KSW 15 karta walk i wyniki tej gali

Organizatorzy KSW 15 starali się ze wszystkich sił, aby kolejna gala była coraz to większym wydarzeniem i szczerze mówiąc bardzo dobrze im to wychodziło. KSW 15, które zorganizowano 19 marca 2011 roku było czymś, czego do tej pory nie było, a wydarzenie poprzedziło 2 mniejsze gale, równie ciekawe, które przyniosły bardzo duże emocje.

KSW 15 – Po raz pierwszy w klatce

Idźmy zatem chronologicznie. Galę KSW 15 poprzedziły 2 wydarzenia. Najpierw, ponieważ 9 października 2010 roku zorganizowano KSW Fight Club, gdzie zawodnicy po raz pierwszy w historii organizacji walczyli w klatce. Wydarzenie to miało miejsce na zamku Krzyżackim w miejscowości Ryn. Zgromadziło raptem 150 kibiców, a gala była możliwa do obejrzenia tylko na platformie Ipla TV.

Podczas gali odbyło się łącznie 5 walk w 4 różnych kategoriach.

• Kategoria średnia: zwycięstwo Antoniego Chmielewskiego z Francuzem Gregory Babene po jednogłośnej decyzji sędziów
  • Kategoria półciężka: porażka Wojciecha Orłowskiego z Włochem Matteo Minonzio przez techniczny nokaut w 2 rundzie
  • Kategoria półciężka: porażka Łukasza Działowego z Ormianinem Grigorem Aschugbabjanem przez jednogłośną decyzję sędziów
  • Kategoria półśrednia: zwycięstwo Asłambieka Saidowa z Pawłem Żydakiem przez nokaut w 1 rundzie
  • Kategoria ciężka: porażka Marcina Bartkiewicza z Rosjaninem Dmitrijem Zabołotnym przez poddanie w 1 rundzie

29 stycznia 2011 roku zorganizowana została gala KSW President Cup, gdzie zwycięzca miał walczyć podczas gali KSW 15. Był to turniej z udziałem 8 zawodników. Na karcie walk były również 3 pojedynki dodatkowe, tak zwane superfight. Gala odbyła się w Ełku w hali MOSiR. Na trybunach pojawiło się 1500 kibiców, a kibice zmagania mogli obserwować także w Polsacie Sport i na platformie Ipla TV.

Turniej wygrał Asłambiek Saidow, który po drodze pokonał Włocha Marco Santiego, Portugalczyka Domingosa Mestre, a także Niemca Rubena Crawforda w finale.

Poza tym po raz pierwszy zorganizowano walkę rezerwową, aby wyłonić zawodnika, który weźmie udział w turnieju w przypadku kontuzji zawodnika w 1 rundzie. Rafał Błachuta pokonał Rafała Schabka i zastąpił w turnieju Roberta Radomskiego, który wygrał swoją walkę, ale nie był zdolny do kontynuowania walki.

Czytaj również:  High League 1 karta walk i wyniki

W walce extra Artur Sowiński pokonał Brytyjczyka Paula Reeda przez techniczny nokaut w 1 rundzie. Na walkę wieczoru wybrano pojedynek Antoniego Chmielewskiego z Brazylijczykiem Vitorem Nobregą. Wygrał Polak przez decyzję sędziów. Potrzebna była dodatkowa runda, która i tak nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Po raz pierwszy bez turnieju

Teraz możemy przejść do zmagań podczas gali KSW 15, która powróciła na Torwar w Warszawie. Wydarzenie to zgromadziło 7000 kibiców na trybunach i wielu przed telewizorami na antenach Polsatu, Polsatu Sport i Ipla TV.

Ta gala na pewno była czymś zupełnie innym niż do tej pory, ponieważ po raz pierwszy w historii KSW nie zorganizowano turnieju, a odbyły się walki w różnych kategoriach wagowych. Poza tym można było obserwować walki finałowe z KSW 14, a także wspomnianego wcześniej turnieju KSW President Cup, gdzie także potrzebne było wyłonienie zwycięzcy.

KSW 15 – Wyniki walk finałowych

Najpierw warto zacząć od pojedynków o stawkę, ponieważ na Torwarze tego wieczoru odbyły się 2 takie pojedynki.

W finale turnieju w kategorii do 70 kg z KSW 14 Fin Niko Puhakka pokonał Macieja Górskiego przez zmuszenie Polaka do poddania w 2 rundzie. Tym samym w swoim debiucie w Polsce reprezentant kraju ze Skandynawii został mistrzem.

Rozstrzygnięto i zakończono również turniej KSW President Cup, ponieważ w finale zmierzyli się Asłambiek Saidow, a także Niemiec Ruben Crawford. To Czeczen z polskim paszportem wygrał walkę po jednogłośnej decyzji sędziów. Ci punktowali 30-29, 30-29, 30-28 na korzyść Saidowa.

Na gali odbyła się także bardzo istotna walka, ponieważ doszło do pojedynku o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej. Dwukrotny triumfator turniejów KSW Jan Błachowicz zmierzył się z zawodnikiem z Kamerunu Rameau Thierry Sokoudjou. Niestety dla naszego reprezentanta nie był on zdolny do walki już w trakcie 2 rundy, a Kameruńczyk zwyciężył tym samym przez techniczny nokaut i został mistrzem.

Czytaj również:  WOTORE 6: Podsumowanie gali!

Pozostałe walki

Poza wspomnianymi bardzo ważnymi walkami odbyło się również 6 innych walk w różnych kategoriach wagowych bez żadnej stawki.

W walce w limicie do 87 kg Mamed Chalidov pokonał Amerykanina Jamesa Irvina zmuszając rywala do poddania już w trakcie 1 rundy

W kategorii półciężkiej Łukasz Jurkowski przegrał z zawodnikiem z Finlandii Toni Valtonenem. Fin wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

W kategorii ciężkiej Karol Bedorf musiał uznać wyższość zawodnika z Hiszpanii Rogenta Lloreta, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

W kategorii średniej Antoni Chmielewski przegrał z Anglikiem Jamesem Zikiciem. Potrzebna była dogrywka. Na przestrzeni całej walki sędziowie punktowali na korzyść zawodnika z Anglii.

Michał Materla pokonał Francuza Gregory Babane zmuszając go do poddania w 2 rundzie, zaś w ostatniej walce bez żadnego limitu wagowego Marcin Różalski wygrał z Marcinem Bartkiewiczem przez techniczny nokaut w 2 rundzie.

KSW 15 wyniki:

KSW 15: Współcześni gladiatorzy była pierwszą dużą galą na której nie odbył się turniej.

• Walka w umownym limicie -87kg Mamed Chalidow –  James Irvin

Zwycięstwo Chalidowa przez poddanie w 1. rundzie.

• Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Jan Błachowicz –  Rameau Thierry Sokoudjou

Zwycięstwo Sokoudjou przez TKO po 2 rundach (niezdolność do walki Błachowicza).

• Finał turnieju kategorii lekkiej Maciej Górski –  Niko Puhakka

Zwycięstwo Puhakki przez techniczne poddanie w 2. rundzie.

• Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Łukasz Jurkowski –  Toni Valtonen

Zwycięstwo Valtonena przez jednogłośną decyzje (20-18, 20-18, 20-18).

• Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Karol Bedorf –  Rogent Lloret

Zwycięstwo Lloreta przez jednogłośną decyzje sędziów (20-19, 20-17, 20-18).

• Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Antoni Chmielewski –  James Zikic

Zwycięstwo Zikica przez jednogłośną decyzję po dogrywce (19-19, 19-19, 20-19; punktacja po dogrywce 3x 9-10)