Jędrzejczyk w gronie najlepszych w historii UFC!

Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk (16-5) to legenda wśród kobiet biorących udział w walkach MMA. Nasza reprezentantka została doceniona nie tylko przez światowe media, ale również znalazła się w gronie najlepszych w historii UFC!

36-letniej Polce udało się aż pięć razy obronić tytuł mistrzowski. Fani na całym świecie na pewno zapamiętają jej walkę z Weili Zhang. Wówczas Joanna Jędrzejczak była bardzo blisko odzyskania pasa w wadze słomkowej, ale po pięciu rundach ostatecznie przegrała niejednogłośną decyzją sędziów. Warto zauważyć, że Jędrzejczyk i Chinka dały jedną z najlepszych walk w żeńskim MMA i na długo zostanie zapamiętana.

Ostatni pojedynek Joanna Jędrzejczak stoczyła w czerwcu 2022 roku na gali UFC 275 w Singapurze. Był to tak zwany co-main event. Jej rywalką po raz kolejny została Weili Zhang, więc Polka zyskała szansę rewanżu. Chinka tym razem jednak okazała się zdecydowanie lepsza i w drugiej rundzie znokautowała naszą reprezentantkę. Tuż po walce Joanna Jędrzejczyk ogłosiła zakończenie swojej kariery w mieszanych sztukach walki.

Pomimo tego jej sukcesu zostały docenione przez światowe media. Polka bowiem została umieszczona w gronie trzydziestu najlepszych zawodników w historii UFC. Joanna Jędrzejczyk znalazła się na dwudziestej siódmej pozycji rankingu opublikowanego przez portal MMA Junkie.

Czytaj również:  Karolina Kowalkiewicz wraca do oktagonu UFC!