. Polak zmierzył się z innym zawodnikiem z naszego kraju, Michałem Kitą. Walka toczyła się w limicie wagowym do 120 kg. Jak się okazało doświadczenie i większe umiejętności Bedorfa spowodowały, że ten zakończył walkę w trakcie trwania 2 rundy. Do niej doszło po świetnej akcji wysokim kopnięciu w okolicy tułowia. Po tym incydencie rywal padł na matę i już nie był w stanie wstać. Sędzia musiał ogłosić koniec walki. Bedorf tym samym udanie obronił pas i pozostał mistrzem w swojej kategorii.

Czytaj również:  FAME MMA 7 karta walk i wyniki

Walka w kategorii średniej o pas mistrzowski

Galę kończyło naprawdę duże wydarzenie, jakim był pojedynek pomiędzy Michałem Materlą, a Mamedem Chalidowem w limicie wagowym do 83 kg. Faworyt był tak naprawdę tylko jeden, chociaż Materla swoimi walkami pokazywał duże umiejętności. Ostatni pojedynek Chalidowa to walka z kontuzją i wygrana dopiero po werdykcie sędziowskim. Olsztynianin chciał wrócić do swojej najlepszej dyspozycji i nokautów w 1 rundzie. To mu się udało. Walka trwała raptem 31 sekund. W tym czasie Chalidow szybko dobrał się do swojego rywala.Trafił Materlę prawym prostym, a ten padł na matę. Mamed wykorzystał sytuację i postanowił dokończyć dzieła obijając swojego rywala ciosami na głowę. Sędzia był zmuszony do zakończenia walki, ponieważ Materla był mocno zamroczony. Chalidow tym samym po pewnej przerwie zdołał odzyskać pas.

Nagrody na gali

Za najlepszą walkę wieczoru wybrano pojedynek Artura Sowińskiego z Kleberem Koike Erbstem. Najlepszy nokaut wieczoru zaliczyli Karol Bedorf i Mamed Chalidow.

KSW 33 karta walk:

Karta główna

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Michał Materla –  Mamed Chalidow

Zwycięstwo Chalidowa przez KO w 1. rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Karol Bedorf –  Michał Kita

Zwycięstwo Bedorfa przez KO w 2. rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Artur Sowiński –  Kleber Koike Erbst

Zwycięstwo Sowińskiego przez jednogłośną decyzję

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Aziz Karaoglu –  Maiquel Falcão

Zwycięstwo Karaoglu przez TKO w 1. rundzie

  • Walka w kategorii muszej kobiet (do 56,7 kg / 125 lb) Katarzyna Lubońska –  Ariane Lipski

Zwycięstwo Lipski przez TKO w 2. rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Łukasz Chlewicki –  Bartłomiej Kurczewski
Czytaj również:  FAME 16: Podsumowanie gali!

Zwycięstwo Chlewickiego przez jednogłośną decyzję

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Kamil Szymuszowski –  David Zawada

Zwycięstwo Szymuszowskiego przez niejednogłośną decyzję

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Anzor Ażyjew –  Vaso Bakočević

Zwycięstwo Ażyjewa przez poddanie w 3. rundzieKarta wstępna

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Piotr Wawrzyniak –  Łukasz Bieńkowski

Zwycięstwo Bieńkowskiego przez większościową decyzję