Josh Emmett zmierzy się z Giga Chikadze na UFC 296!

Organizacja Ultimate Fighting Championship dołożyła starań, by sprostać oczekiwaniom wszystkim fanom mieszanych sztuk walki, w tym również tych najbardziej wymagających. Skutkuje to tym, że podczas UFC 296 zobaczymy walki samych czołowych gwiazd MMA, a tylko w samym pojedynku w kategorii piórkowej zmierzy się Josh Emmett z Giga Chikadze!

Gala organizowana przez Ultimate Fighting Championship odbędzie się na T-Mobile Arena w Las Vegas. W dwóch walkach wieczoru gali UFC 296 zobaczymy starcia rangi mistrzowskiej. W walce o pas UFC w kategorii półśredniej naprzeciw siebie stanie Leon Edwards i Colby Covington. Z kolei o pas w kategorii muszej zobaczymy Alexandre’a Pantoja i Brandona Royvala.

Teraz amerykański gigant mieszanych sztuk walki ogłosił kolejne bardzo ciekawe zestawienie. Okazuje się, że podczas gali UFC 296 w Las Vegas zmierzy się również Josh Emmett i Giga Chikadze. Ich walka odbędzie się w limicie kategorii piórkowej. Emmett powróci na tej gali do octagonu po dwóch porażkach z rzędu, które odniósł w starciach z Yairem Rodriguezem i Ilią Topurią.

Mimo wszystko to nie znaczy, że na jego koncie nie ma sukcesów. W rekordzie ma przecież wygrane nad Cubem Swansonem, czy Edsonem Barboza. Z kolei Giga Chikadze odbędzie drugą walkę po dość długiej, bo aż po dziewiętnastomiesięcznej przerwie. Swoją pierwszą walkę odbył w sierpniu, ale był to udany powrót, ponieważ pokonał minimalnie na punkty Alexa Caceresa.

Chikadze może oczywiście poszczycić się doskonałym rekordem 8-1 w octagonie UFC. W ogólnej klasyfikacji kategorii piórkowej UFC Josh Emmett zajmuje szóste miejsce, natomiast Giga Chikadze ósme, więc to będzie starcie dwóch topowych zawodników, którego nie możesz przegapić!

Czytaj również:  McGregor udostępnił pierwsze migawki z treningów!