Kim jest Juras Jurkowski i z kim może zawalczyć?

Łukasz Jurkowski znany szerszej publiczności jako Juras to popularny komentator sportowy i zawodnik MMA oraz taekwondo. To właśnie to drugie sprawiło, że zdecydował się na stale związać ze sportami walki. W wieku zaledwie 17 lat zdecydował się rozpocząć treningi taekwondo, by już po trzech miesiącach zyskac tytuł lidera podczas Mistrzostw Warszawy. Kim jest obecnie i jak radzi sobie w sportach walki? A przede wszystkim, z kim w najbliższej przyszłości może zawalczyć Łukasz „Juras” Jurkowski? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym artykułem.

Kim jest Juras Jurkowski?

Fanom mieszanych sztuk walki nie trzeba przedstawiać Jurasa. Jeśli jednak dopiero zacząłeś interesować się światem MMA, to koniecznie musisz poznać to nazwisko.  Łukasza Jurasa Jurkowskiego można często usłyszeć, jako jednego z komentatorów wydarzeń sportowych, związanych z mieszanymi sztukami walki, jak również zobaczyć jego zmagania na oktagonie. Najprościej można określić Łukasza Jurasa Jurkowskiego jako człowieka orkiestrę. Ze światem sportu jest związany niemal w każdym możliwym obszarze, dając z siebie 100%. Co warte podkreślenia, jego uwaga skupia się głównie na walkach. Choć obecnie walczy w klatkach, to miłością do sportów walki zaraziło go taekwondo.

Początki w świecie walki Jurasa Jurkowskiego

Początki w taekwondo okazały się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o późniejsze przygotowanie do MMA, zarówno w ujęciu siłowym, jak i kondycyjny. Choć swoje początki z treningami miał w wieku 17 lat, to pierwsze znaczące sukcesy zaczął osiągać dopiero po upływie 3 lat. Nie znaczy to oczywiście, że jako młody mężczyzna nie odnosił sukcesów. Wręcz przeciwnie, udawało mu się z powodzeniem pokonywać swoich rywali, jednak sukcesy te były na znacznie niższą skalę.

Jako 20 latek zdobył najwyższy tytuł podczas mistrzostw Szwecji, a po upływie kolejnych czterech lat udało mu się zdobyć Puchar Świata w taekwondo, podczas mistrzostw organizowanych w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj również:  Kiedy Conor McGregor może zawalczyć i z kim?

Tak spektakularny wynik niemal natychmiast otworzył mu drzwi do dalszego rozwoju kariery. Otrzymał zaproszenie do wstąpienia do kadry narodowej taekwondo, jednak w wyniku kontuzji nie mógł przyjąć zaproszenia.

Z taekwondo do MMA

Gdy kontuzja uniemożliwiła Łukaszowi Jurasowi Jurkowskiemu wstąpienie do reprezentacji Polski w taekwondo, nadszedł czas na zmiany. Wraz z otrzymaniem propozycji zawarcia kontraktu z KSW Juras Jurkowski miałby zmienić całkowicie swoją ścieżkę rozwoju, jako fightera. Ten przystał na propozycję i tak od 2005 roku współpracował z KSW. Poza stałym rozwijaniem swoich umiejętności fighterskich Łukasz Juras Jurkowski rozwijał się jako komentator sportowy. Od 2009 roku jest jednym z częściej słyszanych komentatorów sportowych, co pozwoliło mu tym samym wpisać się do grona najbardziej uznawanych specjalistów w zakresie mieszanych sztuk walki. Często możemy go usłyszeć w duecie z Andrzejem Janiszem.

Juras Jurkowski – komentator sportowy

Od kilkunastu lat fani mieszanych sztuk walki mogą słyszeć komentarze w wykonaniu Łukasza Jurasa Jurkowskiego. Mężczyzna bierze udział w każdej gali KSW, komentując wydarzenia na ringu. Takie rozwiązanie jest naprawdę korzystne, ponieważ Juras, za sprawą własnego doświadczenia w MMA, jest w stanie jeszcze celniej komentować wydarzenia w trakcie walki. Jako osoba, która zna tę dyscyplinę niemal od podszewki, jest w stanie wysnuwać celne wnioski, a także przewidywać sytuację. Wielbiciele zakładów bukmacherskich chętnie bazują na jego spostrzeżeniach, licząc na to, że wiedza ekspercka i obszerne doświadczenie Łukasza Jurasa Jurkowskiego pozwoli im ograć bukmacherów.

Co ciekawe, od 2015 roku Łukasz Juras Jurkowski postanowił poszerzyć zakres swojej działalności i obecnie zajmuje się komentowaniem spotkań Legii Warszawa. Jako wierny kibic klubu doskonale odnajduje się w roli spikera. Dodatkowo, widać, że mężczyzna nie planuje rezygnować z dalszego rozwoju i robi wszystko, by móc zdobywać nowe umiejętności.

Czytaj również:  Adam Kownacki – jak będzie wyglądać jego dalsza kariera?

Z kim może zawalczyć Juras Jurkowski?

Odpowiedź na to pytanie z pewnością nie zadowoli grona jego wiernych kibiców. Obecnie ciężko wskazać, z kim mógłby zawalczyć Łukasz „Juras” Jurkowski. Obecnie 41 latek nie współpracuje już z KSW, jego kontrakt wygasł i póki co nie został odnowiony. Również sam Jurkowski podkreśla, że nie wie, czy jeszcze kiedyś wróci do klatki. Jak wskazuje, obecna ilość obowiązków sprawia, że znalezienie czasu na sport staje się niemal niemożliwe. Tym samym, zamiast rozwijać się jako zawodowy wojownik, może poprzestać wyłącznie na uprawianiu sztuk walki jako hobby. Co więcej, podkreśla przy tym, że obecnie nie ma kontraktu z żadną z organizacji.

Jednak wierni kibice nie muszą się obawiać. Łukasz Juras Jurkowski podkreślił, że jeśli otrzyma naprawdę ciekawą propozycję, która wiązać się będzie z wysokimi honorariami, fajną galą i dobrym klimatem, to z pewnością chętnie weźmie udział w walce.