KnockOut Boxing Night 27: Różański vs. Babić – zapowiedź gali i karta walk

KnockOut Boxing Night 27

Już 22 kwietnia odbędzie się gala KnockOut Boxing Night 27, w której będziemy świadkami aż trzech pojedynków o tytuły mistrzowskie. Największe zainteresowanie wzbudza zestawienie Różański vs. Babić, w którym stawką będzie pas mistrzowski federacji WBC w kategorii bridger. O tytuły mistrzowskie powalczą także Michał Cieślak oraz Laura Grzyb. Przed nami niezwykle emocjonująca gala, na której przynajmniej kilku zawodników może dopisać do swojego rekordu pierwszą porażkę.

Najważniejsze informacje o gali KnockOut Boxing Night

Gala KnockOut Boxing Night 27 zapowiada się niezwykle ekscytująco, a wszystko za sprawą trzech pojedynków mistrzowskich. W ringu zaprezentują się m.in. Łukasz Różański i Laura Grzyb – oboje z nieskazitelnymi rekordami. Oboje staną także przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego. Różański może wywalczyć pas WBC w kategorii bridger, natomiast Grzyb zawalczy o mistrzostwo Europy EBU w wadze koguciej. O tytuł mistrza Europy EBU w wadze cruiser zawalczy natomiast Michał Cieślak. Spore zainteresowanie przyciąga także obecność Martina Bakole, uznanego zawodnika wagi ciężkiej. Jego rywalem będzie „ukraiński Hulk”, Igor Szewadzucki.

Pełna karta walk na galę KnockOut Boxing Night 27

Na gali KnockOut Boxing Night 27 odbędzie się w sumie dziewięć pojedynków, z czego aż trzy o pasy mistrzowskie. W każdej z walk mistrzowskich wystąpią zawodnicy z Polski, dzięki czemu duże emocje są gwarantowane. Kompletna karta na kwietniową galę prezentuje się następująco:

  • Łukasz Różański vs. Alen Babić (walka wieczoru o pas federacji WBC w kategorii bridger)
  • Martin Bakole vs. Igor Szewadzucki
  • Steed Woodall vs. Boris Crighton
  • Jeamie Tshikeva vs. Michał Bołoz
  • Michał Cieślak vs. Dylan Bregeon (o tytuł mistrza Europy EBU w wadze cruiser)
  • Laura Grzyb vs. Maria Cecchi (o tytuł mistrzyni Europy EBU w wadze koguciej)
  • Piotr Łącz vs. Milos Budincić
  • Tobias Zarzeczny vs. Andrija Kuzman
  • Ada Jędrzejczyk vs. Monika Lis
Czytaj również:  Wszystko na temat gali Prime Time Wrestling
KnockOut Boxing Night 27

Analizy i typy na walkę Różański vs. Babić

Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście walka wieczoru pomiędzy Łukaszem Różańskim i Alenem Babiciem. Różański wciąż odznacza się nieskazitelnym rekordem 14-0, z czego aż 13 walk kończył przed czasem. W swoim dorobku ma chociażby nokaut na Izuagbe Ugonohu, a w ostatniej walce również przez nokaut pokonał Artura Szpilkę. Miało to miejsce w maju 2021 roku. Babić również jest niepokonany na zawodowym ringu. Z 11 wygranych walk 10 wygrywał przez nokaut. Oglądając walkę Różański vs. Babić na gali KnockOut Boxing Night 27 lepiej nie mrugać. W takim pojedynku nokautujący cios z jednej lub drugiej strony może paść w każdej chwili.

Kursy na obu pięściarzy są bardzo wyrównane, z czego nieznacznym faworytem jest Chorwat. Zarówno bukmacherzy, jak i eksperci są ze sobą zgodni co do jednej kwestii – szanse na to, że ta walka potrwa na pełnym dystansie rundowym są minimalne. Dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze to nokaut z jednej lub drugiej strony. Wiemy zatem niemal na pewno, że jeden z zawodników przypisze do rekordu pierwszą porażkę i to porażkę przez nokaut. Dodatkowe emocje do tego pojedynku wnosi stawka – pas mistrzowski federacji WBC w kategorii bridger.

KnockOut Boxing Night 27

Analizy i typy na walkę Cieślak vs. Bregeon

Szansę walki o pas mistrzowski otrzymał także Michał Cieślak. Jego rywalem w pojedynku o tytuł mistrza Europy EBU w wadze cruiser będzie Dylan Bregeon. Cieślak legitymuje się rekordem 23-2, z czego aż 17 walk wygrywał przed czasem. Obu porażek Cieślak doznawał w starciach o międzynarodowe tytuły mistrzowskie. W styczniu 2020 roku przegrał z Ilungą Makabu o pas WBC, natomiast w lutym 2022 roku Lawrence Okolie pokonał go w walce o pas WBO. W październiku 2022 roku Cieślak pokonał Twardowskiego zdobywając pas mistrza Polski. Co do tej walki eksperci są całkowicie zgodni – Cieślak nie powinien mieć żadnych trudności z pokonaniem francuskiego pięściarza.   

Czytaj również:  KSW 76 - podsumowanie gali
KnockOut Boxing Night 27

Analizy i typy na walkę Grzyb vs. Cecchi

Nieskazitelnym rekordem 8-0 pochwalić się może Laura Grzyb, która na gali KnockOut Boxing Night 27 stanie przed największą jak dotąd szansą w swojej karierze. Stawką pojedynku z Włoszką Marią Cecchi będzie pas mistrzyni Europy EBU w wadze koguciej. 27-letnia Polka bez wątpienia ma papiery na duże osiągnięcia, co niejednokrotnie udowodniła już w ringu. Obie zawodniczki są w tym samym wieku i odznaczają się podobnymi warunkami fizycznymi. Cecchi ma jednak nieco gorszy rekord, ponieważ już raz doznała porażki w zawodowym ringu (8-1). W maju 2022 roku przegrała z Mary Romero. W tym pojedynku zdecydowaną faworytką będzie Laura Grzyb.

Gdzie będzie można oglądać galę KnockOut Boxing Night 27 na żywo?

Gala KnockOut Boxing Night 27 będzie transmitowana na kanale TVP Sport, a ponadto w serwisie internetowym i w aplikacji TVPSPORT.pl. Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia w Jasionce k. Rzeszowa. Start zaplanowano na godzinę 19:00. Walki komentować będzie dla nas dobrze znany duet Piotr Jagiełło i Janusz Pindera. Pomiędzy walkami transmisja będzie przenosić się do studia, gdzie widzowie będą mogli dowiedzieć się więcej o nadchodzących pojedynkach.