KBN Show – wszystko na temat tej gali

KBN Show, a dokładniej Knockout Boxing Night to największa w Polsce federacja odpowiedzialna za organizację gal oraz promocję boksu zawodowego. Grupa ta działa na polskim rynku od 19 lat i dotychczas zorganizowała 700 walk, w tym również o pasy mistrzowskie dla takich największych organizacji jak WBO, WBS oraz IBF. Podczas organizowanych wydarzeń sportowych KBN przyciąga wielomilionową publikę, a w organizowanych galach biorą udział takie sławy z Polski i ze Świata, jak Krzysztof Głowacki, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Artur Szpilka oraz Kamil Szeremeta. Poznaj KBN i dowiedz się, dlaczego warto oglądać gale KBN Show.

Początki KBN Show

Pierwsza gala organizowana przez Knockout Boxing Night odbyła się 12 maja 2018 roku. Z uwagi na brak większego rozgłosu wydarzenie odbyło się w wałeckim centrum kultury. Sponsorami wydarzenia były takie organizacje jak m.in. SuperPolisa, MAK, Goliat Security oraz Miasto Wałcz. KBN od początku swojej działalności ściśle współpracował z telewizją publiczną, dzięki czemu wydarzenie mogło być transmitowane w telewizji, na kanałach TVP 1 oraz TVP sport. Gwiazdami wieczoru byli wówczas Krzysztof Głowacki oraz Santander Silgado.

Mężczyźni podczas pojedynku w debiutanckiej gali KBN pokazali najwyższy poziom boksu zawodowego. Były mistrz świata w wadze junior ciężkiej – Krzysztof Głowacki znokautował swojego rywala i byłego pretendenta do pasa mistrzowskiego już w pierwszej rundzie.

Również kolejne walki organizowane tego dnia okazały się imponujące. Na osiem pojedynków zaledwie dwa zakończyły się rozstrzygnięciem na punkty. Liczne nokauty, w tym dwa techniczne i jedna dyskwalifikacja sprawiły, że gala została pozytywnie odebrana i tym samym nabrała rozpędu.

Pozytywny odbiór pierwszej gali sprawił, że nie trzeba było długo czekać na kolejną. Już 2 czerwca 2018 roku zorganizowano kolejne walki. Wydarzenie przyciągnęło nowych sponsorów, w tym Blachy Pruszyński oraz Fibraine. Również samo wydarzenie zostało zaplanowane na znacznie wyższą skalę. Walki zorganizowano w rzeszowskiej G2A Arenie, co pozwoliło zwiększyć sprzedaż z biletów.

Czytaj również:  Zapowiedź KSW 75 – karta walk i analizy najciekawszych pojedynków

Podczas wydarzenia gwiazdami wieczoru byli dwukrotny mistrz świata w wadze junior ciężkiej Krzysztof „Diablo” Włodarczyk oraz Olarenwaju Durodola. Po dziesięciu intensywnych rundach zwycięzcą pojedynku jednogłośną decyzją sędziów został polski pięściarz.

Podczas drugiej gal na ringu spotkało się wielu cenionych bokserów. Wśród tych najważniejszych wymienić można walkę Pawła Stępnia z Ricardo Ramallo. Pojedynek został zakończony nokautem Stępnia, po wyprowadzeniu potężnego ciosu na dół. W kolejnej rundzie spotkali się Łukasz Różański z Miachaelem Sprottą. Ponownie lepszy okazał się polski pięściarz, który wygrał pojedynek poprzez nokaut techniczny. Ostatnia głośna walka tego wieczoru odbyła się pomiędzy Fiodorem Czerkaszynem i Ayoubą Nefziego. Podczas walki Tunezyjczyk uległ nokautowi technicznemu i tym samym oddał zwycięstwo bokserowi polsko-ukraińskiego pochodzenia.

Ostatnie gala 2022 roku

Przedostatnia gala KBN Show w 2022 roku odbyła się 1 października w hali im. Z. Niedzieli w Lublinie. Podczas spotkania gwiazdą wieczoru był bez wątpienia dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata w wadze junior ciężkiej Michał Cieślak, który skrzyżował rękawice z Krzysztofem Twardowskim.

Wierni kibice boksu zawodowego podczas gali transmitowanej na kanale TVP sport mogli oglądać również walki pomiędzy Markiem Matyją i Janem Czarklewiczem oraz Kamilem Szerematą z Rafałem Wołczeckim.

29 października 2022 roku została zaplanowana ostatnia już w tym roku gala boksu zawodowego. Podczas tego wydarzenia, zorganizowanego w Centrum Kongresowym „Gerlach” w Nosalowy Dwór Resort&SPA w Zakopanem mogliśmy oglądać starcie dwóch tytanów: Mateusza Masternaka, który na swoim koncie ma aż 46 zwycięstw, w tym 31 przez nokaut i zaledwie 5 porażek, ze wschodzącą gwiazdą boksu zawodowego – Jasonem Whateleyem, który na 10 walk nie zaliczył jeszcze żadnej porażki, a w 9 walkach pokonał swoich rywali przez nokaut.

Nie da się ukryć, że całe spotkanie trzymało naprawdę wysoki poziom. Gala utrzymana była w eleganckiej konwencji, a organizatorzy zadbali również o zapewnienie dodatkowych rozrywek. Spotkanie transmitowane przez telewizję publiczną, na kanałach TVP 1 i TVP sport uświetnił występ Nataszy Urbańskiej oraz szereg innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Czytaj również:  FAME 16: Podsumowanie gali!

Wśród pozostałych zawodników, którzy zmierzyli się podczas 25 gali KNB Show należeli Mateusz Tryc, Laura Grzyb, Adam Balski oraz Tobiasz Zarzeczny. Z pewnością wielką niespodzianką okazał się również występ prawdziwej legendy polskiego boksu zawodowego Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka.

Kiedy kolejne walki?

Włodarze KBN Show już teraz zapowiedzieli, że wkrótce odbędzie się kolejna, 26 już gala boksu zawodowego. Obecnie jeszcze nie są znane szczegóły dotyczące wydarzenia, jednak z pewnością będzie ono na najwyższym poziomie. Knockout Boxing Night już wielokrotnie pokazała, na co ich stać, ściągając do walki najlepsze nazwiska ze świata i organizując gale na najwyższym poziomie. Z pewnością kolejna gala odbędzie się już po nowym roku, jednak z całą pewnością warto na nią czekać.