Karolina Kowalkiewicz wraca do oktagonu UFC!

Bardzo dobre wiadomości płyną z profilu facebookowego, Karoliny Kowalkiewicz! Polka posiada już rywalkę, a jej walka ma konkretny termin. Skutkiem tego, Karolina Kowalkiewicz poinformowała na swoim profilu Facebook, iż wystąpi podczas gali UFC Apex, która odbędzie się już 7 października w Vegas! Jej przeciwniczką będzie Diana Belbita!

Karolina Kowalkiewicz powraca do oktagonu i od razu, będzie mierzyć się z bardzo ciężkim wyzwaniem, jakim będzie Diana Belbita, czyli 27 Rumunka, która miała w przeszłości okazję zawalczyć także dla naszej federacji KSW. Zawodniczka miała okazję zawalczyć dla KSW dwukrotnie, w roku 2016 i w 2017. Wtedy, Diana Belbita pokonała Katarzynę Lubońską, oraz przegrała z Ariane Lipski.

Jeśli zaś chodzi o UFC, Rumunka może pochwalić się rekordem 2-3, jednak w ostatniej walce, która odbywała się na UFC 289, pokonała ona swoją rywalkę, Marię Olivierę, przez decyzję sędziowską.

Warto jednak zwrócić uwagę, iż między paniami jest aż 10 lat różnicy, co będzie w pewnym stopniu korzyścią dla Rumunki, która w tym momencie powraca na dobre tory swojej kariery i będzie zdeterminowana, aby pokonać Polkę, z bardzo mocnym nazwiskiem w UFC.

Czytaj również:  Mirosław Okniński postawił warunek, aby dopuścić do 2 walki Ferrariego!