Jaś Kapela – opis zawodnika freak fight

Jaś Kapela to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w świecie polskiego freak fight MMA. To lewicowy aktywista, który wydaje się robić wszystko, aby zirytować jak największą liczbę ludzi. Niezależnie od poglądów, zarzucanie pedofilii Janowi Pawłowi II świadczy o tym, że Kapela to jedna z osób wyznających zasadę: nie ważne jak, byleby tylko mówili. I tak, mało znany pisarz i aktywista stał się w Polsce postacią bardzo rozpoznawalną.

Kim właściwie jest Jaś Kapela?

Do 2021 roku Jaś Kapela był w dużej mierze postacią anonimową i znaną jedynie w wąskim gronie. To lewicowy aktywista oraz poeta. Swoje przemyślenia publikuje m.in. na łamach Krytyki Politycznej. Z Wikipedii możemy się również dowiedzieć, że Jaś Kapela był zwycięzcą pierwszego polskiego slamu, czyli pojedynku poetów. W 2022 roku Jaś Kapela dołączył do grona najbardziej kontrowersyjnych zawodników na polskiej scenie freak fights. Swoje umiejętności zaprezentował na gali Prime MMA i trzeba uczciwie przyznać, że jego dyspozycja i umiejętności mogło zaskakiwać.

Więcej niż o walkach Kapeli mówi się jednak o tym, w jaki sposób zachowuje się on na konferencjach. Jednym z najgłośniejszych „odpałów” Kapeli było zaprezentowanie swojego tatuażu JP2GMD. Nie będziemy może dosłownie rozwijać tego skrótu i powiemy jedynie, że jest on oskarżeniem wobec Jana Pawła II, który według Kapeli miał dopuszczać się pedofilii. Po jego słowach w studiu zawrzało, a jego rywal, Konrad Skolimowski rzucił się na niego z pięściami. Mamy zatem do czynienia z kolejną osobą, która na bazie dużych kontrowersji buduje swoje zasięgi i rozpoznawalność.

Udział Jasia Kapeli w Hejt Parku

Krzysztof Stanowski, założyciel Weszło i dziennikarz Kanału Sportowego często nagłaśnia afery i w bardzo dosadnych słowach ocenia najgłupsze poczynania celebrytów. Niestety, w dużej mierze to właśnie on „promuje” poniekąd takie postacie i wprowadza je do szerszej świadomości. I tutaj doskonałym przykładem jest Jaś Kapela. Jego duża popularność wzięła się właśnie z występu w programie Hejt Park. Głównym tematem rozmowy był podatek reprograficzny – Jaś Kapela starał się przekonać Krzysztofa Stanowskiego, dlaczego taki podatek jest potrzebny.

Czytaj również:  Szalony reporter kim jest – nowa postać

Występ ten był kuriozalny. Jaś Kapela wiele mówił o tym, dlaczego Robert Lewandowski zarabia za dużo pieniędzy, a jednocześnie twierdził, że ludzie powinni mieszkać na kilku metrach kwadratowych, bo tego wymaga ekologia. Sam domagał się jednak zapłaty za występ w programie (dostał na wizji kilkaset złotych od Stanowskiego) i nie potrafił wytłumaczyć, jak jego poglądy mają się do tego, że sam mieszka w trzypokojowym mieszkaniu. Generalnie, jego występ spotkał się z falą krytyki, ale i niestety otworzył przed nim drogę do bycia znanym celebrytą i do występów na galach freak fight.

Kapela vs Kossakowski

Jaś Kapela swoją pierwszą walkę stoczył w lutym 2022 roku, a jego rywalem był prawicowy dziennikarz, Krzysztof Kossakowski, związany ze stacją TVP. Kossakowski bardzo dosadnie opowiadał o tym, co zrobi Kapeli w oktagonie. Na groźbach i przechwałkach się skończyło, ponieważ sam Kapela, co by o nim nie mówić, swoją formą mógł zawstydzić niejednego z celebrytów walczących na takich galach. Kapela od początku trafiał ciosami na głowę Kossakowskiego, który był całkowicie bezradny. Po niespełna dwóch minutach walka skończyła się w parterze po lawinie ciosów Kapeli. Sędzia przerwał pojedynek, a Kossakowski wstał z desek jako człowiek skompromitowany.

Kapela vs Skolimowski

W drugim pojedynku Jaś Kapela otrzymał dużo trudniejszego rywala, Konrada Skolimowskiego. To aktor i muzyk disco-polo. On również od samego początku zapowiadał rychłe skończenie Kapeli, a pierwsze ciosy wyprowadził jeszcze przed walką, ale o tym już wspomnieliśmy. Skolimowski okazał się jednak dużo bardziej słowny od Kossakowskiego i wygrał pojedynek przez techniczny nokaut. Aktor zasypywał Kapelę lawiną ciosów w parterze i uczciwie trzeba przyznać, że sędzia ringowy nie spieszył się z przerwaniem walki, choć mógł to zrobić dużo wcześniej. Kapela został brutalnie rozbity, a po walce trafił nawet do szpitala. Wydaje się jednak, że nie była to jego ostatnia walka.

Czytaj również:  Czy i gdzie zawalczy Ewa Brodnicka?

Z kim zawalczy Jaś Kapela?

Dużo mówi się o ewentualnym pojedynku Jasia Kapeli z Kamerzystą, czyli Łukaszem Wawrzyniakiem, kontrowersyjnym youtuberem i raperem, który w ostatnim czasie miał problemy prawne ze względu na maltretowanie osoby niepełnosprawnej w jednym ze swoich filmów. Swoją drogą, Prime MMA bezkonkurencyjne sięgnęło po tytuł federacji, która ściąga najbardziej kontrowersyjne postacie. Kapela po ostatniej walce musi jednak dojść do siebie, bo zderzenie ze Skolimowskim kosztowało go dużo zdrowia. Wydaje się jednak, że nazwisko Jasia Kapeli wciąż jest na tyle „głośne”, aby otrzymał on jeszcze kilka propozycji w świecie freak fight. No i wciąż nie brakuje potencjalnych rywali, którzy bardzo chcieliby się z nim spotkać w oktagonie.