Krzysztof Jotko odpowiedział na zwolnienie z UFC!

Krzysztof Jotko jest już byłym zawodnikiem największej federacji sportów walk, czyli UFC. Dziś usłyszeliśmy jego pierwszy, konkretny komentarz po ogłoszeniu jego odejścia z UFC. Jakie plany ma zawodnik? Przekonajcie się sami!

O odejściu Krzysztofa Jotko z UFC dowiedzieliśmy się trzy tygodnie temu. Dziś dowiadujemy się jednak, że zwolnieniem z największej federacji zaskoczony był sam Krzysztof Jotko, który kompletnie nie spodziewał się takiego ruchu ze strony organizacji.

W ostatnim wywiadzie Krzysztof Jotko stwierdził, że po dzień dzisiejszy decyzja UFC jest dla niego niezrozumiała. Wszystkie przegrane walki do tej pory w UFC były wyłącznie z dobrymi zawodnikami.

Krzysztof Jotko ma także swoją teorię co do zmian, jakie zachodzą w samej organizacji UFC. Według niego, coraz bardziej scenę UFC przejmuje Contender Series, które wyłania nowych zawodników, którzy są w stanie za sławę walk w UFC, walczyć za zdecydowanie mniejsze pieniądze.

Dodatkowo, Krzysztof zwraca uwagę na fakt, iż jego umowa była podpisywana w 2013 roku, gdzie po dzień dzisiejszy zarobki zawodników jego pokroju są nadal takie same. Natomiast Contender zapewni nawet od 4 do 5 zawodników w tej samej cenie, co weteran.

Z relacji Krzysztofa Jotko wynika, że jego menadżer udał się na rozmowy z Mickiem Maynardem który wprost stwierdził, że UFC nie zamierza przedłużać aktualnej rozmowy. Natomiast po dwóch tygodniach dostali oni list od UFC, które postanowiło w trybie natychmiastowym wypowiedzieć umowę Polaka z UFC.

Krzysztof Jotko mówił także o tym, że marzył o zakończeniu kariery w UFC. Niemniej jednak, przy takich zmianach, bardzo możliwe jest to, że polskie federacje wykorzystają ten potencjał zawodnika, który może mieć w naszym kraju jeszcze długą drogę walk przed sobą.

Cały wywiad z Krzysztofem Jotko poniżej:

Czytaj również:  Daro Lew zaczepia... Matuesza Borka!