Jon Jones vs Stipe Miocic – faworyt jest jeden?

Oficjalnie walka Jon Jones kontra Stipe Miocic nigdzie nie jest ogłoszona. Jednak najbardziej dociekliwi fani UFC wiedzą, że Jon Jones zmierzy się właśnie z tym przeciwnikiem. Patrząc na przebieg ostatniej walki, eksperci MMA nie mają wątpliwości co do tego, że Stipe Miocic nie ma większych szans z legendą UFC.

Jako iż Jon Jones bardzo łatwo poradził sobie z Francuzem, który był bardzo wysoko w rankingu wagi ciężkiej UFC, dziś jest mistrzem UFC, bez podziału na kategorie. Jon Jones już teraz uznawany jest za żywą legendę i przymierzani są do niego kolejni zawodnicy z czołówki.

Gdyby Francis Ngannou nie opuścił federacji UFC, to z pewnością jego nazwisko byłoby dziś zestawiane z Jonesem. Jednak rzeczywistość jest inna i dziś to Stipe Miocic jest najbliżej mistrza UFC. Sam Stipe Miocic ostatni raz walczył w marcu, 2021 roku i wtedy przegrał on swoje spotkanie z Francisem Ngannou.

Patrząc na ten fakt, dziś pojedynek z Jonem Jonesem wydaje się być jeszcze trudniejszy, choć jak widać, legendy UFC potrafią wracać całkiem udanie, mając odpowiednio długi okres przygotowawczy. Eksperci jednak nie pozostawiają szans na to, aby Stipe Miocic mógł realnie zagrozić Jonesowi, który wydaje się być aktualnie w bardzo dobrej dyspozycji.

Na dzień dzisiejszy walka obu panów jest jednak tylko teoretyczna. Jednak bardzo możliwe, że taki pojedynek zostanie ogłoszony jeszcze w 2023 roku!

Czytaj również:  Są dwa pomysły na walki Mariusza Pudzianowskiego!