Karolina Owczarz – wielka zawodniczka KSW!

Karolina Owczarz

Karolina Owczarz to bokserka oraz zawodniczka mieszanych sztuk walki, która urodziła się 4 lutego 1993 roku w Łodzi. Polka ma na swoim koncie wiele nagród i medali bokserskich, ale warto też wspomnieć, że jest uznaną dziennikarką sportową, która przez jakiś czas pracowała w jednej ze sportowych stacji telewizyjnych. Można również trafić na wzmianki, że Karolina Owczarz brała udział w meksykańskim programie telewizyjnym Reto de campeonas. W związku z tym, że jej waga waha się wokół 57 kg, to pojedynki, w których brała udział odbywały się w wadze lekkiej w boksie oraz muszej w MMA.

Karolina Owczarz – kariera sportowa 

Karolina Owczarz to wszechstronna sportsmenka, która pierwsze sukcesy zaczęła odnosić już w młodym wieku. Na początek było to mistrzostwo Polski Juniorek w kategorii wagowej 57 kg. Jednak na tym nie poprzestała, ponieważ zdobyła też złoty medal na Mistrzostwach Polski w Boksie Kobiet w 2011 roku, czy brązowy medal w roku 2010. do tego dochodzi kilka innych medali i zwycięstw nie tylko w krajowych imprezach, ale również w międzynarodowych. Jej kariera bokserska trwała do 2013 roku, później zdecydowała się ją zawiesić i zaczęła pracować jako dziennikarska sportowa w jednej z najbardziej znanych stacji, a dokładniej mówiąc w Polsat Sport. Poza tym Karolina Owczarz została też współprowadzącą program TVN Style, pt. „Co słychać?”, który skupia się na show-biznesowych ciekawostkach z kraju i ze świata. Prowadzi go razem z Dorotą Wellman, Dagmarą Bryzek i Kasią Wasierską.

Karolina Owczarz – kariera MMA

Wiele wskazywało na to, że już w świecie sportu nie usłyszymy o Karolinie Owczarz, lecz w 2018 roku zdecydowała się na wielki powrót. Tym razem jednak postawiła na karierę w MMA, podpisując kontrakt z polską federacją KSW. Jej debiut odbył się 3 marca 2018 roku podczas gali „KSW 42: Khalidov vs. Narkun”, która swoją drogą odbywała się w rodzinnym mieście Owczarz, a więc w Łodzi. Było to bardzo udane spotkanie, ponieważ ostatecznie Owczarz wygrała i to już w pierwszej rundzie. Wówczas oddała duszeniem zza pleców Paulinę Raszewską. Jej druga zawodowa walka miała miejsce 23 marca 2019 roku podczas „KSW 47: The X-Warriors”. Tym razem stanęła do pojedynku z Martą Chojnowską, która pokonała po niejednogłośnej decyzji. Kolejne starcie również zakończyło się dla niej sukcesem, ponieważ 7 grudnia 2019 na „KSW 52: Race” poddała duszeniem trójkątnym nogami Aleksandrę Rolę w drugiej rundzie.

Czytaj również:  Taxi Złotówa – wszystko na temat zawodnika

Oczywiście na tym nie koniec sukcesów Owczarz, ponieważ odbyła jeszcze kilka walk, które zakończyły się dla niej sukcesem. Ciekawy pojedynek stoczyła 5 czerwca 2021 na „KSW 61: To Fight or Not To Fight. Jej rywalką była zawodniczka ze Słowenii, Monika Kučinič. Pojedynek po trzech rundach jednogłośnie zwyciężyła właśnie Owczarz. Wart wspomnienia jest także pojedynek z Warszawy na gali „KSW 73: Sarara vs. Wrzosek”, ponieważ zwyciężyła w nim z Natalią Baczyńską-Krawiec.

Niestety w karierze Owczarz nie zabrakło też kilku porażek. Pierwsza miała miejsce 14 listopada 2020 roku na gali „KSW 56: Polska vs. Chorwacja”, ponieważ przegrała pojedynek decyzją jednogłośną z Justyną Habą.  Kolejna porażka miała miejsce już 23 października 2021 podczas „KSW 64: Przybysz vs. Santos”. Owczarz stanęła wówczas do rywalizacji z bardziej doświadczoną zawodniczką, Sylwią Juśkiewicz i niestety przegrała jednogłośnie na pełnym dystansie. Na gali XTB KSW 81, która odbyła się 22 kwietnia 2023 w Tomaszowie Mazowieckim, również nie miała zbyt dobrego występu, ponieważ przegrała przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej odsłonie. Jej rywalką była niepokonana Adrianna Kreft.

Kariera Owczarz – osiągnięcia

Jednym z większych osiągnięć Karoliny Owczarz jest tytuł Mistrzyni Polski Juniorek w kategorii 57 kg. Do tego również brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Boksie Kobiet w 2010 roku.

Karolina Owczarz – bilans walk zawodowych

Karolina Owczarz w swojej karierze odbyła wiele walk zawodowych. Kilka z nich ma bezpośredni związek z boksem i mówimy tutaj aż o sześciu zawodowych walkach. Cztery z nich zakończyły się sukcesem, jedną wygrała przez nokaut, a trzy przez decyzję. Na swoim koncie ma też dwie walki nieodbyte i brak porażek, więc to nie lada wyczyn, który zasługuje na uwagę.

Warto także wspomnieć o walkach zawodowych w MMA. Tym razem Karolina Owczarz może poszczycić się aż siedmioma pojedynkami. Z tego pięć zakończyło się zwycięstwem – trzy przez decyzje i dwa zwycięstwa przez poddanie. Jak już było wspomniane, nie zabrakło też porażek i w zawodowych walkach Karolina ma ich na swoich koncie zaledwie dwa. Pierwsza miała

Czytaj również:  Kiedy kolejna walka Popka we Freak Fight?

Tak dobre wyniki sprawiły, że Polka znalazła się na szóstym miejscu w rankingu KSW w wadze słomkowej kobiet. Dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak śledzić jej kolejne wyniki, ponieważ widać, że może nam jeszcze miło zaskoczyć.

Pseudonim: Owca

Data i miejsce urodzenia: 4 lutego 1993 roku w Łodzi

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 168 cm

Masa ciała: 57 kg

Styl walki: boks

Debiut: 2011 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: boks – lekka, MMA – musza

Klub: WCA Fight Team