Kiedy i z kim zawalczy Soroko?

Adam Soroko to głośna postać związana ze sportami walki, a mianowicie z galami typu freak fight. Zawodnik ten wywołuje spore kontrowersje i jest to główny powód, dla którego jego walki cieszą się tak dużym zainteresowaniem ze strony fanów. Po Prime Show MMA 3 bardzo szybko pojawiły się pytania o to, kiedy następna walka Soroko i z kim może zawalczyć zawodnik z Olsztyna. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Kim właściwie jest Soroko?

Adam Soroko to zawodnik, o którym więcej usłyszeliśmy dopiero w listopadzie 2021 roku, kiedy to wziął on udział w trzeciej odsłonie gali The War, na której zawodnicy walczą na gołe pięści. Soroko wziął udział w 8-osobowym turnieju mężczyzn. W ćwierćfinale Soroko przegrał przez dyskwalifikację po tym, jak sprezentował mocne kopnięcie na głowę rywala siedzącego przy siatce. Rywal Soroko, Szachta, pomimo wygranej nie mógł dalej walczyć w turnieju, co sprawiło, że to właśnie Soroko walczył dalej.

W półfinale turneju Soroko pokonał Szajbę, natomiast w finale przegrał przez poddanie z Rosą. Zachowanie zawodnika w pierwszej walce szybko obiegło Internet i doprowadziło do tego, że kolejna walka Soroko była czymś absolutnie pewnym. Zwłaszcza, że zawodnik udzielał także barwnych wywiadów, które zdobywały setki tysięcy wyświetleń na portalach społecznościowych. Soroko urodził się w 1992 roku w Olsztynie. Wiadomo, że ma za sobą 10-letni pobyt w więzieniu. Mroczna przeszłość to kolejny powód, dla którego zawodnik ten szybko zyskał popularność.

Kontrowersyjny występ Soroko na The War 3

To właśnie udział Soroko na The War 3 okazał się kluczowy dla rozwoju dalszej kariery tego zawodnika. Adam Soroko pokazał się jako zawodnik waleczny, jak również odporny na ciosy. W pierwszej walce górę wzięła także jego niepokorna natura. Adam Soroko przeważał i po kolejnym mocnym ciosie posłał rywala na deski. W tym momencie pozwolił sobie na kopnięcie siedzącego rywala w głowę, co oczywiście spotkało się z szybką reakcją sędziów. Szachta nie mógł kontynuować walki, przez co Soroko przegrał przez dyskwalifikację. Niedyspozycja rywala pozwoliła mu jednak kontynuować udział w turnieju. Wywiady z Soroko po The War 3, jak również filmik z jego pierwszej walki szybko stały się hitem Internetu i pozwoliły zawodnikowi na uzyskanie kontraktu w Prime Show MMA.

Czytaj również:  Kim jest Krzysztof Jotko i gdzie może zawalczyć?

Adam Soroko na Prime Show MMA

Pierwsza walka Soroko w Prime MMA miała się odbyć w lutym 2022 roku. Jego rywalem miał być Damian Zduńczyk lepiej znany jako „Stifler”. Ostatecznie do tego pojedynku nie doszło, ponieważ Soroko nie pojawił się na gali. Pojawiły się pogłoski o jego ucieczce z miasta. Kilka dni później okazało się, że Soroko ma problemy zdrowotne i istnieje podejrzenie, że choruje na nowotwór. Informacje te miały doprowadzić do załamania psychicznego, czego efektem było opuszczenie gali.

Na szczęście okazało się, że ze stanem zdrowia Soroko wszystko w porządku i zawodnik pojawił się na Prime Show MMA 2, gdzie mógł zadebiutować. Jego rywalem był Paweł Tyburski, a walka toczyła się w formule kickboxingu. Pierwsza walka Soroko okazała się przegrana. Tyburski wygrał w pierwszej rundzie po serii mocnych ciosów, po których jego rywal był dwukrotnie liczony, a następnie sędzia przerwał walkę. Soroko ponownie wszedł do oktagonu na Prime Show MMA 4, aby stoczyć zaległą walkę ze Stiflerem. W tym pojedynku nie było żadnych wątpliwości, kto jest lepszy. Soroko pewnie znokautował swojego rywala po 30 sekundach pierwszej rundy.

Z kim walka Soroko stoczy następną walkę?

Ostatnia walka Soroko na Prime Show MMA 4 miała miejsce 26 listopada 2022 roku, a zatem stosunkowo niedawno. Ciężko zatem przewidzieć, kto może być rywalem tego zawodnika. Być może organizatorzy zdecydują się na rewanżowe zestawienie Soroko przeciwko Tyburskiemu. Pewną przeszkodą niewątpliwie są warunki fizyczne – Adam Soroko ma 2 metry wzrostu i waży 93 kg, przez co spora część jego rywali automatycznie odpada przez niższą wagę. Potencjalnym rywalem mógłby być np. Adam Okniński. Organizacja może również poszukać nowych nabytków. W zbliżonej wadze walczy także Kasjusz „Don Kasjo” Życiński, ale aktualnie bilans Soroko jest zdecydowanie zbyt słaby, aby mógł on myśleć o walce z „królem freak fightów”.

Czytaj również:  Kiedy Conor McGregor może zawalczyć i z kim?

Kiedy następna walka Soroko?

Wiemy już, że kolejna gala Prime MMA odbędzie się 4 marca 2023 roku. Karta walk jest jednak całkowitą niewiadomą, organizatorzy nie ujawnili do tej pory żadnych szczegółów. Biorąc jednak pod uwagę, jak dużym zainteresowaniem cieszy się kolejna walka Soroko, możemy przypuszczać, że organizatorzy zdecydują się umieścić 30-letniego zawodnika z Olsztyna także na karcie walk Prime Show MMA 5. Jest to jednak bardzo niepewna teza. Branża freak fight w Polsce jest bardzo rozbudowana, a Prime ma kilku mocnych konkurentów. Istnieje zatem możliwość, że następna walka Soroko odbędzie się już w oktagonie innej federacji.