KSW 32 karta walk i wyniki tej gali

KSW 32

Gala KSW 32 pod nazwą Road to Wembley odbyła się 31 października 2015 roku na Wembley Arenie w Londynie. Było to wielkie wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy doszło do sytuacji, że impreza odbyła się poza granicami naszego kraju. Na trybunach pojawiło się 10 tysięcy kibiców, a gala była dostępna w systemie pay-per-view, a także w KSW TV oraz Ipla TV.

Walki dodatkowe

Na karcie wstępnej znalazły się 2 walki. Debiutujący Leszek Krakowski pokonał Anglika Andre Winnera po jednogłośnej decyzji sędziów. Później Maiquel Falcao wygrał z Brettem Cooperem nokautując go już w czasie 1 rundy.

Walka w kategorii ciężkiej

Swoją szansę w karcie głównej dostał dobrze spisujący się w tamtym okresie Michał Włodarek. Ten walczył z byłym strongmanem Oliverem Thompsonem. Górą w tym starciu był niestety Anglik, chociaż to Polak miał inicjatywę i walczył całkiem nieźle, aczkolwiek przewaga siły była widoczna po stronie Thompsona. Został jednak zdyskwalifikowany przez sędziów po nieprzepisowej akcji i ciosami w parterze. Gdy Anglik wstawał miał 3 punkty podparcia, a został uderzony w głowę. Przepisy jednoznacznie mówią, że takie akcje nie mogą mieć miejsca.

Walka w kategorii półśredniej

Po raz kolejny tego wieczoru swoją szansę dostali zawodnicy gospodarzy. Anglik Jim Wallhead walczył z Rafałem Moksem i to on właśnie ten pojedynek wygrał. Chociaż starcie na początku było niezbyt interesujące, ponieważ obaj panowie długo się badali to później na dobre się rozkręciła. Wallhead serią ciosów pięściami uzyskał dosyć dużą przewagę nad swoim rywalem. Polak był mocno zamroczony i już tylko uciekał przed kolejnymi ciosami Anglika. Sędzia pojedynku nie miał innego wyjścia, jak tylko przerwać walkę.

Walka w kategorii lekkiej

Jeden z lepszych zawodników w swojej kategorii wagowej Mateusz Gamrot walczył z Rosjaninem Marifem Pirajewem. Od samego początku Polak ruszył na swojego rywala szukając możliwości zejścia do parteru. W zasadzie tak wyglądała 1 runda, Gamrot kontrolował walkę z góry. W zasadzie bardzo podobnie wyglądała następna część walki. Gamrot serią ciosów powalił swojego rywala, a potem ciosami w głowę starał się zakończyć walkę. Do jej końca doszło w czasie trwania 2 rundy. Rywal nie był w stanie dłużej walczyć, prawdopodobnie doznał kontuzji.

Czytaj również:  XTB KSW 77 - podsumowanie gali!

Walka w kategorii półciężkiej o pas mistrzowski

Tego wieczoru swoją szansę dostał Tomasz Narkun. Dobrze spisujący się Polak był pretendentem do tytułu w pojedynku z aktualnym mistrzem z Chorwacji Goranem Reljiciem. Walka trwała bardzo krótko i zakończyła się już w 1 rundzie. Najpierw obaj panowie musieli mieć kilkanaście sekund na rozpoznanie, ale później do ataku ruszył Narkun, który trafił swojego rywala świetnym prawym sierpowym tym samym posyłając swojego rywala na deski. W parterze dokończył temat i sędzia musiał przerwać walkę. Tym samym to Narkun odebrał Chorwatowi pas i został nowym mistrzem w kategorii półciężkiej.

Walka w kategorii ciężkiej

Po sukcesie Polaka doszło do walki z udziałem Marcina Różalskiego z Jamesem McSweeney. Mieliśmy tu do czynienia z dwoma zawodnikami, którzy lubują się w typowym kickboxingu. Starcie to było bardzo krótkie, ponieważ trwało niecałe 2 i pół minuty, a zwycięzcą okazał się zawodnik z Anglii. Ten umiejętnie doszedł rywala zza pleców i duszeniem zmusił Polaka do odklepania. Kolejna walka, fatalna postawa i porażka Różalskiego.

Walka w kategorii półśredniej o pas mistrzowski

Co-main event to walka z udziałem Borysa Mańkowskiego, który po raz kolejny w swojej karierze bronił tytułu mistrza w swojej kategorii wagowej. Jego rywalem tym razem był Amerykanin Jesse Taylor. Od początku to Polak właśnie zaczął zyskiwać przewagę po szybkim zejściu do parteru i założeniu Taylorowi gilotyny. Mańkowski przy wstawaniu Amerykanina delikatnie uderzył swojego rywala kolanem w głowę, za co jest dyskwalifikacja, ale nie było tu dużej impetu i zamiaru, więc walka była kontynuowana. Dostał za to zdarzenie tylko ujemny punkt na kartach sędziowskich, ale jego przewaga w walce była na tyle duża, że udało mu się po raz kolejny założyć rywalowi gilotynę, co skutkowało zakończeniem walki. To wszystko wydarzyło się w 1 rundzie. Mańkowski pozostał mistrzem.

Czytaj również:  KSW 12 karta walk i wyniki gali

Walka w kategorii ciężkiej

Ostatni pojedynek tego wieczoru to starcie z udziałem Mariusza Pudzianowskiego, a także Australijczyka Petera Grahama. Jak można się spodziewać Polak ruszył na swojego rywala z dużym impetem celem szybkiego zakończenia walki. Udało mu się sprowadzić rywala do parteru i tam obijać go. Nie udało się jednak zakończyć walki, bowiem ta powróciła do stójki i to było dla Polaka pewnym problemem, ponieważ został zaatakowany przez rywala kolanem, przez co miał uszkodzony nos. Kontuzja Polaka sprawiła, że w następnych minutach nie miał już takiego impetu i coraz bardziej słabł. Ciężkie nogi powodowały, że Graham w parterze nie miał problemu z wykończeniem rywala.

Nagrody na gali

Za walkę wieczoru wybrano starcie Borysa Mańkowskiego z Jesse Taylorem. Najlepszy nokaut wieczoru zaliczył Borys Mańkowski, zaś najlepsze poddanie to akcja Maiquela Falcao.

KSW 32 karta walk:

Karta główna

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Mariusz Pudzianowski –  Peter Graham

Zwycięstwo Grahama przez TKO w 2. rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Borys Mańkowski –  Jesse Taylor

Zwycięstwo Mańkowskiego przez poddanie w 1. rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Marcin Różalski –  James McSweeney

Zwycięstwo McSweeneya przez poddanie w 1. rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Goran Reljić –  Tomasz Narkun

Zwycięstwo Narkuna przez KO w 1. rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Mateusz Gamrot –  Marif Pirajew

Zwycięstwo Gamrota przez TKO w 2. rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Rafał Moks –  Jim Wallhead

Zwycięstwo Wallheada przez TKO w 2. rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Oli Thompson –  Michał Włodarek
Czytaj również:  KSW 29 karta walk i wyniki tej gali

Zwycięstwo Thompsona przez dyskwalifikację Włodarka (nieprzepisowe ciosy kolanem)Karta wstępna

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Maiquel Falcão –  Brett Cooper

Zwycięstwo Falcão przez KO w 1. rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Andre Winner –  Leszek Krakowski

Zwycięstwo Krakowskiego przez jednogłośną decyzję