KSW 17 karta walk i wyniki tej gali

Na kolejne wielkie wydarzenie, jakim była 17 gala KSW 17 należało poczekać pół roku. Poprzednie walki w Ergo Arenie przyniosły ogromny sukces, a organizatorzy nie chcieli się powstrzymywać i dalej zaskakiwać swoich kibiców, a także samych zawodników coraz to nowszymi pomysłami. W przypadku wydarzenia, do którego doszło w łódzkiej Atlas Arenie i zgromadziło rekordową ilość 14 tysięcy kibiców po raz pierwszy przyznano bonusy finansowe za walkę wieczoru, nokaut wieczoru, a także poddanie wieczoru. Do gali doszło 26 listopada 2011 roku.

KSW 17 – Walka w kategorii półśredniej

Gala rozpoczęła się od polskiego pojedynku pomiędzy Aslambekiem Saidovem, a także Rafałem Moksem. Faworytem wydawał się być zawodnik urodzony w Czeczenii, aczkolwiek sama walka pokazała, że młody zawodnik ze Szczecina ma spory talent i nie chce za wszelką cenę odpuścić.

Walka była bardzo zacięta i wyrównana, a o jej wyniku musieli zadecydować sędziowie, którzy ostatecznie orzekli o wygranej Saidowa, chociaż sam werdykt nie był jednoznaczny, co tylko pokazuje, jak dobrze do walki przygotował się Moks, zawodnik mniej znany i mniej utytułowany, który przecież na gali KSW walczył po raz 1.

KSW 17 – Walka w kategorii średniej

Następny pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ Antoni Chmielewski walczył z Anglikiem Jamesem Zikiciem, który na galach KSW potrafił już pokazać się z dobrej strony. Co ciekawe między panami na tej gali doszło do rewanżu za porażkę Chmielewskiego podczas gali KSW 15, kiedy to Anglik wygrał po niesamowicie zaciętej walce i werdykcie sędziów w jego stronę.

Tym razem o radości Anglika nie mogło być mowy, chociaż ponownie kibice doświadczyli wyrównanego pojedynku i dogrywki. Tym razem jednak sędziowie zgodnie i jednoznacznie punktowali za Polakiem, który tym samym udanie zrewanżował się za porażkę sprzed kilku miesięcy.

Czytaj również:  Babilon MMA 31 - podsumowanie gali!

Walka w kategorii lekkiej

Tutaj mieliśmy do czynienia z kolejnym polskim pojedynkiem. Artur Sowiński walczył z Maciejem Jewtuszko. Była to zatem walka dwóch bardzo doświadczonych i obytych w MMA zawodników. Sowiński był faworytem i swojemu rywalowi nie dał tak naprawdę żadnych szans, ponieważ wygrał po upływie raptem kilku minut jeszcze w trakcie 1 rundy. Zwyciężył przez nokaut po bardzo celnym i świetnym uderzeniu prawym sierpowym w podbródek Jewtuszki, który tym samym padł na deski i był odliczany przez sędziego.

Walka w kategorii średniej

Polakom na gali KSW 17 szło na tyle dobrze, że zwycięskiej passy nie można było przerywać i odpowiednio zadbał o to Michał Materla, który w swojej walce okazał się lepszy od Amerykanina Matta Horvicha.

Walka była naprawdę bardzo zacięta i trwała pełen dystans, a nawet dogrywkę i to nie przyniosło żadnego rozstrzygnięcia, a więc o wyniku musieli decydować sędziowie. Ich werdykt był w tym przypadku jasny. Aktywniejszym zawodnikiem był Materla i to on zwyciężył w tym pojedynku na punkty.

Walka w kategorii półciężkiej o pas mistrzowski KSW

Najważniejszym wydarzeniem na gali był rewanżowy pojedynek Jana Błachowicza z zawodnikiem z Kamerunu Rameau Thierry Sokoudjou. Obaj panowie zmierzyli się ze sobą podczas gali KSW 15 i tam po nokaucie triumfował Kameruńczyk. Tym razem miało być jednak inaczej. Błachowicz za wszelką cenę chciał zrewanżować się rywalowi i wywalczyć pas.

