Krzysztof Głowacki kończy z boksem!

Krzysztof Głowacki

Krzysztof Głowacki podczas rozmowy z TVP Sport wyznał, że ostatecznie kończy z boksem. To jednak nie znaczy, że znika ze świata sportu. Popularny Główka zamierza skupić się wyłącznie na karierze Konfrontacji Sztuk Walki i kolejnych pojedynkach w mieszanych sztukach walki!

Krzysztof Głowacki dał się poznać szerszej publiczności jako pięściarz. To dwukrotny mistrz świata w wadze junior ciężkiej. Polak zdobył swój tytuł w 2015 roku i była to spora niespodzianka dla wszystkich. Zawodnik w Stanach Zjednoczonych po dość zaciętej walce znokautował w jedenastej rundzie Marco Hucka, który był faworytem tego spotkania. Swoją ostatnią bokserską walkę stoczył w styczniu tego roku, gdzie w Manchesterze zmierzył się z niepokonanym Richardem Riakporhe. Był to dla niego udany występ, bo w czwartej rundzie zakończył go przed czasem.

Teraz Krzysztof Głowacki w rozmowie z Mateuszem Fudalą zdradził, że definitywnie kończy z pięściarstwem. Wspomniał również, że za chwilę minie rok od jego ostatniej walki bokserskiej, więc nie będzie miał prawa być w ringu. Jednak nadal pozostaje w Konfrontacji Sztuk Walki i na tym zamierza się całkowicie skupić, zwłaszcza że ma długi kontrakt z największą organizacją mieszanych sztuk walki w Polsce. 

Warto przypomnieć, że debiut Krzysztofa Głowackiego dla Konfrontacji Sztuk Walki odbył się na gali XTB KSW Colosseum 2. Wówczas zmierzył się z Patrykiem ”Glebą” Tołkaczewskim, którego znokautował w bardzo efektowny sposób. Bez wątpienia jest to nokaut 2023 roku w Polsce. Swój drugi pojedynek w mieszanych sztukach walki najprawdopodobniej odbędzie w lutym 2024 roku. Czekacie na niego? Jak myślicie, z kim zostanie zestawiony?

Czytaj również:  Artem Lobov pozwał Conora McGregora na miliony!