Kingpyn Boxing



Kingpyn Boxing – opis organizacji i gal

Na całym świecie ogromną popularnością cieszą się gale freak fight show, w których rywalizują amatorzy niemający większych umiejętności i doświadczenia w sportach walki. Są to głównie youtuberzy, celebryci internetowi oraz influencerzy. Większość gal stawia na walki w formacie MMA. Kingpyn Boxing to bardzo ambitny projekt z gatunku freak fight show, ale pojedynki będą rozgrywane na klasycznych zasadach boksu. Organizacja ma nadzieję, że w ten sposób uda się ocieplić wizerunek boksu oraz zachęcić do tej dyscypliny wiele młodych osób.

Najważniejsze informacje o gali Kingpyn Boxing

Kingpyn Boxing to brytyjska organizacja założona w 2022 roku. Jej celem jest organizowanie turniejów pięściarskich, w których rywalizować będą znani youtuberzy, celebryci internetowi oraz influencerzy. O tym, jak wielkie zainteresowanie generują walki bokserskie celebrytów najlepiej świadczą bracia Logan i Jack Paul. To znani youtuberzy i vinerzy, którzy postanowili spróbować swoich sił w boksie. Logan Paul w swojej drugiej walce miał okazję mierzyć się z Floydem Mayweatherem uważanym za najwybitniejszego pięściarza w historii bez podziału na kategorie wagowe. Jego brat Paul pokonał natomiast Nate’a Rboinsona, Bena Askrena, Tyrona Woodleya czy Andersona Silvę.

Kingpyn Boxing idzie o krok dalej i zamierza stworzyć cały turniej, w którym rywalizować będą celebryci internetowi z różnych krajów, w tym również z Polski. Pierwsza gala odbyła się już 22 kwietnia, a wystąpiło na niej 16 zawodników – osiem mężczyzn oraz osiem kobiet. Profesjonalny boks nie cieszy się w ostatnich latach dobrą sławą. To efekt licznych układów, polityki, niejasnych powiązań. Organizacja Kingpyn Boxing ma ambitny cel, aby ocieplić wizerunek profesjonalnego boksu i zachęcić młode osoby do uprawniania tego tej dyscypliny.

Turniej organizowany na Kingpyn Boxing

Trzy pierwsze gale Kingpyn Boxing składają się na pierwszy turniej, w którym rywalizuje osiem zawodniczek oraz ośmiu zawodników. Po pierwszej gali wyłoniona zostanie drabinka wygranych i przegranych. Zwycięzcy pierwszej walki automatycznie przejdą do półfinału. Z drabinki przegranych wyłonieni zostaną zawodnicy, którzy zmierzą się z przegranymi półfinalistami. Zwycięzcy pierwszych półfinałów zmierzą się natomiast w drugim półfinale o awans do walki finałowej. Każdy uczestnik stoczy przynajmniej trzy pojedynki. Będzie to pierwszy sezon Kingpyn Boxing. Czy to początek freak fightowych turniejów bokserskich, które będą organizowane regularnie? Niewątpliwie jest to bardzo ambitne przedsięwzięcie. Wystarczy powiedzieć, że pierwsza gala Kingpyn Boxing odbyła się na stadionie Wembley w Londynie.

Kto występuje w pierwszej edycji turnieju?

W pierwszej edycji turnieju występuje ośmiu zawodników i osiem zawodniczek. W gronie zawodników znaleźli się: Whindersoon Nunes, Filip Marcinek, Jonathan Porter, Ed Matthews, Jarvis Khattri, Tom Zanetti, Kenny Ojuederie i Nathan Bartling. Z kolei w gronie zawodniczek rywalizują: Elle Brooke, Aleksandra Daniel, Jully Oliveira, Danielle Hemsley, Avery Pongracz, Whitney Johns, Emily Brooke i Amber O’Donnell. Niestety z zarówno „Filipek” jak i „Ms.Danielka” przegrali swoje pierwsze pojedynki na inauguracyjnej gali Kingpyn Boxing. Wciąż mogą jednak powalczyć o miejsce w finale w drabince przegranych. Na galach prawdopodobnie będą przyznawane dzikie karty w sytuacji, gdyby któryś uczestnik zrezygnował z udziału.

Na jakich zasadach toczą się pojedynki?

Pojedynki na galach Kingpyn Boxing będą toczyć się na zasadach profesjonalnego boksu. Uczestnicy będą rywalizować w rękawicach 8 lub 10 oz, bez kasków ochronnych na głowie. Pojedynki będą się rozgrywać na dystansie pięciu rund. W rywalizacji kobiet jedna runda będzie trwała dwie minuty, natomiast w przypadku zawodników trzy minuty. W prostokątnym ringu otoczonym linami obecny będzie także sędzia ringowy, który będzie dbał o regulaminowy przebieg walki oraz o bezpieczeństwo uczestników. Walka może zakończyć się przed czasem przez nokaut, nokaut techniczny lub dyskwalifikację. Jeśli walka potrwa na pełnym dystansie rundowym, wówczas o wyniku decydować będą sędziowie punktowi. Po pierwszej gali Kingpyn Boxing możemy stwierdzić, że poziom organizacji stoi na bardzo wysokim poziomie, a ponadto nie można narzekać także na sam poziom sportowy. Chociaż w Kingpyn Boxing walczą amatorzy, to jednak ewidentnie posiadają oni już pewne umiejętności i doświadczenie.

Gdzie można oglądać gale Kingpyn Boxing?

Kingpyn Boxing to duże przedsięwzięcie, a organizacja chce dotrzeć do fanów z różnych krajów, w tym również na rynek polski, o czym najlepiej świadczy fakt, że w turnieju weźmie udział dwoje zawodników z naszego kraju. Gale będą transmitowane w systemie pay-per-view. Dostęp do gali będzie można wykupić na oficjalnej platformie kingpyn.tv. Co ważne, widzowie z naszego kraju będą mogli liczyć na polski komentarz. Dokładna cena PPV będzie zależeć od lokalizacji, a do wyboru będą trzy pakiety: Basic, Premium oraz Watch Party. Druga gala Kingpyn Boxing jest zaplanowana na 15 lipca.