Kiedy walka kownackiego? Jeśli tak, to z kim?

Walki w wykonaniu Adama Kownackiego od lat cieszyły się wielkim zainteresowaniem polskich fanów boksu zawodowego. Zawodnik wagi ciężkiej wielokrotnie pokazał na co go stać. Choć jeszcze do niedawna był wskazywany jako prawdziwy lider w walce o pas mistrza świata wagi ciężkiej, to ostatnie lata zweryfikowały jego formę i wskazały, że po dawnych sukcesach raczej niewiele mu zostało. Jak obecnie wygląda forma Adama Kownackiego? Czy nasz pięściarz stanie jeszcze do walki w ringu? A jeżeli do tego dojdzie, to z kim zawalczy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Adam Kownacki – opis zawodnika

Adam Kownacki dał się poznać jako doskonały polski pięściarz, który przez lata nie odnotował żadnej porażki. Swoje pierwsze kroki w boksie stawiał w Nowym Jorku, gdzie dwukrotnie zwyciężył w amatorskim turnieju Golden Gloves. W 2009 roku zdecydował się zawodowo podążać w tym kierunku i już 30 października zadebiutował podczas walki w Yonkers w Nowym Jorku. Wówczas jego rywalem był Amerykanin Carossee Auponte, którego Polak pokonał nokautem technicznym w pierwszej rundzie.

Wówczas kariera Kownackiego nabrała rozpędu. Kolejne walki odbył w kwietniu, maju i sierpniu 2010 roku stając do walki, kolejno z Tyyabem Vealem, Yohanem Banksem i Damonem Clementem. Każdą z tych walk nasz pięściarz wygrywał, w tym dwukrotnie przez nokaut i raz przez nokaut techniczny. Kolejne lata to również były serie zwycięstw, które trwały nieprzerwanie, aż do sierpnia 2019 roku. Pierwsza porażka naszego pięściarza miała miejsce 7 merca 2020 roku, kiedy to Kownacki dał się pokonać Robertowi Heleniusowi. Od tamtej pory dobra passa opuściła Kownackiego i każdy kolejny pojedynek kończył się jego przegraną.

Jednak, gdy spojrzymy w statystyki zawodnika, możemy zauważyć, że dotychczas na swoim koncie odnotował aż 20 zwycięstw, przy zaledwie 3 porażkach. 15 spośród wszystkich rozegranych pojedynków nasz pięściarz zakończył przez nokaut, a 5 razy wygrał decyzją sędziów. Czy powiedział więc ostatnie słowo?

Czytaj również:  Jaś Kapela – opis zawodnika freak fight

Czy Babyface jeszcze zawalczy?

Wielki powrót Adama Kownackiego, który zapowiadany był na 30 lipca 2022 roku nie okazał się dla naszego pięściarza najlepszy. Podczas gali mężczyzna stanął na ringu ze słynnym Turkiem Ali Eren Demirezenrem, który słynie z twardych ciosów. Ostatecznie walka została zakończona w regulaminowym czasie, a decyzją sędziów lepszy okazał się pochodzący z Turcji pięściarz. Nie ulega przy tym wątpliwości, że jeśli mielibyśmy uznać winnego takiego wyniku, to musielibyśmy wskazać na Kownackiego. Choć bił on wyraźnie częściej, to nie ulega wątpliwości, że to jego przeciwnik wydzierał mu z rąk kolejne wygrane rundy.

Jednak zaraz po przegranej bitwie Adam „Babyface” Kownacki zapowiedział, że nie zamierza jeszcze żegnać się ze światem boksu zawodowego. Zapowiedział, że chętnie ponownie zawalczy i będzie robił wszystko, by na nowo wrócić do doskonałej formy, jaką zaprezentował nam przed laty.

Kiedy walka Kownackiego?

Przed Kownackim naprawdę ciężkie zadanie. Musi w końcu zmazać z siebie pasmo trwających porażek i odbić się od dna, by pokazać, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Kolejna walka Kownackiego została już zapowiedziana. Występ Adama Kownackiego został zapowiedziany na 14 lub 21 stycznia 2023 roku. Wówczas Adam Kownacki miałby wystąpić podczas gali Premier Boxing Champions organizowanej w Nowym Jorku. Choć oficjalnie organizatorzy nie potwierdzili, że taka walka została zaplanowana, to informacja zawarta w magazynie „W Ringu” pochodzi podobno wprost od Menedżera zawodnika.

Obecnie nie zaprezentowano jeszcze potencjalnego przeciwnika Adama Kownackiego, jednak możemy przypuszczać, że po seriach porażek, jakie miały miejsce w ostatnich latach, konieczne będzie zestawienie pięściarza z zawodnikami znajdującymi się niżej w listach rankingowych.

Co na kolejne walki mówią kibice?

Zdania wielbicieli bosku, dotyczące powrotu Adama Kownackiego do świata boksu zawodowego są mocno podzielone. Część wielbicieli tego sportu walki uważa, że to zdecydowanie najlepsza okazja na to, by jeszcze raz powrócić na szczyt. Ich zdaniem jedyne, co teraz powinien zrobić Kownacki, to ponownie zadbać o odpowiednią kondycję i raz jeszcze stanąć do walki, przezwyciężając swoje słabości.

Czytaj również:  Jak zawalczyli Pudzian Materla i czy będzie rewanż?

Jednak spore grono wielbicieli boksu zawodowego uważa, że czasy świetności Adama Kownackiego dawno minęły i obecnie polski pięściarz jest tylko workiem treningowym dla innych bokserów. Jest to dość ostra opinia, zważywszy na fakt, że nawet ostatnia walka ze słynnym Ali Eren Demirezenem zakończyła się w regulaminowym czasie, a o zwycięstwie turka zadecydowali sędziowie. Być może kolejna walka zakończy się już zwycięstwem Adama Kownackiego. My jesteśmy dalecy od tak krytycznych ocen i chętnie zobaczymy kolejną walkę Babyface. Nie ukrywamy przy tym, że mamy nadzieję na to, że jego passa się odwróci i zawodnik ponownie pokaże nam na co go stać. Jednak aby to było możliwe, musi na nowo zadbać o własną formę.