Kim jest Mamed Khalidov i z kim może zawalczyć?

Mamed Khalidov to Czeczen, który urodził się 17 lipca 1980 roku w Groznym. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął mając zaledwie 13 lat, zaczynając od karate. W 1997 roku przeniósł się do Polski, by studiować w Olsztynie zarządzanie i administrację. W 2010 roku udało mu się otrzymać polskie obywatelstwo.

Jak rozpoczęła się kariera sportowa Mameda Khalidova?

Z uwagi na to, że Mamed Khalidov wcześnie przeprowadził się do Olsztyna, jego kariera sportowa również rozwijała się w tej miejscowości. Jego trenowaniem zajmowali się Szymon Bońkowski i Paweł Derlacz.

Swoją pierwszą walkę zawodową Khalidob stoczył w 2004 roku, podczas gali Shooto Bushido King na Litwie, gdzie niestety nie udało mu się odnieść sukcesu. Przegrał przez nokaut techniczny pod koniec pierwszej rundy, w starciu z Nerijusem Valiukeviciusem. Na szczęście nie musiał długo czekać na przełom. Ten miał miejsce w 2007 roku, kiedy to mając rekord już na poziomie 11-3 podpisał kontrakt z KSW. Walcząc w tej największej polskiej organizacji MMA Khalidov dawał z siebie wszystko i był niepokonany przez ponad 11 lat. Jego doskonałe wyniki pozwoliły mu w tym czasie zgarnąć dwa pasy mistrzowskie, w dwóch różnych kategoriach.

Podczas starcia z Danielem Acacio 15 maja 2009 roku pokonał swojego rywala i tym samym zdobył pas mistrzowski w kategorii półciężkiej. Nie spoczywając na laurach Mamed Khalidov ruszył dalej do japońskiej organizacji World Victory Road, gdzie udało mu się odnieść dwa zwycięstwa i tylko jedną porażkę w walce o pas organizacji. Po doskonale rozegranych walkach i kolejnej udanej obronie pasa mistrzowskiego w wadze półciężkiej Khalidov przeszedł do wagi ciężkiej, gdzie wygrał kolejne 9 spotkań z rzędu, poprzez nokaut.

8 listopada 2015 roku miłośnicy sportów walki mogli w końcu oglądać spotkanie z Michałem Materlą, które odbyło się w ramach KSW 33. W trakcie tego pojedynku Mamed pokonał swojego rywala w 31 sekundzie pierwszej rundy, zadając ostateczny cios i tym samym odbierając mu pas mistrzowski w kategorii wagi średniej. Co warte podkreślenia, pierwszym zawodnikiem, który zagroził Mamedowi okazał się Tomasz Narkun, który w 2018 roku pokonał go w wadze półciężkiej. Jednak nKhalidov nie musiał długo czekać na to, by odzyskać pas. 10 października 2020 zawodnik walczący w klubie Arrachion Olsztyn znokautował podczas pierwszej rundy swojego przeciwnika Scotta Askhmana i tym samym powrócić na szczyt w wadze półciężkiej.

Czytaj również:  Adam Kownacki – jak będzie wyglądać jego dalsza kariera?

Podczas ostatniej walki z Robertem Soldicą Mamed Khalidov został znokautowany już podczas trwania drugiej rundy. Niestety, obrażenia okazały się na tyle poważne, że zawodnik musiał przejść kilka zabiegów. Oczywiście, nasz wyjątkowy zawodnik z pewnością powróci do walki, jednak na tę skuteczną pewnie będziemy musieli jeszcze sporo poczekać.

Z kim może walczyć Mamed Khalidov?

Z uwagi na stan zdrowia, obecnie Khalidov nie przystępuje do żadnych walk. Jednak analizując ostatnie pięć starć możemy rozważać, z kim mógłby jeszcze zawalczyć ten nasz doskonały zawodnik. W tym celu warto przede wszystkim skupić się na dotychczasowych rywalach, wśród których można zauważyć, że jego rywale powtarzają się. Podczas ostatnich pięciu starć Mamed Khalidov walczył z Robertem Soldiciem, jak już wcześniej wspomnieliśmy, tutaj walka skończyła się dla Mameda olbrzymim nokautem. Ponadto, dwukrotnie stawał w walce ze Scottem Askhamem, w tym raz wygrał z nim poprzez nokaut w pierwszej rundzie. Miało to miejsce podczas 55 gali KSW w Łodzi. 10 października 2020 Mamed stanął do walki o pas mistrzowski w wadze średniej i zakończył walkę sukcesem.

Następnie idąc dalej wstecz, w historii rozgrywek Mamed ponownie spotkał się ze Scottem Askhamem, jednak tutaj przegrał decyzją sędziów. Poza tym Khalidova mogliśmy oglądać dwukrotnie podczas walk z Tomaszem Narkunem i niestety tutaj również dwie ostatnie walki skończyły się przegraną naszego zawodnika, w tym podczas 46 gali KSW, która miała miejsce 1 grudnia 2018 roku, decyzją sędziów, a 3 marca 2018 roku w 3 rundzie, przez duszenie.

Jak widać, mimo wcześniejszych wyraźnych sukcesów naszego zawodnika, obecnie zauważalny jest wyraźny spadek formy. Jednak nie trudno się temu dziwić. Obecnie Khalidov ma 43 lata, co znacząco wpływa na jego wyniki.

Gdzie typować spotkania Khalidova?

Jeśli stan zdrowia pozwoli, Khalidov z pewnością wróci do walk. Jak sam przyznaje, jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Dlatego jeśli rozważasz typowanie jego zwycięstwa, powinieneś skupić się już teraz, na znalezieniu odpowiedniego operatora zakładów wzajemnych. Na co zwracać uwagę, szukając tego najlepszego? Przede wszystkim, na to, by działał legalnie. Na polskim rynku zakładów wzajemnych działa obecnie wielu bukmacherów, dlatego z pewnością uda ci się znaleźć tego odpowiedniego.

Czytaj również:  Kim jest Krzysztof Jotko i gdzie może zawalczyć?

Aby dokonać najlepszego wyboru, zwróć uwagę na ofertę kursową, a także bonusy na start i promocje stałe. Wielkie wydarzenia w świecie sportów walki często są dodatkowo promowane przez bukmacherów atrakcyjnymi promocjami, które pozwolą ci dodatkowo zwiększyć wartość wygranej.