Kamil Gawryjołek – zwyżkujący zawodnik KSW!

Kamil Gawryjołek

Kamil Gawryjołek urodził się 7 lutego 1997 roku w Puławach. To polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), który swoją przygodę ze sportami walki rozpoczynał od brazylijskiego jiu-jitsu. Przed wejściem na zawodową drogę rywalizował też amatorsko i udało mu się odnieść pewne sukcesy oraz wystąpić dla najlepszych organizacji, w tym na przykład dla Babilon MMA, ALMMA, czy Wirtuoz Challenge. Aktualnie Gawryjołek ma kontrakt łączony Strife-KSW i będzie przeplatał walki dla obu organizacji, co z pewnością zapewni mu lepszą promocję. Warto także wspomnieć o tym, że Puławianin był nominowany do wręczanej statuetki „Heraklesa za 2022” w kategorii Odkrycie Roku. Ostatecznie statuetkę otrzymała Wiktoria Czyżewska, ale to i tak spore wyróżnienie dla zawodnika.

Kamil Gawryjołek – kariera MMA

Początki kariery sportowej Kamila przypadają na 2019 roku. Wówczas 29 września po raz pierwszy miał okazję wziąć udział w amatorskiej walce na ALMMA 172: Bull Terror Challenge. Jego rywalem był Sebastian Kaniewski, którego ostatecznie pokonał. Jego kolejny występ mogliśmy podziwiać już 10 listopada 2019 roku podczas ALMMA 176, gdzie stanął do walki z Pawłem Dziubą. Ten występ również zakończył się po myśli Gawryjołka, ponieważ zwyciężył przez decyzję. Następna amatorska walka odbyła się już w 2020 roku, a dokładniej mówiąc 26 września podczas Madness Cage Fighting 6. Tym razem Gawryjołek stanął do walki z Damianem Wasyniukiem. Było to bardzo dobre spotkanie, które zakończyło się po trzeciej rundzie zwycięstwem dla Gawryjołka. 7 listopada 2020 roku stanął do dwóch walk podczas Mistrzostw Europy MMA 2020. Jego pierwszym przeciwnikiem był Bartosz Szewczyk, którego pokonał przez decyzję. W drugim starciu zmierzył się z Kacprem Czaplą, którego pokonał już w pierwszej rundzie i tym sposobem zdobył tytuł mistrza Europy MMA 2020. W amatorskich walkach MMA miał okazję wystąpić jeszcze dwa razy i to naprawdę z dobrym wynikiem, ponieważ oba starcia wygrał. Mowa tutaj o występie na ALMMA 189: Mistrzostwa Małopolski (19 grudnia 2020 roku) oraz na Babilon MMA 25 (gala odbyła się 8 października 2021 roku).

Czytaj również:  Roger Salla - nowy nabytek federacji FAME!

Po wielu amatorskich sukcesach w mieszanych sztukach walki przyszedł czas na starcia w zawodowych walkach. Jego pierwszy występ mogliśmy podziwiać 13 listopada 2021 roku podczas Strife 1, gdzie stanął do rywalizacji z Konradem Konkelem. Był na tyle dobry, że Gawryjołek pokonał rywala już w pierwszej rundzie, a dokładnie mówiąc w dwudziestej sekundzie walki, więc to fenomenalny wynik. Kolejną walkę zawodową stoczył dla jednej z ważniejszych organizacji – Wirtuoz Challenge. Dokładniej mówiąc mówimy tutaj o gali Wirtuoz Challenge 8, która odbyła się 25 marca 2022 roku. Tym razem miał okazję zmierzyć się z Marcinem Krakowiakiem w grapplingu, a więc w walce wręcz wykorzystującej techniki chwytów, czyli duszenie, dźwignie, rzuty. Walka była na tyle wyrównana, że sędziowie ogłosili remis. Druga walka dla Strife odbyła się 25 czerwca 2022 roku. Wówczas ten zawodnik miał okazję zmierzyć się na Strife 2 z Damianem Olszewskim. I tym razem Gawryjołek nas nie zawiódł, ponieważ pokonał swojego rywala już w pierwszej rundzie.

Tak dobre występy w amatorskich walkach MMA, jak i zawodowych sprawiły, że Gawryjołkiem zainteresowała się Konfrontacja Sztuk Walki. Jego debiut w okrągłej klatce miał miejsce 12 listopada 2022 roku podczas gali KSW 76: Parnasse vs. Rajewski. Ciekawostką może być fakt, że wszedł w zastępstwie do walki z Markiem Samociukiem. Swojego rywala pozostawił jednak bez szans, co oznacza, że po raz kolejny odnotował zwycięstwo. Warto także zauważyć, że ten występ zapewnił mu trzecie zwycięstwo w karierze zawodowej, które wywalczył przez nokaut i to w pierwszej odsłonie walki. Następną walkę zawodową Gawryjołek miał odbyć 18 lutego 2023 roku dla Strife. Tym razem miał stanąć naprzeci Adama Biegańskiego podczas gali Strife 3, ale ostatecznie do niego nie doszło. Dlatego następny występ, jaki mogliśmy podziwiać miał miejsce podczas gali KSW 81: Bartosiński vs. Szczepaniak. 22 kwietnia 2023 roku Gawryjołek stanął naprzeciw Oļegsa Jemeļjanovsa, którego także pokonał w pierwszej rundzie.

Czytaj również:  Denis Załęcki – kim jest zawodnik MMA?

Kamil Gawryjołek – osiągnięcia

Pierwsze sukcesy Kamila Gawryjołka można było podziwiać, gdy występował w amatorskich walkach. Wówczas udało mu się zdobyć tytuł mistrza Polski oraz Europy Amatorskiej Ligi MMA. Nie sposób pominąć także tego, że Kamil Gawryjołek zajmuje 19. miejsce na 151 aktywnych polskich zawodowych zawodników wagi ciężkiej oraz 25. miejsce na 244 aktywnych zawodowych zawodników wagi ciężkiej z Europy Wschodniej. W 2020 roku wywalczył też złoty medal mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu.

Kamil Gawryjołek – bilans walk zawodowych

Do tej pory Kamil stoczył pięć walk zawodowych, z czego cztery zakończyły się zwycięstwem przez nokaut i to w pierwszej rundzie. Jedna walka zakończyła się remisem przez decyzję, a jedna wcale się nie odbyła.

Pseudonim: Mały

Data i miejsce urodzenia: 7 lutego 1997 rok, Puławy

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 189 cm

Masa ciała: 120 kg

Styl walki: MMA

Debiut: amatorskie walki – 2019 rok, zawodowe walki – 2021 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: waga ciężka

Klub: Sportowe Puławy