Kamil Łaszczyk – całościowy opis zawodnika

Kamil Łaszczyk

Kamil Łaszczyk, znany również pod pseudonimem Szczuerk to polski bokser walczący w kategorii wagowej super piórkowej. Urodzony 20 stycznia 1991 roku wrocławianin od najmłodszych lat wiązał swoją przyszłość ze światem sportu, by ostatecznie stać się jednym z najskuteczniejszych zawodników w kraju. Kim jest i jak przebiegała jego kariera? Koniecznie zapoznaj się z naszym opisem zawodnika!

Kamil Łaszczyk – podstawowe informacje

Wiek – 32 lata,

Styl walki – praworęczny,

Kategoria wagowa – super piórkowa,

Rekord osobisty – Kamil Łaszczyk może się pochwalić niesamowitą skutecznością, na 30 stoczonych walk w boskie zawodowym w 30 walkach zwyciężył, w tym 9 razy przez nokautowanie rywala.

Kamil Łaszczyk – walki amatorskie i początek kariery

Swoje pierwsze kroki w świecie boksu Kamil Łaszczyk stawiał mając zaledwie 13 lat. Wówczas trenował pod czujnym okiem Mariusza Cieślaka i Grzegorza Strugały, którzy prowadzili jego treningi we wrocławskim klubie Gwardia Wrocław.

Jako amator stoczył 117 walk z doskonałym rezultatem. 110 pojedynków zakończył z sukcesem, a w zaledwie 7 przegrał. Tak doskonałe wyniki sprawiły, że już jako amator Kamil Łaszczyk mógł się pochwalić licznymi tytułami. Na swoim koncie zdobył sześciokrotny tytuł Mistrza Polski oraz tytuł wicemistrza Europy.

Pierwszą walkę zawodową stoczył w wieku 20 lat podczas marcowej gali z 2011 roku zorganizowanej w Stanach Zjednoczonych. Wówczas stanął do walki z Amerykaninem Emilem Brooksem, którego pokonał przed czasem, w drugiej rundzie. Kolejne pojedynki również odbywał w stanach zjednoczonych, pokonując na swojej drodze Luquana Lewisa, Javiera Ramosa, Terrence’a Roy’a i Chrisa Montoya Jr.

Po serii zwycięstw przyszedł czas na pierwszy pojedynek zawodowy na rodzimym terenie. Wówczas podczas gali zorganizowanej w warszawskim Hotelu Hilton, zmierzył się z Istvanem Pasztil’em, którego pokonał przez nokautowanie w drugiej minucie pierwszej rundy. Na pierwsze uhonorowanie Kamil Łaszczyk nie musiał długo czekać. W zaledwie rok po rozpoczęciu zawodowej kariery bokserskiej zdobył zwakowany pas WBO Youth w wadze junior lekkiej, pokonując 24 marca 2012 roku Tevin’a Farmer’a. Rok po zdobyciu tego wyróżnienia zajmował już 3 pozycję w rankingu, a następnie, po dwóch latach po pokonaniu kolejnych rywali móc się pochwalić 2 pozycją w rankingu.

Czytaj również:  Wszystko na temat gali Prime Time Wrestling

Liczne wyróżnienia w karierze bokserskiej

Jednak zwakowany pas WBO Youth w wadze junior lekkiej nie było jedynym wyróżnieniem na koncie Kamila Łaszczyka. Zaledwie kilka miesięcy później, podczas gali przeprowadzonej we wrocławskiej Hali Stulecia, Kamil Łaszczyk pokonał pochodzącego z Mołdawii Gennadiy’a Delisandru’a, co dało mu zwakowany pas WBC Baltic Silver w wadze piórkowej.

Również kolejny pojedynek w Polsce okazał się dla niego sukcesem. Niespełna miesiąc po walce we Wrocławiu stoczył pojedynek w stolicy, podczas którego zmiażdżył swojego rywala Antionio Cossu’e na punkty. Ta popisowa walka zapewniła mu zwakowany pas WBO Inter-Continental w wadze piórkowej, który następnie obronił, podczas pojedynku w ostródzkim Amfiteatrze, w 2013 roku. Wówczas zmierzył się z Białorusinem Andrej’em Isajeu’em, którego również pokonał w pełnym, regulaminowym czasie walk.

Ostatnie wyróżnienie Kamil Łaszczyk zdobył podczas walki z 16 maja 2014 roku, kiedy to w Hali Sportowej w Ślesinie zmierzył się z Tuomo Eronen’em. Pokonanie fina na pełnym dystansie zapewniło mu zwakowany as WBF Międzynarodowego Mistrza Polski w wadze piórkowej.

W kolejnych latach zauważalne było wyraźne spowolnienie kariery bokserskiej Kamila Łaszczyka. Zaczęły pojawiać się lata, w których polski bokser nie stanął do żadnej walki zawodowej, a ostatni pojedynek stoczył 27 sierpnia 2022 roku na wrocławskim stadionie.

Próba sił we freak fightach

Zastój w karierze bokserskiej sprawił, że Kamil Łaszczyk zdecydował się spróbować swoich sił w amatorskim MMA. Osobom, które na bieżąco śledzą losy zawodników z pewnością nie trzeba przypominać, jak we wrześniu 2022 roku Łaszczyk ostro skomentował film, w którym wystąpił Amadeusz Ferrari. Oburzony Ferrari nie potrzebował wiele, by w ostrych słowach wypowiedzieć się na temat polskiego niespełnionego boksera. Znając dalszy przebieg wydarzeń możemy stwierdzić, że Ferrari mocno się pomylił twierdząc, że w starciu w oktagonie, bez trudu poradził by sobie z pokonaniem zawodowego boksera.

Czytaj również:  Zapowiedź PRIME MMA 4 – karta walk i analizy

Znając historię konfliktu, nikogo nie zdziwił fakt, że do debiutanckiej walki w FAME MMA Kamil Łaszczyk został zestawiony właśnie z Amadeuszem Roślikiem. Ostatecznie walka rozegrała się na naprawdę wysokim poziomie. Łaszczyk potrzebował niemal pełnego regulaminowego czasu, by ostatecznie w trzeciej minucie trzeciej rundy pokonać swojego rywala w walce wieczoru. Ferrari nie poradził sobie z potężnymi ciosami w parterze, którymi Szczurek wręcz go zasypywał, co ostatecznie poskutkowało nokautem technicznym i zwycięstwem Kamila Łaszczyka podczas 17 gali FAME MMA. Z pewnością Ferrari będzie dążył do rewanżu, jednak w starciu z niepokonanym Łaszczykiem może to być naprawdę trudne do osiągnięcia.