Kiedy kolejna walka Akopa Szostaka?

Akop Szostak, a właściwie Akop Powodobiedow to urodzony na Białorusi Polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Obecnie związany kontraktem z Konfrontacją Sztuk Walki (KSW), startuje w kategoriach wagi ciężkiej i półciężkiej. Prywatnie zajmuje się kulturystyką oraz prowadzeniem treningów personalnych. Swój debiut w MMA miał 17 stycznia 2015 roku, kiedy to znokautował swojego przeciwnika Janusza Dylewskiego w 30 sekundzie pierwszej rundy. Takie poprowadzenie walki nie mogło przejść bez echa, dzięki czemu Akop Szostak nie musiał długo czekać na kolejne zaproszenia. Kim jest Akop Szostak i kiedy odbędzie się kolejna walka z jego udziałem? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Akop Szostak – początki kariery w MMA

Mimo wyraźnie mocnego debiutu, początki Akopa Szostaka w MMA nie należały do najlżejszych. Już pół roku po pierwszym zwycięstwie mogliśmy ponownie zobaczyć go w akcji. Tym razem podczas walki w Fight Exclusive Night, która odbyła się 31 lipca 2015 roku Szostak wypunktował swojego rywala tocząc pełną trzyrundową walkę. Jednak dobra passa nie trwała zbyt długo. 19 marca 2016 roku Szostak wziął udział w 11 gali FEN: Warsaw Time. Tam stanął do walki z byłym strongmanem Tyberiuszem Kowalczykiem, który zmiażdżył go w 43 sekundzie pierwszej rundy. Również kolejna walka nie poszła po myśli Szostaka, w walce z Czechem Martinem Chudeją podczas 14 edycji FEN z 15 października 2016 roku również został znokautowany w pierwszej rudnie.

Taka wyraźna zła passa sprawiła, że mężczyzna zdecydował się poinformować swoich kibiców o zakończeniu kariery w MMA. Oficjalne ogłoszenie rezygnacji nastąpiło 25 października 2016 roku.

Prawdopodobnie pod naciskiem fanów i w związku z otrzymywaniem kolejnych zaproszeń w lutym 2018 roku Szostak zdecydował się powrócić do MMA, podpisując kontrakt z KSW.

Pierwszy występ na gali KSW Szostak odnotował już 6 października 2018 roku, kiedy to stanął do pojedynku z Jamie Sloanem. Co ciekawe, walka mężczyzn została przerwana po zaledwie 24 sekundach, ponieważ Szostak nieumyślnie sfaulował swojego rywala, wbijając anglikowi palce w oko. Na skutek odniesionego urazu anglik nie chciał kontynuować pojedynku, tym samym został on uznany za nierozstrzygnięty.

Czytaj również:  Kim jest Mamed Khalidov i z kim może zawalczyć?

Podczas 49 gali KSW Szostak zmierzył się z bośniackim kulturystą Erko Juną, przez którego został znokautowany po upływie zaledwie 36 sekund pierwszej rundy. Zauważalny spadek formy sprawił, że później Szostak na długo zniknął ze świata walk. Jednak 5 marca 2021 roku w mediach rozeszła się informacja, że Akop Szostak powróci do oktagonu, a swoją powrotną walkę odbędzie już 9 kwietnia. Podczas wydarzenia organizowanego w ramach gali EFM Show Szostak znokautował technicznie swojego rywala Radosława Słodkiwicza.

Do kolejnej walki stanął 17 lipca 2021 roku podczas gali KSW 62. Wówczas jego rywalem był Szymon Kołecki, który okazał się zdecydowanie lepszy od Szostaka i znokautował go podczas 45 sekundy pierwszej rundy.

Od tego czasu Akop Szostak nie występował podczas gal mieszanych sztuk walki. Ciężko stwierdzić, czy sam zdecydował się zrobić sobie przerwę, czy to w wyniku jego kiepskiej kondycji organizatorzy zrezygnowali z zapraszania go na kolejne gale. Jedno jest pewne, kontrakt Szostaka i KSW dalej trwa, więc jest naprawdę duża szansa na to, że jeszcze kiedyś zobaczymy tego słynnego kulturystę w pojedynkach mieszanych sztuk walki.

Kiedy kolejna walka Akopa Szostaka?

Dla osób wyczekujących kolejnej walki Akopa Szostaka niestety nie są znane konkretne terminy. Jednak jedno jest pewne, ta wkrótce się odbędzie. Sam Akop Szostak na swoich portalach społecznościowych dodatkowo podsyca zainteresowanie. W lipcu tego roku na swoim Instagramie odpowiedział na liczne pytania kibiców, w tym to, na kiedy zaplanowana jest kolejna walka. Szostak podkreślił wówczas, że nadal ma aktywny kontrakt z KSW, a obecnie jest zajęty zbijaniem wagi.

Co ciekawe, ze wcześniejszych doniesień wynikało, że Szostak raczej nie pojawi się ponownie w klatce. Jak sam podkreślał, było to związane z urazem kręgosłupa, który nie pozwalał mu zaprezentować pełni swoich sił.

Czytaj również:  Adam Kownacki – jak będzie wyglądać jego dalsza kariera?

Jednak zanim zawodnik zdecydował się na powrót do KSW, sprawdził swoją kondycję podczas gali EFM SHOW 1 organizowanej w Łodzi. Wówczas udało mu się zdominować walkę, by ostatecznie zakończyć ją przed czasem, w trzeciej rundzie.

Później Szostak zaliczył jeszcze zwycięstwa z Wojciechem Balejką, Januszem Dylewskim i Łukaszem Borowskim. To jasno wskazuje, że po wcześniejszym urazie nie pozostało już śladu. Możemy więc spodziewać się tego, że również na gali KSW pokaże klasę. Szczególnie, zwarzywszy na to, że jest obecnie na etapie zbijania wagi do 84 kilogramów. Być może niższa kategoria wagowa okaże się dla niego łatwiejsza do przejścia.