KSW 18 karta walk i wyniki tej gali

KSW 18 to kolejna gala. Po kolejnym sukcesie na gali KSW 17 tym razem organizatorzy nie kazali fanom tego wydarzenia czekać zbyt długo na kolejne emocje, bowiem raptem 3 miesiące i największa gala MMA w naszym kraju ponownie zawitała przed telewizory. Tym razem do wydarzenia doszło w Płocku, w Orlen Arenie 25 lutego 2012 roku. Na trybunach zgromadziło się 6500 kibiców, a całość wyglądała bardzo podobnie jak inne gale od momentu, gdy zrezygnowano z formuły turniejowej.

KSW 18 – Walka w kategorii lekkiej

Gala rozpoczęła się od pojedynku z udziałem kolejnego Polaka, który z pochodzenia jest Czeczenem, a po raz pierwszy zawitał na galę KSW. Tym razem było to Anzor Ażyjew, który zmierzył się z Niemcem Cengizem Daną.

Debiut dla Polaka był bardzo udany, ponieważ wygrał ze swoim przeciwnikiem, chociaż sama walka do najprostszych nie należała. Pojedynek trwał na pełnym dystansie i w tym przypadku o wyniku musiały zdecydować punkty od sędziów. Górą był Anzor Ażyjew, który tym samym zaliczył bardzo udany debiut w KSW.

KSW 18 – Walka w kategorii ciężkiej

Po udanym rozpoczęciu gali przez polskiego zawodnika później doszło do pojedynku z udziałem 2 Polaków. Kamil Bazelak zawalczył z Kamilem Walusiem i w tym przypadku walka była dosyć krótka, ponieważ to ten drugi był górą pokonując swojego przeciwnika już w 1 rundzie przez techniczny nokaut.

Ten pojedynek był z udziałem zawodników, którzy dopiero zaczynali swoją karierę w MMA. Dla Bazelaka był to oficjalny debiut w MMA, natomiast Waluś walczył po raz 3 i po porażce na sam początek i 1 wygranej udało mu się w bardzo efektowny sposób przywitać z galą KSW.

Walka w kategorii ciężkiej do 110 kg

Następny pojedynek odbył się z udziałem jednego z najlepszych polskich zawodników MMA w powyższej kategorii wagowej. Karol Bedorf, który przez ostatni czas był dosyć mocno nękany przez kontuzje po raz kolejny wyszedł do walki. Tym razem jego rywalem był dobrze znany w Polsce Amerykanin David Olivia.

Czytaj również:  KSW 4 karta walk i wyniki tej gali!

Starcie było emocjonujące i dosyć mocno wyrównane przez długi czas, aczkolwiek nieznaczną przewagę miał Bedorf, był nieco aktywniejszy i po zakończeniu walki sędziowie orzekli właśnie o jego wygranej nad przeciwnikiem ze Stanów Zjednoczonych. Bedorf zawalczył po raz pierwszy od KSW 15 i należy dodać, że bardzo udanie. Dla Amerykanina była to pierwsza oficjalna porażka w MMA, a dla Bedorfa 7 wygrana w jego 9 walce.

Walka w limicie do 73 kg

Następny pojedynek odbył się w kategorii lekkiej i zawalczył w niej kolejny z polskich zawodników, a konkretnie Maciej Jewtuszko, który za rywala miał Anglika Deana Amasingera. Doświadczenie obu zawodników w MMA było na dosyć podobnym poziomie, aczkolwiek lepsze wyniki do tej pory uzyskiwał Polak.

Jewtuszko nie dał tutaj żadnych szans swojemu rywalowi, ponieważ doszło do technicznego nokautu już w 1 rundzie.

Walka w kategorii lekkiej

Po wygranej Jewtuszki do ringu weszli kolejni zawodnicy walczący w wadze lekkiej. Tym razem byli to Artur Sowiński, a także Anglik Curt Warburton.

Niestety dla Polaka ten przegrał swój pojedynek, ponieważ rywal zakładając mu dźwignię zmusił Sowińskiego do poddania w okresie trwania 2 rundy. Niestety była to 1 porażka polskiego zawodnika podczas trwania KSW 18, zaś dla Artura była to 6 porażka w zawodowym MMA przy 12 wygranych.

Walka w kategorii półciężkiej

Po walce Sowińskiego kibice dostali to, na co czekali tego wieczoru najbardziej, a więc pojedynek z udziałem polskiego mistrza w kategorii półciężkiej, a więc Jana Błachowicza, którego rywalem był Brazylijczyk Mario Miranda.

Błachowicz w ostatnim czasie był w kapitalnej formie i odprawiał każdego, kto stawał mu na swojej drodze. Nie inaczej było tak samo i w tym przypadku mistrz potwierdził swoją klasę i wyższość nad swoim rywalem. Chociaż nie doszło do nokautu to Jana oglądało się z dużą przyjemnością.

Walka trwała pełen dystans, a o wyniku musieli zdecydować sędziowie, którzy punktowali na korzyść Polaka. Kolejny pojedynek, kolejna wygrana i bardzo dobre nastroje w jego obozie przed kolejną walką, którą miała być kolejna obrona pasa mistrzowskiego podczas gali KSW 20.

Czytaj również:  KSW 79 - podsumowanie gali!

Walka w kategorii ciężkiej do 115 kg

Ostatnia walka na gali to pojedynek z udziałem Marcina Różalskiego, który za wszelką cenę chciał się zrehabilitować za swój ostatni bardzo słaby występ z Rosjaninem Siergiejem Szemetowem. Tam Różalski wygrał, ale tylko dlatego, że jego przeciwnik doznał kontuzji i dał się znokautować. Tym razem przeciwnikiem Polaka był Holender Valentijn Overeem.

Niestety Różalski tym razem nie miał aż tak dużej liczby szczęścia jak kilka miesięcy temu. Wówczas wszystko zakończyło się w 1 rundzie i tym razem było podobnie z tą różnicą, że jego przeciwnik doprowadził do zakończenia walki zmuszając Marcina do poddania. Na pewno nie był to dla niego zbyt udany okres, ponieważ bardzo mocno męczył się w ringu. Holender był zdecydowanie lepszy i wygrał całkowicie zasłużenie.

Nagrody bonusowe

Po raz kolejny na gali przyznano nagrody finansowe. Nokaut wieczoru zaliczył Maciej Jewtuszko. Poddanie wieczoru zaliczył Curt Warburton, natomiast za najlepszą walkę wybrano starcie Błachowicza z Mirandą.

KSW 18 wyniki:

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) (-115 kg) Marcin Różalski –  Valentijn Overeem

Zwycięstwo Overeema przez poddanie w 1. rundzie.

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Jan Błachowicz –  Mario Miranda

Zwycięstwo Błachowicza przez jednogłośną decyzję.

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Artur Sowiński –  Curt Warburton

Zwycięstwo Warburtona przez poddanie w 2. rundzie.

  • Walka w umownym limicie -73kg Maciej Jewtuszko –  Dean Amasinger

Zwycięstwo Jewtuszki przez TKO w 1. rundzie.

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) (-110 kg) Karol Bedorf –  David Olivia

Zwycięstwo Bedorfa przez jednogłośną decyzję.

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Kamil Bazelak –  Kamil Waluś
Czytaj również:  Jan Błachowicz remisuje z Ankalaevem

Zwycięstwo Walusia przez TKO w 1. rundzie.

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Anzor Ażyjew –  Cengiz Dana

Zwycięstwo Ażyjewa przez jednogłośną decyzję.