KSW 28 karta walk i wyniki tej gali

KSW 28

Gala KSW 28 pod nazwą Fighters Den odbyła się 4 października 2014 roku w Azoty Arenie w Szczecinie. Na trybunach zasiadło 7 tysięcy kibiców. Po 2 galach w pay-per-view tym razem ta była transmitowana w otwartej stacji Polsat, a także Polsacie Sport, Ipla TV oraz KSW TV.

Walki dodatkowe

Zanim doszło do walk z karty głównej odbyły się 2 pojedynki dodatkowe. W nich Jakub Kowalkiewicz po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Kamila Gniadka, a Szymon Bajor wygrał w 1 rundzie przez nokaut techniczny z Kamilem Walusiem.

Walka w kategorii ciężkiej

Pierwszą z walk w karcie głównej był pojedynek Michała Andryszaka, a także Michała Włodarka. Ten pojedynek zakończył się dosyć szybko, bowiem jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Włodarek dosyć szybko sprowadził swojego rywala do parteru i tam wykorzystał swoją przewagę pozycji. W zasadzie jego rywal przestał się bronić i sędzia musiał interweniować, kończąc pojedynek.

Walka w kategorii lekkiej

Pojedynek Rafała Jackiewicza z Marcinem Parchetą potrwał o kilka minut dłużej. Tutaj dużo aktywniejszy był Parcheta, który od początku przejął inicjatywę, aczkolwiek po 2 rundach nie był w stanie zakończyć walki. Z czasem jednak jego rywal pod wpływem otrzymanych ciosów nie był w stanie kontynuować walki i po prostu się poddał. Z powodu rezygnacji Jackiewicza sędzia musiał przerwać walkę i ogłosić werdykt o wygranej Parchety.

Walka w kategorii piórkowej

Po raz kolejny w KSW pokazał się bardzo mocny Anzor Ażyjew, który zmierzył się z Helsonem Henriquesem. Ostatnia dyskwalifikacja wpłynęła na Polaka z czeczeńskimi korzeniami dosyć pozytywnie, bowiem od samego początku był aktywny i obijał swojego przeciwnika. Tym razem do nokautu z jego strony nie doszło, rywal dobrze trzymał się na nogach i umiejętnie bronił. Po zakończeniu walki sędziowie nie mieli w zasadzie żadnych problemów z wyłonieniem zwycięzcy. Został nim Anzor Ażyjew po jednogłośnym werdykcie sędziów.

Walka w kategorii półśredniej

Czytaj również:  FAME MMA 13 karta walk i wyniki

Duże umiejętności i szybkie zakończenie pojedynku zaprezentował kibicom w Szczecinie Rafał Moks. Jego przeciwnikiem był Brazylijczyk Daniel Acacio. Starcie to zakończyło się dosyć szybko, ponieważ jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Moks wykorzystał błędy rywala i założył Acacio gilotynę, z której rywal nie był w stanie się wydostać, efektem czego musiał odklepać i się poddać.

Walka w kategorii ciężkiej

Po raz kolejny do ringu zawitał Marcin Różalski, którego rywalem był Australijczyk Peter Graham. Widać było, że przybysz z zagranicy ma większe umiejętności i wykorzystał je w 2 rundzie do wygranej nad “Różalem”. Jego ciosy były na tyle skuteczne, zwłaszcza kopnięcia nogami, że Polak pod wpływem kontuzji był zmuszony do poddania się i rezygnacji z walki. Była to kolejna niezbyt udana walka Różalskiego i kolejna porażka w jego zawodowej karierze.

Walka w kategorii lekkiej

Po porażce polskiego zawodnika szansę na potwierdzenie dominacji nad zawodnikami zagranicznymi chciał potwierdzić Maciej Jewtuszko. Ten walczył z Czarnogórcem Vaso Bakoceviciem. Walka stała na dobrym poziomie, ale potrzebnych było ponad 10 minut do jednej efektownej i efektywnej akcji Jewtuszki, by doszło do zakończenia pojedynku. Jeden jego front kick sprawił, że walka przeniosła się do parteru, a tam Polak dokończył dzieła sprawiając, że sędzia musiał wkroczyć z interwencją i przerwać pojedynek.

Walka w kategorii średniej

Była to przedostatnia zaplanowana walka podczas gali KSW 28 w Szczecinie. Tym razem do ringu wyszli Michał Materla, a także Brazylijczyk Jorge Luis Bezerra. Co-main event wypadł bardzo dobrze dla naszego zawodnika, który w tym pojedynku ostatecznie zwyciężył. Pojedynek ten zakończył się w czasie trwania 2 rundy, kiedy to starcie przeniosło się do parteru. Tam Materla wykorzystał swoją przewagę i zaczął obijać swojego rywala pięściami. Akcja była na tyle skuteczna, że sędzia musiał przerwać pojedynek i ogłosić zwycięstwo aktualnego mistrza KSW w kategorii średniej.  Była to naprawdę dobra zapowiedź tego, co miało wydarzyć się w ostatnim pojedynku tej gali.

Czytaj również:  KSW 3 karta walk i wyniki gali!

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski KSW

Jako ostatni tego wieczoru do ringu wyszli Karol Bedorf, a także Rolles Gracie z Brazylii. Walka odbyła się w kategorii do 120 kg. Było to jedyne starcie o stawkę, ponieważ na szali leżał pas i tytuł mistrzowski. Walka nie trwała zbyt długo, ponieważ zakończyła się jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Na szczęście dla kibiców zgromadzonych na trybunach po jej zakończeniu ręce do góry mógł wznieść Karol Bedorf. Starcie toczyło się głównie w stójce i w niej także się zakończyło. Jeden efektowny kick na korpus całkowicie odciął oddech zawodnikowi z Brazylii. Ten padł na matę i później już nie wstał, efektem czego sędzia musiał zakończyć walkę. Dla Bedorfa był to największy sukces w karierze, ponieważ stał się tym samym posiadaczem pasa mistrzowskiego.

Nagrody na gali

Nie mogło zabraknąć nagród na gali. Walka wieczoru to starcie Anzora Ażyjewa z Helsonem Henriquesem. Najlepszy nokaut wieczoru zaliczył Maciej Jewtuszko, zaś najlepsze poddanie to akcja Rafała Moksa.

KSW 28 karta walk:

Karta główna

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Karol Bedorf –  Rolles Gracie

Zwycięstwo Bedorfa przez TKO w 1. rundzie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Michał Materla –  Jorge Luis Bezerra

Zwycięstwo Materli przez TKO w 2. rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Maciej Jewtuszko –  Vaso Bakočević

Zwycięstwo Jewtuszki przez TKO w 3. rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Marcin Różalski –  Peter Graham

Zwycięstwo Grahama przez TKO w 2. rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Rafał Moks –  Daniel Acacio

Zwycięstwo Moksa przez poddanie w 1. rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Anzor Ażyjew –  Helson Henriques
Czytaj również:  FAME MMA 11 karta walk

Zwycięstwo Ażyjewa przez jednogłośną decyzję

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Rafał Jackiewicz –  Marcin Parcheta

Zwycięstwo Parchety przez TKO w 3. rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Michał Andryszak –  Michał Włodarek

Zwycięstwo Włodarka przez TKO w 1. rundzieKarta wstępna

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Kamil Waluś –  Szymon Bajor

Zwycięstwo Bajora przez TKO w 1. rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Jakub Kowalewicz –  Kamil Gniadek

Zwycięstwo Kowalewicza przez jednogłośne decyzję