To Polakowi się udało, chociaż na pewno o to łatwo nie było. Starcie było zacięte i wyrównane, aczkolwiek Błachowicz był zawodnikiem aktywniejszym. Pełen dystans nie przyniósł żadnego rozstrzygnięcia, zatem sędziowie musieli orzec o wyniku. Ich decyzją to Błachowicz był w tym pojedynku lepszy, to on wygrał i odebrał zawodnikowi z Kamerunu pas mistrzowski KSW.

Był to jego największy sukces w karierze, na pewno większy niż 2 wygrane wcześniej turnieje główne na tej właśnie gali. 5 walka z udziałem Polaków i 5 zwycięstwo.

Czytaj również:  FAME MMA 7 karta walk i wyniki

Walka w kategorii superciężkiej

Od pewnego czasu na gali KSW Mariusz Pudzianowski i walka z jego udziałem jest niemal stałym punktem, bo ten zawodnik zapewnia kibicom masę emocji. Nie inaczej było i tym razem. Jego przeciwnikiem był Anglik James Thompson.

Walka była naprawdę dobrej jakości i dosyć wyrównana, potrwała pełen dystans. Trudno było stwierdzić, który z zawodników jest lepszy, o wszystkim musieli zadecydować sędziowie. Pech chciał, że jeden z nich pomylił karty sędziowskie i werdykt brzmiał zwycięstwo Pudzianowskiego, aczkolwiek powinno być inaczej.

2 dni później zwołano specjalną konferencję prasową, w której to uznano walkę jako nieodbytą.

Walka w limicie do 85 kg

Całą galę zakończył pojedynek Mameda Chalidova i Amerykanina Jesse Taylora. To wszystko działo się bardzo szybko, ponieważ walka skończyła się jeszcze w 1 rundzie. Chalidow skorzystał z błędu rywala, który pozwolił się obalić, a Czeczen z polskim paszportem założył mu dźwignię na kolano i Amerykanin musiał odklepać. Chalidow wygrał po raz kolejny na gali KSW.

Nagrody po raz pierwszy

Organizatorzy na tej gali rozdawali bonusy finansowe. Nokaut wieczoru zaliczył Artur Sowiński. Najlepsze zmuszenie do poddania, a więc najlepszą akcję zanotował Mamed Chalidov, zaś najlepszą walką uznano pojedynek o pas pomiędzy Janem Błachowiczem i Rameau Thierry Sokoudjou.

KSW 17 wyniki:

Po raz pierwszy organizatorzy przyznali bonusy finansowe za „nokaut wieczoru”, „poddanie wieczoru” oraz „walkę wieczoru”.

  • Walka w umownym limicie -85kg Mamed Chalidow –  Jesse Taylor

Zwycięstwo Chalidowa przez poddanie w 1. rundzie.

  • Walka w kategorii superciężkiej Mariusz Pudzianowski –  James Thompson

No contest (Jeden z sędziów pomylił karty sędziowskie i uznano zwycięstwo Polaka. 28 listopada 2011 roku na zwołanej przez KSW konferencji prasowej uznano walkę za nieodbytą).

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Jan Błachowicz –  Rameau Thierry Sokoudjou
Czytaj również:  FAME MMA 8 karta walk i wyniki

Zwycięstwo Błachowicza przez decyzję.

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Michał Materla –  Matt Horwich

Zwycięstwo Materli przez decyzję po dogrywce.

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb) Artur Sowiński –  Maciej Jewtuszko

Zwycięstwo Sowińskiego przez KO w 1. rundzie.

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Antoni Chmielewski –  James Zikic

Zwycięstwo Chmielewskiego przez decyzję po dogrywce.

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Asłambiek Saidow –  Rafał Moks

Zwycięstwo Saidowa przez niejednogłośną decyzję.